biuletyn 2/28/2014

13. Bożena’s Salon
  14. Polish Friends of Naperville

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Z WIELKIM ŻALEM ZAWIADAMIAMY, ŻE PO DŁUGIEJ CHOROBIE ZMARŁ TATUŚ JEDNEGO Z NASZYCH UCZNIÓW:

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Waldemara Rusaka. Składamy wyrazy najgłębszego współczucia oraz łączymy się w bólu z żoną, dziećmi i Rodziną Ś.P. pana Waldemara.
Celebrating life of Waldemar Rusak:

Tutaj można złożyć rodzinie zmarłego wyrazy współczucia.

thumbnail1-phpEGZAMIN DLA BIERZMOWANYCH

W poniedziałek, wtorek i środę (3, 4, 5 marca br.) o godz. 6.00pm w Centrum Pastoralnym odbędą się spotkania dla bierzmowanych w czasie których przeprowadzony zostanie egzamin wymagany do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydat do bierzmowania wybiera jeden z pośród trzech wskazanych dni, by złożyć egzamin dopuszczający do sakramentu.

PRZYPOMINAMY, ŻE W TA NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ WYPADA ŚRODA POPIELCOWA.  OTO KALENDARZ DO WIELKANOCY:

SWIETA WIELKANOCNE 2014

PAMIĘTAJMY, ŻE NAJLEPSZE PĄCZKI KUPIMY U NASZEGO SPONSORA GARDEN FRESH MARKET! DO WTORKU MOŻEMY SIĘ NIMI ZAJADAĆ!  WTOREK DLA AMERYKANÓW TO RÓWNIEŻ WAŻNY DZIEŃ: ‚FAT TUESDAY’=’PĄCZKI DAY‚.

LEKCJA POLSKIEGO W KLASIE DRUGIEJ:

Uczniowie klasy drugiej poznawali dzisiaj nazwy własne miast polskich, rzek, mórz, itp oraz dowiedzieli się o zasadzie pisowni nazw własnych wielką literą.  Dzieci same przypinały do mapy Polski poznane nazwy, a potem przepisywały je ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawny ich zapis. Uczniowie mieli na dzisiejszej lekcji dużo zabawy.

Picture1

ZABYTKI POLSKI WIDZIANE OCZAMI NASZYCH STUDENTÓW – LEKCJA GEOGRAFII W KLASIE 8 – WYBRALIŚMY DWIE NAJLEPSZE PRACE – STUDENCI ZASŁUŻYLI NA POCHWAŁĘ – OCEŃCIE RODZICE SAMI (kliknij na zdjęcie w celu powiększenia):

ZABYTKI POLSKI WIDZIANE OCZAMI NASZYCH STUDENTOW - LEKCJA GEOGRAFII W KLASIE 8

POSZUKUJEMY SPONSORÓW/JURORÓW KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE JUŻ 21 MARCA.  DRODZY RODZICE ZAPRASZAMY WAS I WASZYCH ZNAJOMYCH DO WSPÓŁPRACY:

KONKURS MLODYCH TALENTOWPolska Szkoła im. Heleny Modrzejewskiej w Naperville planuje w tym roku zorganizować dla swoich uczniów konkurs Młodych Talentów. Chcemy przez to zachęcać nasze dzieci do rozwoju ich zainteresowań oraz pokazać im, że polska szkoła, to nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.

Wszystkim, którzy popierają naszą działalność, proponujemy udział w zasponsorowaniu drobnych nagród dla naszych dzieci. Nagrody mogą zaczynać się od $10, ale każda dotacja jest mile widziana. Osobom, które zdecydują się wspomóc nasz konkurs, podziękujemy  w naszym biuletynie szkolnym, który się ukaże zaraz po konkursie.

Jest też taka możliwość, że niektórzy sponsorzy będą mogli wejść w skład naszego jury i bezpośrednio oceniać dzieci, pod warunkiem, że nie są spokrewnieni z uczestnikami.

Konkurs odbędzie się 21 marca na terenie szkoły, w godzinach 7:45-8:30. Nagrody (pieniężne, materialne ) będziemy przyjmować do 14 marca.

Jeżeli ktoś zdecyduje się uatrakcyjnić  konkurs dla dzieci poprzez swoją dotację, proszę kontaktować się z Barbarą Pańczyk (630) 922-1751 lub Joanną Miezin (630) 536-6028.

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW:

7010Ogłaszamy konkurs na najlepszy plakat reklamujący nasz konkurs młodych talentów. Chetni uczniowie, którzy maja talent artystyczny (w kazdym wieku) proszeni są o zaprojektowanie plakatu, który:
✒  umieścimy u nas w biuletynie i na szkolnej stronie Facebook
✒  wydrukujemy i powiesimy na drzwiach wejściowych do szkoły
✒  uwzględniony będzie w konkursie młodych talentów; wszyscy, którzy wykonają plakat zostaną wynagrodzeni za udział

Plakat należy wykonać dowolną techniką na papierze o rozmiarze nie mniejszym niż A4. Pracę należy podpisać NA ODWROCIE imieniem i nazwiskiem dziecka, dopisać imię i nazwisko wychowawcy oraz klasę.

KARTA REJESTRACYJNA DO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW

PROŚBA O POMOC DLA CIĘŻKO CHOREGO MĘŻA NASZEJ NAUCZYCIELKI:

serce-na-dłoniDrodzy Państwo, mąż naszej katechetki klas 1-4, Anny Taylor jest bardzo chory (stan ciężki). Przyjaciółka rodziny Taylor zajęła się organizacją zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów medycznych. Prosimy o dołączenie do nas oraz wsparcie i pomoc dla rodziny Taylor.

Załączamy dwie propozycje zasugerowane przez przyjaciółkę rodziny:

1. Tony Taylor Benefit – zwróćcie państwo uwagę na dopisek – zbierane są zużyte tusze do drukarek, telefony komórkowe, ‚laptopy’, ‚tablety’

2. Forma na zamówienie pierogów – pomoc dla Tony’ego Taylor’a – zamówienia za tydzień zbierają nauczycielki/wychowawczynie, pierogi będą do odbioru tydzień później.

ROZKŁAD ZAJĘĆ NA MARZEC:

kalendarz-heleny-modrzejewskiej-2013-2014✿ 3/7/2014

✿ 3/14/2014

✿ 3/21/204

✿ 3/28/2014

Kliknij na miniaturkę zdjęcia kalendarza szkolnego, aby powiększyć.