biuletyn 3/28/2014

14. Lizzie’s Garden (630) 904-1066 – tutaj można zakupić świeży szczaw
  15. Garden Fresh Market
  16. Gigi Hashish – Primerica – (630) 890-0672
  17. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  18. Monica Henley – Realtor Broker Baird @ Warner
  19. Shop and Save Market, 7241 Lemont Rd, Downers Grove, IL 60516 – telefon: (630) 427-6800
  20. Kaczor and Assoc. LTD – przy powolaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  21. Zofia Cygan MD – Lekarz Rodzinny – 640 S Washington St #212, Naperville, IL 60540 – telefon: (630) 355-6040
  22. Barbara Bilszta – Gen. Dir. – Paderewski Symphony Orchestra of Chicago, 5844 North Milwaukee Avenue, Suite 201-207, Chicago, IL. 60646 – tel: (773) 467-9000 cell: (773) 350-7251
  23. Photomadox – Paweł Nocoń (773) 663-1776FACEBOOK

FRAMEzapisy rejestracja

KALENDARZ HELENY MODRZEJEWSKIEJ 2013-2014ROZKŁAD ZAJĘĆ NA KWIECIEŃ:

✿ 4/4/2014 – NIE MA ZAJĘĆ – ferie wiosenne

✿ 4/11/2014 – zajęcia w szkole – konkurs wielkanocny (informacje poniżej)

✿ 4/18/2014 – NIE MA ZAJĘĆ – przerwa wielkanocna

✿ 4/25/2014 – zajęcia w szkole

KANGUR OGŁASZA KONKURS NA PLAKAT – więcej informacji znajduje się pod linkiem – NAGRODA $250; TERMIN NADSYŁANIA PRAC 20 KWIETNIA!!!!!!!

ZAŁĄCZAMY KILKA ZDJĘĆ Z NASZEGO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW:

25-GO MARCA BYLIŚMY NA NAGRANIU W POLVISION U PANA KRZYSZTOFA ARSENOWICZA.

polvisionOśmioro uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie talentów, wybrało się na nagranie do Polvision. Pan Krzysztof Arsenowicz, który zaprosił laureatów naszego konkursu do siebie do studia na nagranie, jest aktorem teatralnym (np. Gepetto z ‚Pinokia’), oraz redaktorem telewizyjnym i radiowym. Związany jest z Polskim Radiem 1030 AM od 13-tu lat a z telewizją Polvision od ponad 10-ciu lat . Prowadzi sobotnią radiową audycję „Między Nami Dzieciakami” oraz niedzielny program „Poranny Łyk Kawy i Jajecznica na Boczku”.

W każdy poniedziałek, o godzinie 8pm w Polvision nadawany jest program dla najmłodszych, prowadzony przez Krzysztofa Arsenowicza, „Dzieci mówią”. W tym właśnie programie będziemy mogli obejrzeć nasze dzieci. Nie znana jest jeszcze data emisji naszego nagrania.

W dniu nagrania rodzice mogli wejść do studia z dziećmi w celu zrobienia kilku zdjęć, ale niestety musieli na samo nagranie opuścić salę. Wszyscy dorośli umierali z ciekawości, oczekując na swoje pociechy po drugiej stronie zamkniętych drzwi studia podczas 25-cio minutowego nagrania. Wiemy tylko tyle, że dzieci nie były wypytywane o patronkę szkoły, pomimo tego że większość dzieci spodziewała się tego trudnego pytania. Nie wszyscy mogli zaprezentować swój talent, tylko kilkoro z nich było poproszonych o wykazanie się swoją umiejętnością. Pozostanie nam czekać do dnia emisji.

Studio Polvision ma stałego lokatora, a nawet dwóch… Poznaliśmy niestety tylko jednego z nich, kota Spidera. Drugi, również kot, który wabi się Rudy, ponoć bardzo boi się dzieci wiec nie wyszedł z ukrycia. Spider był bardzo zrelaksowany i wręcz zadowolony z naszego towarzystwa. Pan Krzysztof wygląda (-ł) również na bardzo wyluzowanego. Ta bezstresowa atmosfera w studiu sprawiła, że dzieci nie były spięte i jesteśmy pewni, że będą mile wspominać ten wyjazd. Poniżej kilka zdjęć z nagrania.

dzieci mowia

KONKURS WIELKANOCNY:

Fotolia_14011795_S_620x320Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym:

• konkurs rysunkowy (plastyczny) dla klas młodszych (PSL oraz przedszkole do klasy 4),
  • konkurs na najładniejszą pisankę dla klas starszych (od klasy 5 do liceum)

Konkurs jest skierowany do dzieci, które chcą pokazać swoje plastyczne zdolności. Technika jest dowolna. Prace należy przynieść do szkoły 11-go kwietnia po przerwie wiosennej. Dyżurni przejdą po klasach by pozbierać podpisane prace. Tego dnia odbędzie się rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród. Przy wyjściu prosimy odebrać swoje prace konkursowe.

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY, ANIELKA STRZAŁKOWSKI Z KLASY 3, WZIĘŁA UDZIAŁ W PRESTIŻOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM. ANIELKA BYŁA W PIERWSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ. TEMAT JEJ PRACY: „Jak wygląda smok”.  GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY.

anielka

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ‚POWSTANIE WARSZAWSKIE’:

W tym roku będziemy obchodzić 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym w Chicago zorganizował międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki. 29 marca 2014 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona Powstaniu Warszawskiemu oraz rozdanie nagród dla uczestników konkursu. Wśród zaproszonych gości była pan konsul Robert Rusiecki oraz pani Krystyna Zielonka, która w roku 1944 brała czynny udział w Powstaniu Warszawskim jako sanitariuszka i łączniczka.

Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie: Anielka Strzałkowski i Łukasz Nalaskowski. Dzieci otrzymały książki, pamiątkowe koszulki i kubki oraz słodycze.

Picture2

MAMY JUŻ STRONĘ FAN PAGE NA FACEBOOK:

Picture1

WYSTAWA ‚SKYLIGHT GARDENS’:

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki 4-go kwietnia na otwarcie wystawy „Skylight Gardens” o godz. 8pm.  Będą pokazywane tam najnowsze prace Kasi Szcześniewskiej, zrobione nowa technika (papier i farby akrylowe), nad którymi artystka pracowała od kilku miesięcy. Będzie tam również można zobaczyć piękne obrazy artysty Jana Radomyskiego.

WYSTAWA

OGŁOSZENIE: