wiadomości szkolne 11/14/2014

4. Garden Fresh Market
  5. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  6. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  7. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
  8. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
  10. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  11. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  12. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  13. Polish Friends of Naperville
  14. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

MIKOŁAJKI W KONSULACIE:

santa1-620x270Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje w tym roku Mikołajki dla najmłodszych uczniów szkół polonijnych, którzy obecne znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Impreza odbędzie się w sobotę, 6 grudnia 2014 r. o godzinie 1:30pm. W tej sprawie prosimy niezwłocznie o kontakt telefoniczny z Barbarą Pańczyk (630) 922-1751. Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do niedzieli 16 listopada do godziny 20.00. Zapewniamy dyskrecję.

europa._mapa_gospodarczaGORĄCO DZIĘKUJEMY PANU FERENCZAK ZA WSPANIAŁE WYKOŃCZENIE NASZYCH SZKOLNYCH MAP. SĄ ONE GOTOWE DO POWIESZENIA NA ŚCIANIE I WYKORZYSTANIA W TEN SPOSÓB  NA LEKCJI HISTORII I GEOGRAFII.

SESJA ZDJĘCIOWA W NASZEJ SZKOLE  ODBYŁA SIĘ W MINIONY PIĄTEK 14-GO LISTOPADA:

Picture2W piątek, 14-go listopada nasz pan fotograf, Paweł Nocoń, wykonywał zdjęcia do Ceremonii Pasowania Pierwszoklasistów (klasa pierwsza). Przy okazji, były również robione zdjęcia klasowe we wszystkich klasach. Uczniowie dostaną formy z zamówieniem zdjęć klasowych w najbliższy piątek i tylko w ten sposób rozprowadzane będą zdjecia zainteresowanym uczniom.

POTRZEBNA POMOC RODZICÓW:

help-wantedZwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc przy dekoracjach do wszystkich szkolnych imprez. Można zgłosić się do pani Moniki Ślązak (630 965 1416) już teraz – która zajmuje się dekoracjami potrzebnymi do wszystkich szkolnych imprez – i zapisać się na konkretna imprezę. Każda rodzina pomagająca będzie miała zaliczony dyżur (prosimy również o zapisanie się na listę dyżurów u dyrekcji, aby dyżur został zaliczony). A oto daty poszczególnych imprez:

• Pasowanie Pierwszoklasistów 21 listopada
  • Jasełka 19 grudnia
  • Dzień Babci i Dziadka 23 stycznia
  • Mam Talent 27 lutego
  • Zakończenie Roku 15 maja

PARKING POD SZKOŁĄ:

parkingWciąż docierają do nas uwagi i zażalenia od rodziców, że na szkolnym parkingu jest niebezpiecznie ciasno. Bardzo prosimy o parkowanie tylko w miejscach do tego przeznaczonych oraz wykorzystanie dużego parkingu za szkołą. Nie chcielibyśmy aby musiała interweniować policja.

SZLACHETNA AKCJA, W KTÓRĄ ZAANGAŻOWANI SĄ CZWARTOKLASIŚCI:

FMSC-Haiti-mealsUczniowie klasy czwartej planują wyjście do FMSC, aby swoją społeczną pracą pomóc w pakowaniu żywości dla najuboższych dzieci na świecie. Wyjście zaplanowane jest na 22 listopada. W związku z tym, jeżeli ktoś z uczniów lub rodziców naszej szkoły chciałby złożyć dotację na zakup lub wysyłkę jedzenia, to podczas przyszłych zajęć piątkowych będzie wystawiony pojemnik na ten cel. Klasa 4 przekaże wszystkie zebrane pieniążki na rzecz organizacji Feed My Starving Children.

POLSKA MSZA ŚWIĘTA W MIASTECZKU AURORA W LISTOPADZIE I W GRUDNIU:

churchKsiądz Julian wraz z księdzem Michałem serdecznie zapraszają na polską Mszę, która odbędzie się w sobotę 22 listopada o godz.7pm w kościele Lady of Mercy w Aurorze (kościół znajduje się koło Waubonsie Valley High School). Podczas Mszy Św. będziemy słuchać chóru z Chicago. Na pół godziny przed  Mszą będzie można przystąpić do spowiedzi.
Następna Msza planowana jest na 27 grudnia.
Adres kościoła: 701 S Eola Rd, Aurora, IL 60504

GRUPA TEATRALNA BOGUSŁAWY SAS W NASZEJ SZKOLE Z ‚GWIAZDKOWĄ ROZMOWĄ’ JUŻ 5-GO GRUDNIA:

rozmowa gwiazdkowa

W piątek, 5-go grudnia gościć będziemy w naszej szkole grupę teatralna Bogumiły Sas „KORAB”. Wszyscy uczniowie wezmą udział w przedstawieniu ‚Rozmowa Gwiazdkowa’ o godzinie 7:30-8:30. Zapraszamy również zainteresowanych rodziców. Oplata za bilet wynosi $5 od osoby.

KLUB POLSKI W NAPERVILLE ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI szkoły w Naperville NA MIKOŁAJKI:

MIKOLAJKI2014

NASZA UCZENNICA WYSTĘPUJE NA SCENIE W NAPERVILLE – DANCEWEST BALLET PRZEDSTAWIA ‚THE NUTCRACKER’:

Zosia Barger z klasy 4 zagra rolę tańczącej dziewczynki i błazna (Dancing Girl and Jester). Zapraszamy.

Dowiedzieliśmy się, że bilety dla dorosłych są po $32 a dla dzieci po $25.

Nutcracker2014