RSS

Najnowsze wiadomości

29 Kwi

Parada 3 maja 2014 w Chicago

Picture1

Zdjęcie pochodzi z archiwum szkolnego z ubiegłorocznej parady

 • Hasło tegorocznej 123 parady z okazji Trzeciego Maja nawiązuje do kanonizacji papieża-Polaka i brzmi: “Święty Jan Paweł II – syn polskiej ziemi dla świata”.
 • Polska Szkoła Heleny Modrzejewskiej weźmie po raz szósty udział w Paradzie 3 majowej.
 • Będziemy iść z numerem 94.
 • Wymarsz trasą Columbus Drive na odcinku od ulicy Balbo Drive do Monroe o godz. 11:15 rano na północ do Monroe.
 • Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
 • Wyjazd z Naperville kolejką Metry – zbiórka na stacji przy 59 (6S310 Rt. 59, Aurora) o godzinie 9:00 rano, wyjazd o godzinie 9:20.
 • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 4th Ave, Naperville.
 • Bilety za przejazd są w cenie $7.00 od osoby. Dzieci do 12 lat jadą za darmo. Bilety można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
 • Dojeżdżamy do Chicago Union Station, Canal St. między Adams & Jackson Blvd. Na miejsce – skąd ruszy pochód – dochodzimy pieszo.
 • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
 • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
 • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia, ewentualnie kieszonkowe na lunch.
 • Telewizja  Polvision planuje retransmisję parady w dwóch częściach: pierwsza zostanie nadana o godz. 9 wieczorem w sobotę, a drugą o tej samej godzinie w niedzielę.
 • Godzinną relację z  parady nada telewizja ABC 7, ale  w godzinach nocnych: od 11.30 wieczorem w sobotę do 12.30 w nocy w niedzielę. Relacje z parady będzie można także oglądać w internecie na stronie http://www.abc7chicago.com
 • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się, jako prężna grupa z Naperville!
 • Więcej informacji na temat tegorocznej parady na stronie http://www.may3parade.org

Modlitwa za Tony Taylor

W minioną niedzielę wszyscy modliliśmy się za Tony Taylor, poniższą wiadomość rozesłaliśmy do wszystkich naszych czytelników:

Picture1

Drodzy Rodzice,
Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o dołączenie się do grupowej modlitwy o zdrowie dla męża naszej katechetki Ani Taylor. Prosimy jeśli możecie pomódlcie się w niedziele Miłosierdzia Bożego o jego zdrowie za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Dzisiaj, w ten wielki dzień, kiedy nasz papież został kanonizowany (możemy się już do niego modlić jako do świętego) wypadają urodziny Tony Taylora.
Prosimy przekażcie tego e-maila swoim znajomym. Jeśli możecie to chociaż dziesiątkę różańca lub modlitwę, którą dołączamy do tego listu. Z góry  serdeczne „Bóg zapłać” w imieniu dyrekcji szkoły i rodziny naszej katechetki.

Modlitwa:

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to ,że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Święty  Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem prosimy o łaskę zdrowia dla Tony Taylora, chorego na czwarty stopień raka. Wierzymy w moc modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Wyproś mu u Boga Wszechmogącego łaskę zdrowia, o którą się modlimy. Uproś nam dar umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości.
Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy, to otrzymamy. Dlatego i  my, Panie, pełni ufności, jeśli taka jest Twoja wola, prosimy Cię o potrzebną mu łaskę, za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Wysłuchaj nas, Panie. Amen.
Ojcze nasz…Zdrowaś Maryjo….Chwała Ojcu…

Dyrekcja Polskiej Szkoły im. Heleny Modrzejewskiej

Podziękowania od Rodziny Taylor

Nasza grupa z Polskiej Szkoły na Tony Taylor Benefit 26-go kwietnia 2014

Nasza grupa z Polskiej Szkoły na Tony Taylor Benefit 26-go kwietnia 2014

„Chciałabym raz jeszcze w imieniu moim i męża wyrazić wdzięczność za obecność na naszym sobotnim benefit. Mój mąż i ja jesteśmy bardzo wzruszeni odzewem ze strony znajomych jak i mniej nam znanych ludzi. To miejsce było przepełnione miłością i ciepłem ludzi dobrej woli. To dzięki Wam wszystkim świat jest lepszy a trudności życia lżejsze do udźwignięcia. Niech Bóg wam błogosławi.

Dziękuję również wszystkim za Niedzielną modlitwę, a dyrekcji szkoły za umieszczenie tej prośby w biuletynie”.
Anna Taylor
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 29 kwietnia, 2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: