RSS

wiadomości szkolne 11/29/2014

30 List

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 2. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 3. Garden Fresh Market
 4. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 5. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 6. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
 7. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
 8. Math Kangaroo
 9. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 10. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 11. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 12. Polish Friends of Naperville
 13. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 14. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 15. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY:

Picture3

21-go listopada w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Dziękujemy serdecznie wychowawczyni klasy 1A, Katarzynie Barger oraz wychowawczyni klasy 1B, Agnieszce Bogdan,
za przygotowanie uroczego programu artystycznego. Dziękujemy również klasie 2-giej oraz jej wychowawczyni Jolancie Kołacz za przyjęcie pierwszaków do szkolnej braci i wręczenie im upominków.

W szkole dostępne będą płyty CD z ponad 150 zdjęciami z tej uroczystości w cenie $10. Dziękujemy panu fotografowi, Pawłowi Noconiowi za przepiękne zdjecia!

CAŁA POLONIA CZYTA DZIECIOM? CAŁA KLASA 6 CZYTA DZIECIOM! – CZYTANIE MALUCHOM:

Czytanie dzieciom bajek ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowości dziecka. Czytanie w dobie XXI wieku jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Niestety, dzieci XXI wieku wychowują się w kulturze telewizyjnej, która nie tylko nie rozwija u dzieci myślenia i koncentracji uwagi, ale dodatkowo znieczula na agresję i wywołuje u niejednego małego widza lęki i niepokoje. Badania naukowe potwierdzają, że czytanie dzieciom bajek ma zbawienny wpływ na psychikę malucha.

Klasa VI w minionym tygodniu przyłączyła się do akcji promowania czytania książek wśród młodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy VI wybrali się do swoich młodszych kolegów z zerówki, aby przeczytać im swoje ulubione książki z dzieciństwa. Jedni i drudzy dobrze się bawili przy czytaniu a następnie wspólnie wykonywali ilustracje do bajek.

Picture1Picture2

KLASA CZWARTA NA WYCIECZCE W FMSC:

Mycie rąk i przystąpienie do pracy.

Zarówno dzieci jak i rodzice byli bardzo zaangażowani.

Po dwugodzinnej pracy, każdy posprzątał swoje stanowisko.

Podczas pobytu w FMSC (Feed My Starving Children) przekazaliśmy od naszej szkoły 51 dolarów na na zakup jedzenia dla najuboższych dzieci. $50 może zapewniać pożywienie dla 1 dziecka przez kilka miesięcy.

Nasza grupa, składająca się z dorosłych i dzieci, liczyła dokładnie 20 osób, z czego aż 8 dzieci było z czwartej klasy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przekazali pieniądze na ten dobroczynny cel.

LEKCJA GEOGRAFII W KLASIE 10 UCHWYCONA W OBIEKTYWIE:

Lekcja była na temat potraw z rożnych regionów Polski. Pani Danusia przyniosła toruńskie pierniki i ser góralski „oscypki”. Wygląda na to, że uczniowie mieli dobra zabawę podczas nauki 😉 Aby powiększyć zdjęcie należy na nie podwójnie kliknąć.

9N7A7541 9N7A7542 9N7A7543

WAŻNE SPOTKANIE Z RODZICAMI:

spotkanie_z_rodzicamiW piątek 5 grudnia odbędzie się ważne krótkie spotkanie z rodzicami oraz trójkami klasowymi w sprawie organizacji szkolnej Wigilii. Spotkanie odbędzie się w sali B-103 o godzinie 8pm. Zapraszamy.

GRUPA TEATRALNA BOGUSŁAWY SAS W NASZEJ SZKOLE Z ‚GWIAZDKOWĄ ROZMOWĄ’ JUŻ 5-GO GRUDNIA:

rozmowa gwiazdkowa

W piątek, 5-go grudnia gościć będziemy w naszej szkole grupę teatralna Bogumiły Sas „KORAB”. Wszyscy uczniowie wezmą udział w przedstawieniu ‚Rozmowa Gwiazdkowa’ o godzinie 7:30-8:30. Zapraszamy również zainteresowanych rodziców. Oplata za bilet wynosi $5 od osoby.

 

POMOC DLA DZIECI NA UKRAINIE:

piggy_bank1ZNP organizuje kolejną akcję pomocy dzieciom na Ukrainie. Przedstawicielka z Chicago, pani Haliny Żurawska wybiera się na konferencję poświęconą podsumowaniu projektu edukacyjnego ,,Akademia Polskości”, która odbywać się będzie w dniach od 9 do 12 grudnia w Wilnie. Pani Żurawska prześle prezenty świąteczne dla polskich uczniów z Żytomierza, których uczy polskiego języka młoda nauczycielka Wiktoria Zubarewa. Na pewno pamiętacie Państwo naszą akcję sprzed roku i wysyłkę tornistrów dla podopiecznych Wiktorii. W tym roku wysłane będą dzieciom słodycze i koszulki, szaliki lub inne elementy ubrań z symbolami Polski. Wiktoria bardzo prosi o pomoc, bo sytuacja wielu dzieci i ich rodzin jest bardzo dramatyczna. Nasza pomoc jest im bardzo potrzebna i utwierdza ich w przekonaniu, że rodacy pamiętają o tych, których powojenne losy pozostawiły poza granicami Polski.

Będziemy zbierać od dzieci drobne datki. Dziękujemy za pomoc.

KLUB POLSKI W NAPERVILLE ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI szkoły w Naperville NA MIKOŁAJKI:

W tym roku program dla najmłodszych przygotują nauczycielki z naszej szkoły, Jola Kołacz i Kasia Nalaskowska. Podczas mikołajek przewidziane są m.in. konkursy dla dzieci, robienie ozdób świątecznych, czytanie bajek o Św. Mikołaju i śpiewanie kolęd.

MIKOLAJKI2014

NASZA UCZENNICA WYSTĘPUJE NA SCENIE W NAPERVILLE – DANCEWEST BALLET PRZEDSTAWIA ‚THE NUTCRACKER’:

Zosia Barger z klasy 4 zagra rolę tańczącej dziewczynki i błazna (Dancing Girl and Jester). Zapraszamy.

Dowiedzieliśmy się, że bilety dla dorosłych są po $32 a dla dzieci po $25.

Nutcracker2014

PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ NA PARKINGU SZKOLNYM, SZCZEGÓLNIE PODCZAS TRUDNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH:

Windshield-Show-Art-resizecrop--Otrzymaliśmy informacje z Dystryktu, że w przypadku gdy spadnie dużo śniegu, oraz gdy będzie padał marznący deszcz ze śniegiem w czasie trwania naszych zajęć, Dystrykt nie będzie odpowiedzialny za odśnieżanie parkingów,
oraz chodników. Woźni, którzy pracują w szkole, będą odśnieżać, tylko chodniki prowadzące do głównych wejść oraz miejsca przy głównych wejściach. Prosimy wiec o zachowanie szczególnej ostrożności na parkingach i chodnikach podczas trudnych warunków pogodowych (śnieg, oblodzenia).

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 30 listopada, 2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: