RSS

biuletyn 4/25/2014

26 Kwi
Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028 – WEB SITEFACEBOOK
 2. Wheaton Orthodontic Center – mówimy po polsku – WEB SITEFACEBOOK
 3. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 4. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 5. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 6. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 7. Bożena’s Salon
 8. Polish Friends of Naperville
 9. Math Kangaroo
 10. Akademia AAC Eagles of Chicago
 11. Prywatny sponsor – Teresa i Zbigniew Krzyżanowscy
 12. Lizzie’s Garden (630) 904-1066 – tutaj można zakupić świeży szczaw
 13. Garden Fresh Market
 14. Gigi Hashish – Primerica – (630) 890-0672
 15. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 16. Monica Henley – Realtor Broker Baird @ Warner
 17. Shop and Save Market, 7241 Lemont Rd, Downers Grove, IL 60516 – telefon: (630) 427-6800
 18. Kaczor and Assoc. LTD – przy powolaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 19. Zofia Cygan MD – Lekarz Rodzinny – 640 S Washington St #212, Naperville, IL 60540 – telefon: (630) 355-6040
 20. Barbara Bilszta – Gen. Dir. – Paderewski Symphony Orchestra of Chicago, 5844 North Milwaukee Avenue, Suite 201-207, Chicago, IL. 60646 – tel: (773) 467-9000 cell: (773) 350-7251
 21. Photomadox – Paweł Nocoń (773) 663-1776FACEBOOK
 22. Ewa’s Market Deli
 23. Center for Dentistry – Mrs. Monica Henley

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

kalendarz-heleny-modrzejewskiej-2013-2014ROZKŁAD ZAJĘĆ NA MAJ:

5/2/2014 – zajęcia w szkole

5/3/2014 – Parada 3 Maja

5/9/2014 – zakończenie roku szkolnego – Informacje dotyczące zakończenia roku szkolnego podamy za tydzień.

rejestracjaREJESTRACJA NA ROK 2014/2015:

Przypominamy, ze trwają zapisy na kolejny rok szkolny. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które już zapisały dzieci do szkoły.

Chcemy zarejestrować jak najwięcej dzieci jeszcze w maju podczas zajęć szkolnych. Wczesna rejestracja pomoże nam zatrudnić odpowiednią ilość nauczycieli.

Formy rejestracyjne do wypełnienia znajdują się w szkole bądź w dziale ‚Dokumenty’ do wydruku (uwaga formularz jest dwustronny). WYPEŁNIAMY JEDEN FORMULARZ NA RODZINĘ!

Przypominamy, że rejestrując dziecko jeszcze w tym roku szkolnym unikamy opłat za spóźnioną rejestrację. Termin mija 30 czerwca. Po tym terminie do podstawowej opłaty doliczona będzie opłata za spóźnioną rejestrację w wysokości $20 od dziecka (dotyczy to tylko uczniów powracających).

Po zakończeniu roku formularze i zamówienia podręczników przyjmować będziemy korespondencyjnie; prosimy o wysyłanie na adres pocztowy szkolny podany na formularzu. Do formularza i odpowiedniej formy podręcznikowej (patrz informacja poniżej) należy dołączyć czek personalny z opłatą za rejestrację ($100 za każde dziecko) i opłatą za podręczniki (jeden czek na całą sumę).  UWAGA: REJESTRACJA JEST NIEWAŻNA BEZ ZAŁĄCZONEJ OPŁATY.

RcdrRbkc9ZAKUP PODRĘCZNIKÓW PRZY REJESTRACJI:

W tym roku wprowadzamy zamawianie podręczników przy rejestracji, aby dzieci mogły odebrać swoje książki już w pierwszy dzień szkoły. Formy, które niezbędne są do zamówienia podręczników również dostępne są w szkole bądź w dziale ‚Dokumenty’ do wydruku. WYPEŁNIAMY JEDNĄ FORMĘ DLA KAŻDEGO UCZNIA (RODZEŃSTWO UCZĘSZCZAJĄCE DO TEJ SAMEJ KLASY MOŻE MIEĆ JEDNĄ FORMĘ).

Po zakończeniu roku formularze i zamówienia podręczników przyjmować będziemy korespondencyjnie; prosimy o wysyłanie na adres pocztowy szkolny podany na formularzu. Do formularza i odpowiedniej formy zamawiającej podręczniki należy dołączyć czek personalny z opłatą za rejestrację ($100 za każde dziecko) i opłatą za podręczniki (jeden czek na całą sumę).  UWAGA: FORMA PODRĘCZNIKOWA JEST NIEWAŻNA BEZ ZAŁĄCZONEJ OPŁATY.

Uczniowie, którzy nie zamówią podręczników do 15-go sierpnia, będą zamawiali pierwszego dnia szkoły.

Gdyby ktoś chciał kupić lub sprzedać podręczniki używane, zachęcamy do ogłoszenia się na naszej stronie w dziale „Podręczniki Używane”

a20ce27bedaee450a94cfd8c528d4230ZMIANA DOTYCZĄCA DYŻURÓW W SZKOLE:

Wprowadzamy jedną zmianę, a mianowicie podnosimy opłatę za niewypełniony dyżur, która w roku szkolnym 2014/2015 wynosić będzie $40. W naszej szkole (w przeciwności do innych szkół) dyżur jest nie tylko dobrowolny, ale również można samemu wyznaczyć sobie wygodną datę na jego odpracowanie. Mumio wszystko w mijającym roku tylko 32% rodzin odpracowało dyżur. Najbardziej zależy nam na bezpieczeństwie naszych dzieci, w związku z tym zmuszeni jesteśmy podnieść opłatę za nieodpracowany dyżur.

Prosimy zajrzeć do działu ‚Dyżury’ i sprawdzić, komu uznany będzie dyżur za rok 2013/2014. Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy i prosimy o kontakt – Joanna Miezin (moderator strony internetowej) (630) 536-6028.

Tutaj więcej detali w sprawie warunków rejestracji.

Parada 3 Maja 2014 roku w Chicago:

3maja

 • Hasło tegorocznej 123. parady z okazji Trzeciego Maja nawiązuje do kanonizacji papieża-Polaka i brzmi:“Święty Jan Paweł II – syn polskiej ziemi dla świata”.
 • Polska Szkoła Heleny Modrzejewskiej weźmie po raz szósty udział w Paradzie 3 majowej.
 • Będziemy iść z numerem 94.
 • Wymarsz trasą Columbus Drive na odcinku od ulicy Balbo Drive do Monroe o godz. 11:15 rano na północ do Monroe.
 • Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
 • Wyjazd z Naperville kolejką Metry – zbiórka na stacji przy 59 (6S310 Rt. 59, Aurora) o godzinie 9:00 rano, wyjazd o godzinie 9:20.
 • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 4th Ave, Naperville.
 • Bilety za przejazd są w cenie $7.00 od osoby. Dzieci do 12 lat jadą za darmo. Bilety można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
 • Dojeżdżamy do Chicago Union Station, Canal St. między Adams & Jackson Blvd. Na miejsce – skąd ruszy pochód – dochodzimy pieszo.
 • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
 • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
 • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia, ewentualnie kieszonkowe na lunch.
 • Telewizja  Polvision planuje retransmisję parady w dwóch częściach: pierwsza zostanie nadana o godz. 9 wieczorem w sobotę, a drugą o tej samej godzinie w niedzielę.
 • Godzinną relację z  parady nada telewizja ABC 7, ale  w godzinach nocnych: od 11.30 wieczorem w sobotę do 12.30 w nocy w niedzielę. Relacje z parady będzie można także oglądać w internecie na stronie http://www.abc7chicago.com
 • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się, jako prężna grupa z Naperville!
 • Więcej informacji na temat tegorocznej parady na stronie http://www.may3parade.org

Płyty DVD z nagrania w Polvision dostępne będą w szkole w najbliższy piątek 2 maja. Koszt płyty wynosi $10. Rodzice, którzy zamówili sobie płytę proszeni są o jej odbiór. Dziękujemy.

7

DZIĘKUJEMY ORGANIZACJI KANGUR MATEMATYCZNY:

Kangur Matematyczny, organizacja promująca matematykę wśród dzieci i młodzieży, po raz kolejny w tym roku zasponsorował coś dla naszej szkoły. Tym razem wszystkie dzieci z zerówki otrzymały niebieskie koszulki. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie. Dziękujemy za koszulki!

IMGP7052

FIKU MIKU I JUŻ JESTEM U ‚TRZECIAKA’ W PAMIĘTNIKU:

Wizyta pana Wiesława Adamczyka zainspirowała nas do wymiany pamiętnikami. Część dzieci z klasy trzeciej ma już swoje własne pamiętniki i wpisuje kolegom i koleżankom tradycyjne wierszyki. Bierzcie z nich przykład.

Picture1

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 26 kwietnia, 2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: