RSS

wiadomości szkolne 10/10/2014

11 Paźdź

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Math Kangaroo
 2. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 3. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 4. Polish Friends of Naperville
 5. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 6. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 7. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 8. Garden Fresh Market
 9. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 10. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 11. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
 12. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KONKURS O HELENIE MODRZEJEWSKIEJ – KRÓTKA RELACJA:

W konkursie o Helenie Modrzejewskiej wzięło udział około 60-ciu uczniów. Wspaniale!

Nagrodzone prace (kliknij na zdjęcie aby powiększyć):

Najmłodsza grupa wiekowa: klasy 1-3: Wykonaj ilustrację (wykorzystując swoją wyobraźnię, gdyż podajemy tylko tytuł) do napisanej i zilustrowanej ponad sto lat temu przez Helenę Modrzejewską książeczki pt. „Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach”. Technika dowolna.

Miejsce I Martynka Klasa 3A

Miejsce I
Martynka Klasa 3A

Miejsce II Dominik klasa 3B

Miejsce II
Dominik klasa 2

Miejsce III Dominik klasa 3B

Miejsce III
Dominik klasa 3B

Średnia grupa wiekowa: klasy 4-6: Zaprojektuj plakat, zawierający ciekawe informacje i zdjęcia z życia Heleny Modrzejewskiej.

Miejsce I Zosia klasa 4

Miejsce I
Zosia klasa 4

Miejsce II Jakub klasa 4

Miejsce II
Jakub klasa 4

Miejsce III Magda klasa 4

Miejsce III
Magda klasa 4

Najstarsza grupa wiekowa: klasy 7-10: Przeprowadź wywiad z Heleną Modrzejewską  lub jej przyjacielem/przyjaciółką. W wywiadzie uwzględnij zarówno jej życie osobiste, jak i karierę. Wywiad ten można przygotować i zaprezentować w parach. Nagrodzeni uczniowie:

 • Miejsce I: Anetka i Łukasz klasa 10
 • Miejsce II: Karolinka i Mateusz klasa 8
 • Miejsce 3: Paulinka, Nicole i Filip klasa 7 – Filip zastąpił nieobecną Nicole; uznaliśmy, że zasługuje również na nagrodę

A oto parę zdjęć z konkursu (kliknij na zdjęcie aby powiększyć):

Picture7Picture8Picture9

Wszyscy uczestnicy konkursu mogli poczęstować się sprowadzonymi z Kentucky cukierkami Modjeskas.

Picture10

TRZYLATKI NA URODZINACH KOLEGI:

Nasze najmłodsze przedszkolaki obchodzili urodziny Łukaszka K. Balonik, korona na głowie, śpiewy i laurka dla solenizanta uprzyjemniły wszystkim maluchom dzień w przedszkolu. A na pożegnanie rodzice Łukaszka obdarowali każdego przedszkolaka pamiątka urodzinową. My również życzymy Łukaszkowi: wszystkiego najlepszego Łukaszku z okazji 4 tych urodzin!

Picture3

ZAPOWIADANY WCZEŚNIEJ SPEKTAKL W NASZEJ SZKOLE NA 17-GO PAŹDZIERNIKA ODWOŁANY:

Picture4Zawiadamiamy wszystkich uczniów i rodziców naszej społeczności szkolnej, iż przedstawienie teatralne zapowiedziane w ostatnim biuletynie szkolnym, a zaplanowane na 17 października musimy niestety odwołać. Dwójka aktorów – Grupy Teatralnej Proscenium – nie może w tym terminie wystąpić, a znalezienie zastępstwa okazało się niemożliwe. O nowym terminie zawiadomimy najwcześniej jak będzie to potwierdzone.

KONKURS SZKOŁY CHOLEWIŃSKIEGO:

Picture1Jak do tej pory, zgłosił się jeden uczeń z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie historycznym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Polska Szkoła im. ks. Stanisława Cholewińskiego w Palos Heights przypomina i zachęca do udziału w  II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Powstanie Warszawskie 1944”. Uwaga – nowy termin konkursu (25 października), nowy materiał konkursowy, wspaniałe nagrody.

Zaproszenie do konkursu

Regulamin konkursu

SPECJALNY POKAZ FILMU Potop Redivivus (JERZEGO HOFFMANA) DLA SZKÓŁ POLSKICH:

POTOP REDIVIVUS JERZEGO HOFFMANAW sobotę, 15-go listopada o godzinie 10 rano, w kinie Muvico Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont) odbędzie się specjalny pokaz filmu POTOP REDIVIVUS dla szkol polskich.

Jako placówka edukacyjna, mamy specjalną ofertę na bilety w cenie $10, pod warunkiem, że będziemy mieć grupę 20-to osobowa. Liczba miejsc jest organiczna, w związku z tym zbieramy zamówienia już teraz. Zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie się do dyrekcji i zapłacenie za bilet. Gorąco wszystkich zachęcamy.

INFORMACJE O PROJEKCJI FILMU

POGOTOWIE MATEMATYCZNE W NASZEJ SZKOLE – KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR JUŻ 19 MARCA 2015. ZACZYNAMY ĆWICZYĆ ROZWIĄZYWANIE ZADAŃ.

Podczas piątkowych zajęć były rozdawane ulotki kangurowe.

Zachęcamy wszystkie dzieci z klas 1 – 12 do jak najliczniejszego udziału w konkursie matematycznym. Zapisy odbywają się przez internet (tylko do 15 grudnia), wpisowe wynosi $20.00 na pokrycie kosztów materiałów i nagród dla dzieci. Każdy uczestnik za samo zapisanie się dostanie koszulkę i drobny upominek. Test jest po angielsku, natomiast istnieje możliwość zamówienia wersji po polsku. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisując dziecko, należy wybrać miejsce – center. Najbliższe miejscowości to Aurora, Naperville oraz Lisle.

Jeżeli utworzy się grupka dzieci na tym samym poziomie, to prawdopodobnie zorganizujemy 1-2 spotkania w bibliotece w celu zrobienia przykładowych zadań.
W razie pytań można kontaktować się z panią Kasią w sali A115 po zajęciach.

spise2

ULOTKA – KANGUR MATEMATYCZNY

POGOTOWIE MATEMATYCZNE, to inaczej szybka, bieżąca pomoc w zakresie matematyki. Początkowo planujemy uskutecznić nasze Pogotowie Matematyczne w trakcie zajęć w naszej szkole. Z czasem istnieje możliwość otrzymania pomocy matematycznej elektronicznie (E-pogotowie matematyczne). Pomóżmy naszym dzieciom, niech nie tworzą się zaległości.

W naszej szkole mamy profesora fizyki, pana Zbigniewa Krzyżanowskiego, który chętnie pomaga naszym uczniom w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Mogą to być zadania z próbnych testów do Kangura bądź jakiekolwiek matematyczne zadania domowe ze szkoły amerykańskiej, jeżeli nie umieją sobie sami z nimi poradzić. Pomoc oferowana jest dla uczniów naszej szkoły, którzy:

 • w pełnym wymiarze godzin uczęszczają na zajęcia w naszej szkole – ci uczniowie mogą umówić się na przerwie międzylekcyjnej i uzyskać pomoc na zasadzie ‚ekspresowej’ pomocy jak wybrnąć z matematycznego problemu
 • nie chodzą na religię – ci uczniowie mogą umówić się na godzinę, kiedy odbywają się zajęcia religii w ich klasie
 • chodzą tylko na religię – ci uczniowie mogą umówić się przed lub po religii, w trakcie trwania zajęć w naszej szkole

Prosimy o wydrukowanie przykładowych zadań do Kangura z lat ubiegłych i ćwiczyć w wolnych chwilach rozwiązywanie zadań z dzieckiem. Zadania problematyczne kierujemy do POGOTOWIA MATEMATYCZNEGO.

Prosimy o kontakt z panem Zbyszkiem zostawiając komentarz do tego wpisu. Prosimy o zostawienie numeru telefonu, przekażemy panu Zbyszkowi lub prosimy o kontakt z nami w szkole. Pogotowie Matematyczne jest to bezpłatna pomoc oferowana dla uczniów naszej szkoły. Skorzystajmy z tego!

Można będzie się również z panem Zbyszkiem umówić w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville podczas spotkania Polskiego Klubu w godzinach 7-9pm.

Polecamy ciekawy artykuł – Jak wykryć Einsteina?  Nie wierzmy, ze nasze dziecko nie ma talentu do matematyki. Pomóżmy mu rozwinąć umiejętności logicznego myślenia. Będzie nam wdzięczne jak dorośnie.

kangurek1

MAMY STRONĘ FAN PAGE NA FACEBOOK:

10001408_1396495283952954_1892188074_nZapraszamy wszystkich rodziców, uczniów naszej szkoły, sponsorów i miłośników do polubienia naszej strony fan page: https://www.facebook.com/pages/Polska-Szkola-im-Heleny-Modrzejewskiej-w-Naperville/1463073170571950
Znajdziecie tam państwo dużo ważnych bieżących informacji, ciekawych edukacyjnych artykułów, porad psychologicznych dla rodziców, pomysłów na gry i zabawy z dziećmi, zdrowych przepisów dla małych niejadków i nie tylko.

BĄDŹMY DUMNI Z NASZEGO DWUJĘZYCZNEGO/WIELOJĘZYCZNEGO DZIECKA:

Wiele języków, jedna Ameryka: język polski to jeden z bardzo wielu języków używanych w naszym kraju. Bądźmy dumni z naszych dzieci!

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 11 października, 2014 w Uncategorized

 

One response to “wiadomości szkolne 10/10/2014

 1. donna

  6 grudnia, 2014 at 11:07 pm

  świetne nagranie

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: