wiadomości szkolne 11/7/2014

5. Garden Fresh Market
  6. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  7. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  8. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
  9. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
  11. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  12. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  13. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KALENDARZ SZKOLNY NA MIESIĄC LISTOPAD:

kalendarz 2014-201511/7/2014

11/14/2014 – zdjecia klasowe / indywidualne pierwszoklasistów (do pasowania)

11/21/2014 – Pasowanie Pierwszoklasistów

11/28/2014 – szkoła zamknięta z okazji Święta Dziękczynienia

bierzmowanie1WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO BIERZMOWANIA ZOSTAŁA UMIESZCZONA W DZIALE „SAKRAMENTY ŚWIĘTE – BIERZMOWANIE”

GRATULACJE DLA NASZEGO UCZNIA, ŁUKASZA:

Picture3W związku z 70-tą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, młodzież polonijnych szkół mogła uczestniczyć w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym w Chicago.
Konkurs odbył się 25 października 2014r. Naszą szkołę reprezentował  Łukasz Nalaskowski, zajmując 9 miejsce.
Zainteresowanych wydarzeniami z tego okresu odsyłamy do strony internetowej: Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego (1944.wp.pl). http://en.1944.wp.pl/

PARKING POD SZKOŁĄ:

parkingPrawie jak z naszego szkolnego parkingu 🙂 Chcielibyśmy uczulić wszystkich rodziców, żeby przestrzegać wszystkich reguł na parkingu szkolnym. Zaczyna się robić bardzo ciasno, gdyż zaczynamy parkować w miejscach niedozwolonych. Często przejazd jest niemożliwy. Nie chcielibyśmy, aby ktoś komuś niechcący zarysował czy nawet stuknął samochód tylko dlatego, że zabrakło kilku milimetrów. Wczoraj mieliśmy uwagę od rodzica, który wjechal na parking i miał problemy z wymanewrowaniem aby parking opuścić, gdyż parking był nieprzejezdny. Zaznaczamy, że mamy do dyspozycji parking za szkołą, z którego jest również bliskie dojście do wejścia od tylu. Zachęcamy wszystkich do wypróbowania parkingu za szkołą dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

SESJA ZDJĘCIOWA W NASZEJ SZKOLE 14-GO LISTOPADA:

Picture2W piątek, 14-go listopada nasz pan fotograf, Paweł Nocoń, będzie wykonywał zdjęcia do Ceremonii Pasowania Pierwszoklasistów (klasa pierwsza). Prosimy o odpowiednie ubranie dzieci na tę okoliczność:

• białe bluzki, koszulki, czarne lub granatowe spodnie, spódniczki.

Przy okazji, tego dnia, robione będą zdjęcia klasowe we wszystkich klasach, czyli od przedszkola do liceum włącznie. Uczniowie dostaną formy z zamówieniem zdjęć klasowych i tylko w ten sposób rozprowadzane będą zdjecia zainteresowanym uczniom.

POTRZEBNA POMOC PRZY DEKORACJI DO PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW:

help-wantedZwracamy się z prośbą do rodziców klas pierwszych – wszystkich rodziców poza rodzicami z trójki klasowej. Potrzebujemy dużą grupę rodziców do pomocy przy dekoracji do uroczystości Pasowania. Każda rodzina pomagająca tego dnia będzie miała zaliczony dyżur. Prosimy o kontakt z panią Moniką Ślązak, która będzie zarządzała dekoracją lub z dyrekcją.

KINGA MODJESKA WRAZ Z ZESPOŁEM TEATRU MAŁA SCENA ZAPRASZA NA BAJKOWY MUSICAL  ,,ALICJA W KRAINIE CZARÓW”:

ZAPROSZENIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY:

Picture4

TERMIN REJESTRACJI DO KANGURA DOBIEGA KOŃCA:

20090315nextpage_si_500Każdego roku w marcu wszystkie dzieci z klas 1 – 12 mogą brać udział w konkursie matematycznym Kangur. Zapisy odbywają się do 15 grudnia, przez internet http://www.mathkangaroo.org. Wpisowe wynosi $20.00. Najbliższe miejscowości, w których będzie przeprowadzony test to: Aurora, Naperville oraz Lisle.
Jeżeli utworzy się grupka dzieci na tym samym poziomie, to dla chętnych zorganizujemy 1-2 spotkania w bibliotece w celu zrobienia przykładowych zadań. W razie pytań można kontaktować się z panią Kasią w sali A115 po zajęciach.
Przykładowe zadania po angielsku: http://www.mathkangaroo.org/mk/practice.html
Przykładowe zadania po polsku: http://www.kangur-mat.pl/zadania.php