RSS

wiadomości szkolne 9/5/2014

06 Wrz

Dzisiaj bardzo dużo nowości:

ROZPOCZĘLIŚMY SIÓDMY ROK DZIAŁALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY:

Picture2Witamy wszystkich nowych i powracających studentów.

W tym roku wprowadziliśmy kilka zmian przy rejestracji i zamawianiu podręczników. Dla nas wszystkich było to coś nowego. Mamy jednak nadzieję, że usprawniło to nie tylko nam sprawy organizacyjne związane z rozpoczęciem roku szkolnego, ale mamy również nadzieję, że Państwo również uważają, że pierwszy dzień szkoły przebiegał sprawniej niż w latach ubiegłych.

Przepraszamy za jakiekolwiek pomyłki, jakie zaistniały.

DOŁĄCZ DO LISTY SPONSORÓW:

dziekujemy-naszym-sponsoromREKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ – DOŁĄCZ DO LISTY SPONSORÓW! – CHCESZ BYĆ PIERWSZY NA LIŚCIE? – NOWA LISTA JUŻ WE WRZEŚNIU – SPONSOR ME! – DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FINANSOWE

Prosimy o zapoznanie się z Warunkami Sponsorstwa.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie.

Otwieramy również dla naszych sponsorów Kącik Sponsora. Zapraszamy.

KALENDARZ SZKOLNY NA ROK 2014/2015:

KALENDARZSzczegółowy kalendarz na cały rok 2014/2015 został zamieszczony w dziale: Kalendarz 2014/2015.

Zastrzegamy sobie jednak prawo do zmiany terminów zajęć. Jesteśmy uzależnieni od Szkoły Scullen oraz Dystryktu 204, które dyktują nam ostateczne terminy i często na bieżąco dokonują zmian.

Będziemy starać się jak najwcześniej powiadamiać o wszelkich zmianach. Dziękujemy za wyrozumiałość.

ROZKŁAD ZAJĘĆ:

planlRozkład zajęć w poszczególnych klasach zamieszczony został w dziale Rozkład Zajęć. Mamy nadzieję, że informacja ta okaże się przydatna.

Jest to rozkład na pierwsze półrocze.

Rozkład na drugie półrocze ulegnie zmianie w klasach: 6-10. Więcej informacji na temat rozkładu zajęć w drugim półroczu podamy w późniejszym terminie.

ODGÓRNE ZARZĄDZENIA DYSTRYKTU 204:

Rodzice i uczniowie mogą wejść na teren szkolny dopiero po godzinie 5:15. Przepraszamy, ale nie będziemy wpuszczać nikogo do szkoły wcześniej.

Uczniowie mogą wejść do klasy o 5:15 tylko wtedy, kiedy nauczyciel jest już w klasie. Dziecko powinno pozostać pod opieką rodzica do momentu przekazania go pod opiekę nauczyciela. Zajęcia kończą się o 8:30pm. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci.

Prosimy również rodziców, którzy oczekują na swoje dzieci w szkole lub przyjeżdżają wcześniej do szkoły o niezaglądanie do klas przez okno w drzwiach, gdyż rozprasza to uwagę dzieci. Dziękujemy za współpracę.

JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNĄ SEPARACJĄ U PRZEDSZKOLAKÓW:

0002GX7ZEN4KIUQ9-C116-F4Rodzice dzieci przedszkolnych (3-latki i 4-latki) od drugiego piątku września powinni opuszczać salę, w której dzieci pozostają. Obecność rodziców w klasie rozprasza uwagę dzieci i spowalnia proces separacji z rodzicem. Prosimy się nie obawiać, nasze nauczycielki są osobami wykwalifikowanymi oraz maja pomoc asystentki.

Jak radzić sobie z dzieckiem, które ma problemy z separacją.

Dziękujemy za cierpliwość i współpracę.

PROSIMY O POMOC PRZY DYŻURACH W SZKOLE:

dyzurPrzypominamy wszystkim o wpisywaniu się na listę dyżurów. Każda rodzina jest proszona o wypełnienie dyżuru raz w roku. Lista jest dostępna w szkole podczas zajęć. NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH POCIECH! Przypominamy, ze w tym roku podnosimy opłatę za nieodpracowany dyżur ($40). W celu uniknięcia tych dodatkowych kosztów, prosimy o zapisanie się na dyżur. każda rodzina jest zobowiązania do odpracowania dyżuru podczas zajęć swojego dziecka w dowolnym dniu roku szkolnego:

  • 4 godziny dla rodzin dzieci, które uczęszczają na wszystkie zajęcia
  • 3 godziny lekcyjne dla rodzin, które wybierają dziecko z lekcji religii
  • 1 godzina dla rodzin dzieci uczęszczających wyłącznie na lekcje religii

Lista dyżurów jest uaktualniana systematycznie.

WCIĄŻ TRWAJĄ ZAPISY DO SZKOŁY:

Picture4Z uwagi na wciąż trwające zapisy do naszej szkoły, które mogą przedłużyć się nawet do końca września, lista uczniów w każdej z klas może ulec zmianie. Niektóre klasy mogą być również przeniesione do innych sal. Informacja o wszelkich zmianach oraz listy uczniów będą wywieszone w najbliższy piątek na drzwiach wejściowych. Prosimy o sprawdzenie listy uczniów i udanie się do właściwej klasy. Wszelkie przesunięcia z klasy do klasy muszą być uprzednio uzgodnione z dyrekcją.

Rodziny, które jeszcze nie zarejestrowały swoich dzieci zapraszane są w każdy piątek podczas zajęć w celu dokonania rejestracji.

Prosimy również o zapoznanie się z Warunkami Rejestracji.

PODRĘCZNIKI:

PODRECZNIKIZamówione i zapłacone podręczniki będą w tym tygodniu do odebrania w głównym korytarzu przy wejściu.

Rodziny, które nie zamówiły jeszcze podręczników dla swoich dzieci, lub te które zamówiły, ale za podręczniki nie zapłaciły, proszone są o zgłoszenie się do dyrekcji. Dziękujemy.

Ogłoszenie:
Do sprzedania jeden komplet używanych podręczników do kl. 6-tej. Więcej informacji pod telefonem: (630) 750-5862.

ZADANIA DOMOWE:

CZTYA DZIECIOMZadania domowe umieszczane są w dziale Zadania Domowe regularnie oraz najszybciej jak to możliwe.

Strona ta jest z przeznaczeniem dla uczniów nieobecnych w szkole, aby mogli pomimo nieobecności nadrobić zaległości i odrobić konieczną pracę domową. Pozostali uczniowie zobowiązani są do zapisywania w szkole niezbędnych poleceń dotyczących pracy domowej oraz zachęcani są do odwiedzania naszej strony z zadaniami, w celu sprawdzenia czy czegoś nie pominęli.

PRENUMERATA COTYGODNIOWYCH WIADOMOŚCI SZKOLNYCH (wydawanych w każdy weekend w ciągu roku szkolnego i raz w miesiącu podczas wakacji):

SLEDZ NASPrzy rozsyłaniu informacji o wydaniu najnowszych wiadomości szkolnych (na naszej stronie internetowej) korzystamy z serwisu MailChimp. Niestety nie wszystkie rodziny, których adresy mailowe zostały wprowadzone do systemu, otrzymują tę informację. Aby wyjść naprzeciw tym utrudnieniom, zachęcamy Państwa do indywidualnej prenumeraty. Poniżej znajdziecie Państwo instrukcje jak tego dokonać. W ten sposób będziecie na bieżąco z wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi szkoły Waszego Dziecka.

Aby zaprenumerować wiadomości szkolne, czyli otrzymywać powiadomienie o każdym nowym wpisie na naszej stronie szkolnej, prosimy o wciśniecie guzika ‚Follow’ na stronie głównej oraz podanie adresu mailowego, na który chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia. Za każdym razem, kiedy na naszej stronie zostaną opublikowane najnowsze wiadomości szkolne z informacjami z życia szkoły, otrzymacie Państwo informację o tym. Przypominamy, że w każdej chwili można zakończyć prenumeratę. Zapraszamy więc gorąco do ‚śledzenia nas’.

SKLEPIK SZKOLNY:

paczkiW roku ubiegłym mieliśmy świeże pączki do sprzedaży przy wyjściu ze szkoły. Niestety Sklep Garden Fresh Market, który dostarczał nam pączki, nie ma obecnie piekarza, w związku z tym na jakiś czas zawieszamy sprzedaż pączków.

Gdyby ktoś z Państwa znał piekarza szukającego zatrudnienia, kierujemy do naszego zaprzyjaźnionego sponsora: Garden Fresh Market.

Tymczasowo mamy w sprzedaży Prince Polo. Zapraszamy.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA:

komuniaUroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla naszej szkoły w roku szkolnym 2014/2015 odbędzie się 9 maja 2015 roku o godz. 11.00 am.

Ważne informacje dotyczące sakramentów świętych będą zamieszczane na bieżąco w naszej gazetce oraz w dziale Sakramenty Święte (Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie).

Bieżące informacje dotyczące sakramentów świętych można również samemu sprawdzać na stronie Misji Duszpasterskiej w Lombard.

CAŁA POLONIA CZYTA DZIECIOM -‚ CZYTANIE WYPEŁNIA WSZYSTKIE PRZESTRZENIE ROZWOJU DZIECKA’:

library1W sierpniu odbyło się ostatnie z trzech wakacyjnych  spotkań z polską książką w bibliotece. Tym razem rozmawialiśmy o książkach i o tym jak należy je szanować. Dzieci podawały przykłady, co by powiedziała zniszczona książka, gdyby mogła mówić.

Następnie przeczytaliśmy kilka rozdziałów z „Plastusiowego pamiętnika” oraz wiersz „W aeroplanie”. Najwięcej przyjemności sprawiło dzieciom zrobienie i puszczanie papierowych samolotów, były nawet zawody, czyj samolot poleci najdalej. Na koniec wyjaśniliśmy dzieciom znaczenie słowa „pamiętnik”, a potem każdy zrobił i udekorował swój zeszycik.

Od września będzie można dalej wypożyczać polskie książki w godzinach zajęć naszej szkoły. Jeżeli ktoś ma w domu przeczytane/niepotrzebne książki dla dzieci lub młodzieży to namawiamy, aby przekazać je do szkoły, żeby inni mogli z nich skorzystać.

Kasia Nalaskowska i Jola Kołacz

Poniżej galeria zdjęć z ostatniego spotkania w bibliotece. Aby obejrzeć zdjęcie należy na nie kliknąć (jeśli zdjęcie jest za duże wystarczy na nie kliknąć ponownie)

IMGP7380IMGP7384IMGP7392IMGP7394IMGP7396IMGP7397IMGP7398IMGP7399IMGP7400

 

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 września, 2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: