Najważniejsze sierpniowe zapowiedzi szkolne

14 Sier

WCIĄŻ BRAKUJE NAM NAUCZYCIELA NAUCZANIA POCZĄTKOWEGO ORAZ KATECHETY:

zatrudnimy nauczyciela od zaraz

CAŁA  POLONIA CZYTA DZIECIOM:

Picture1

W lipcu w ramach promowania czytania po polsku odbyło się drugie spotkanie dla dzieci w bibliotece. W dalszym ciągu czytaliśmy „Plastusiowy pamiętnik” oraz wiersze Tuwima i Brzechwy. Tym razem dzieci poznały różne igły i igiełki, wysłuchały między innymi wierszyka „Tańcowała igła z nitką”. Dzieci narysowały piękne kaktusy, mogły też dotknąć prawdziwego kaktusa. Przy pomocy rodziców zrobiły laleczki z włóczki (bardzo ruchliwe panny, które łatwo mogą się zahaczyć o igiełki kaktusa ). Spotkanie zakończyło się wypożyczaniem książek.

Następne zajęcia zaplanowane są na środę, 20 sierpnia, godz.6:30- 7:30.

Adres biblioteki:  Aurora Public Library, 555 S. Eola Rd. Aurora, IL 60504
Nauczycielki prowadzące spotkanie: Kasia Nalaskowska i Jola Kołacz

Zapraszamy!

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY JE POWIĘKSZYĆ

W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU ZAMAWIAMY PODRĘCZNIKI:

21Jeżeli jeszcze nie zamówiliście Państwo podręczników dla swoich dzieci, zróbcie to jak najszybciej. W tym roku chcemy usprawnić sprzedaż podręczników w naszej szkole. Zamawiając podręczniki teraz zapewniamy naszym dzieciom możliwość korzystania z nich już od pierwszej lekcji. 29-go sierpnia – podczas dodatkowej rejestracji (patrz dodatkowa informacja poniżej) – będzie można odebrać zamówione komplety książek. Dla tych, rodzin, które nie odbiorą podręczników tego dnia, dzieci będą mogły odebrać je w szkole pierwszego dnia szkoły. Formy podręcznikowe można znaleźć na naszej stronie i wraz z czekiem wysłać na adres: Polish School in Naperville, P.O BOX 9565, Naperville, IL 60567-9565.

TARGI SZKÓŁ POLONIJNYCH – 24 SIERPNIA (ulotka graficzna):

Adres: Catherine Chevalier, działka 2, 5564 N. East River Road, Chicago, IL 60706

12:00 – do zachodu słońca

It’s cool to be in Polish School!!!

DROGI RODZICU, MIESZKAJĄC POZA POLSKĄ, PODARUJ DZIECKU SWÓJ JĘZYK OJCZYSTY

Dwujęzyczność przynosi wiele korzyści.

Zapewnia dziecku prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny.

Według najnowszych badań uczniowie dwujęzyczni osiągają lepsze wyniki niż uczniowie, którzy znają tylko jeden język.

Twoje dziecko poznając język polski:

• Kształtuje więzi emocjonalne z rodzicami, dziadkami i dalszą rodziną
  • Rozwija poczucie tożsamości i przynależności społecznej
  • Nabiera szacunku i zrozumienia dla kultury polskiej
  • Łatwiej opanowuje inne języki
  • Rozwija swoją kreatywność oraz zdolności komunikacyjne
  • Zwiększa swoje szanse na międzynarodowym rynku pracy

Picture1

Czy wiesz, że w rejonie Chicago pracuje ponad 40 polskich szkół? Uczęszcza do nich kilkanaście tysięcy dzieci polskiego pochodzenia. Na pewno znajdziesz jedną z nich w swojej okolicy!

Przyjedź i odwiedź nas na pikniku! Szkoła Heleny Modrzejewskiej będzie miała swój stolik.

Twoje dziecko nauczy się języka polskiego, pozna polską historię i geografię. Zapozna się ze wspaniałym dorobkiem kulturalnym Polski. Nawiąże trwałe przyjaźnie z innymi polskimi dziećmi.

Polskie szkoły zrzeszone pod patronatem ZNP zapewniają swoim uczniom bogaty program nauczania, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zajęcia dodatkowe oraz uczestnictwo w życiu kulturalnym Polonii.

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców z naszej szkoły oraz wszelkie nowe rodziny z okolic Naperville do wzięcia udziału w targach.

ZAPRASZAMY na doroczny, rodzinny piknik ZNP

W programie:

• Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych
  • Konkursy z nagrodami
  • Zajęcia sportowe
  • Zajęcia plastyczne
  • Niespodzianki
  • Zdrowe letnie przysmaki

Gwarantujemy świetną zabawę oraz mile spędzone popołudnie!

DODATKOWE ZAPISY DO SZKOŁY ORAZ ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW JUŻ 29 SIERPNIA:

ZAPISY DO SZKOLY

WAKACJE DOBIEGAJĄ KOŃCA, DOKŁADNIE ZA TRZY TYGODNIE ‚RUSZA POLSKA SZKOŁA’:

Picture2

WOLNE LEKTURY:

plakat-czytamy-wszedzieSzanowni Państwo,
Konsulat Generalny RP w Chicago informuje o projekcie Czytamy Wszędzie, którego celem jest bezpłatne udostępnienie w internetowej bibliotece Wolne Lektury materiałów cyfrowych – książek i reprodukcji dzieł sztuki dostępnych online oraz w formatach mobilnych.
Wolne Lektury to darmowa biblioteka internetowa, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w 2007 r. koncentrując się na publikowaniu lektur zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Aktualnie w zbiorach biblioteki znajduje się ponad 2480 utworów należących już do domeny publicznej. Projekt jest realizowany we współpracy z bibliotekami cyfrowymi, m.in. Biblioteką Narodową, Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Śląską Biblioteką Cyfrową, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Wolne Lektury dostarczają narzędzi umożliwiających twórczą pracę z tekstem, tj. kategoryzowanie utworów według epok, rodzajów i motywów literackich, a także konkretnych fragmentów tekstu na określone tematy literackie. Wskazane katalogi, materiały informacyjne oraz promocyjne dostępne są bezpośrednio pod adresem wolnelektury.pl
Od początku istnienia serwisu skorzystało z niego już 4,5 mln użytkowników na całym świecie.
Zachęcamy wszystkie środowiska związane ze szkolnictwem polonijnym do korzystania ze stale powiększających się zasobów biblioteki.
Z wyrazami szacunku,
Konrad Zieliński