wiadomości szkolne 9/19/2014

1. Garden Fresh Market
  2. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  3. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  5. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  6. Kaczor and Assoc. LTD – przy powolaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  7. Polish Friends of Naperville
  10. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

DOŁĄCZ DO GRUPY NASZYCH SPONSORÓW! – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHCĄCYCH OGŁOSIĆ SWOJE USŁUGI LUB BIZNES NA NASZEJ STRONIE, A RÓWNOCZEŚNIE WESPRZEĆ SZKOŁĘ.

KONKURS O HELENIE MODRZEJEWSKIEJ:

konkurs o helenie modrzejewskiej

Zapowiadamy wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o naszej patronce.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych i jest przewidziany dla wszystkich uczniów naszej szkoły począwszy od klasy 1:

• klasy 1-3: Wykonaj ilustrację (wykorzystując swoją wyobraźnię, gdyż podajemy tylko tytuł) do napisanej i zilustrowanej ponad sto lat temu przez Helenę Modrzejewską książeczki pt. „Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach”. Technika dowolna.
  • klasy 4-6: Zaprojektuj plakat, zawierający ciekawe informacje i zdjęcia z życia Heleny Modrzejewskiej.
  • klasy 7-10: Przeprowadź wywiad z Heleną Modrzejewską  lub jej przyjacielem/przyjaciółką. W wywiadzie uwzględnij zarówno jej życie osobiste, jak i karierę. Wywiad ten można przygotować i zaprezentować w parach.

LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ!

Termin konkursu przewidziany jest na 10 października, a na uczestników i zwycięzców czekają nagrody.

DYŻURY:

Rodzice/opiekunowie po uprzednim zapisaniu się na dyżur, zgłaszają się o godzinie 5:30 do dyrekcji aby podpisać listę obecności i ustalić przydział obowiązków na dany dzień.

Rodzice powinni odpracować dyżur raz w roku szkolnym podczas zajęć ich dziecka/dzieci:

• 4 godziny dla rodzin dzieci, które uczęszczają na wszystkie zajęcia – na dyżur należy zgłosić się o godzinie 5:30 i pozostać do godziny 8:30
  • 3 godziny lekcyjne dla rodzin, które wybierają dziecko z lekcji religii – na dyżur należy zgłosić się na początku pierwszej lekcji dziecka i pozostać do końca zajęć
  • 1 godzina dla rodzin dzieci uczęszczających wyłącznie na lekcje religii

Osoba dyżurująca ma prawo i obowiązek zwracać uwagę uczniom, aby komunikowali się wyłącznie w języku polskim. Przypadki poważnego naruszenia porządku oraz nagłe wypadki osoba dyżurująca jest zobowiązana zgłosić do dyrekcji.

Dyrektor oraz nauczyciele mają prawo poprosić dyżurnych o pomoc i skierować do innych czynności związanych z działalnością szkoły.

Dyżur trwa do godziny 5:30, po czym osoba powinna zgłosić się do dyrekcji w celu zwrócenia plakietki.

Dziękujemy za niekorzystanie z telefonów i nieczytanie książek w czasie trwania dyżuru.

INFORMACJA DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU SZKOLNYM DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA:

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 5 października o godz. 6.00pm (przed Mszą Świętą wieczorną).
Więcej informacji u ks. Tomasza.

POLSKA MSZA W AURORZE:

churchKsiądz diakon Michał wraz z księdzem Julianem zapraszają na polską Mszę, która odbędzie się w sobotę 27 września o godz. 7pm w kościele Lady of Mercy w Aurorze (kościół znajduje się koło Waubonsie Valley High School). Na pół godziny przed  Mszą będzie okazja do spowiedzi.  Następna Msza planowana jest na 25 października. W razie pytań proszę dzwonić do księdza Michała (248) 390-6373.

Adres kościoła: 701 S Eola Rd, Aurora, IL 60504