wiadomości szkolne 9/26/2014

26 Wrz

1. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028 Picture1
  2. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  4. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  5. Kaczor and Assoc. LTD – przy powolaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  6. Polish Friends of Naperville
  9. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  10. Garden Fresh Market

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

DOŁĄCZ DO GRUPY NASZYCH SPONSORÓW! – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHCĄCYCH OGŁOSIĆ SWOJE USŁUGI LUB BIZNES NA NASZEJ STRONIE, A RÓWNOCZEŚNIE WESPRZEĆ SZKOŁĘ.

KONKURS O HELENIE MODRZEJEWSKIEJ:

konkurs o helenie modrzejewskiej

Zapowiadamy wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o naszej patronce.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych i jest przewidziany dla wszystkich uczniów naszej szkoły począwszy od klasy 1:

• klasy 1-3: Wykonaj ilustrację (wykorzystując swoją wyobraźnię, gdyż podajemy tylko tytuł) do napisanej i zilustrowanej ponad sto lat temu przez Helenę Modrzejewską książeczki pt. „Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach”. Technika dowolna.
  • klasy 4-6: Zaprojektuj plakat, zawierający ciekawe informacje i zdjęcia z życia Heleny Modrzejewskiej.
  • klasy 7-10: Przeprowadź wywiad z Heleną Modrzejewską  lub jej przyjacielem/przyjaciółką. W wywiadzie uwzględnij zarówno jej życie osobiste, jak i karierę. Wywiad ten można przygotować i zaprezentować w parach.

LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ!

Termin konkursu przewidziany jest na 10 października, a na uczestników i zwycięzców czekają nagrody.

WYJAZD DO MERRILLVILLE, INDIANA DLA KLAS 3 I 4 PRZESUNIĘTY:

POLSKA CZESTOCHOWAWYJAZD DO MERRILLVILLE, INDIANA ZOSTAL PRZESUNIETY Z 4-GO NA 11 PAŹDZIERNIKA.

WYJAZD ZAPLANOWANY JEST DLA:

• KLASY 3 CZYLI DLA UCZNIÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO SAKRAMENTU KOMUNII ORAZ
  • KLASY 4 CZYLI DLA UCZNIÓW, KTÓRZY W MINIONYM ROKU PRZYJĘLI SAKRAMENT KOMUNII ŚWIĘTEJ.

JAK DOJECHAĆ DO MERRILLVILLE?

PIERWSZY WARIANT:

• NA WŁASNĄ RĘKĘ, SWOIM SAMOCHODEM (ADRES KOŚCIOŁA: Our Lady of Czestochowa Shrine 5755 Pensylvannia St. Merrillville, IN 46410 – (219) 884-0714)
  • NALEŻY DOJECHAĆ TAM NIE PÓŹNIEJ NIŻ NA 11:30, GDYŻ NA TA GODZINĘ ZAPLANOWANA JEST MSZA ŚWIĘTA ROZPOCZYNAJĄCA UROCZYSTOŚCI
  • NA MIEJSCU PLANOWANY JEST WSPÓLNY LUNCH (PIZZA I SODA) W CENIE $5 OD OSOBY
  • PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ DO KATECHETY W CELU ZAMÓWIENIA LUNCHU (KLASA 4 – pani Helena – (331) 250-0519, KLASA 3 – pani Ewa – (847) 323-1869)

DRUGI WARIANT:

• AUTOBUSY PODSTAWIONE BĘDĄ POD SZKOŁĘ W LOMBARD ( ADRES: Saint Paul School,105 Army Trail Blvd, Addison)
  • ZBIÓRKA O GODZINIE 8:45, WYJAZD O GODZINIE 9:00, POWRÓT ZAPLANOWANY JEST NA GODZINĘ 4:00
  • DZIECKU MUSI TOWARZYSZYĆ RODZIC/OPIEKUN
  • UDZIAŁ W PIELGRZYMCE NALEŻY ZGŁOSIĆ DO KATECHETY, NIE PÓŹNIEJ NIŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 3-GO PAŹDZIERNIKA PODCZAS ZAJĘĆ W SZKOLE (KLASA 4 – pani Helena – (331) 250-0519, KLASA 3 – pani Ewa – (847) 323-1869)
  • OPŁATA OD OSOBY WYNOSI $20, W TO WLICZONY JEST PRZEJAZD AUTOBUSEM I LUNCH (MŁODSZE TOWARZYSZĄCE RODZEŃSTWO DO 5-GO ROKU ŻYCIA PRZEJAZD MAJA ZA DARMO).

imagesZAJĘCIA 31 PAŹDZIERNIKA ZOSTAŁY ODWOŁANE Z OKAZJI HALLOWEEN.  W ZWIĄZKU Z TYM ZAKOŃCZENIE ROKU ZOSTAJE PRZESUNIĘTE NA 15 MAJA.  UAKTUALNIONY SZKOLNY KALENDARZ