wiadomości szkolne 1/5/2015

NASI SPONSORZY:Picture1

1. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  2. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  3. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
  4. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
  6. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  7. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  8. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  9. Polish Friends of Naperville
  10. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
  14. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  15. Garden Fresh Market

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

SIARCZYSTA ZIMA ZAWITAŁA DO CHICAGO

cold weatherŚroda była dniem wolnym od zajęć dla wielu uczniów w aglomeracji chicagowskiej, miedzy innymi dla uczniów Szkoły Scullen, w której odbywają się nasze zajęcia. Waśnie otrzymaliśmy informację, że w czwartek również zajęcia się nie odbędą. Nie mamy informacji jeszcze na temat przewidywań odnośnie piątku, ale będziemy śledzić decyzje Dystryktu i na pewno umieścimy te informacje w następnym wpisie w piątek rano. Zachęcamy do powrotu na naszą stronę w celu sprawdzenia, czy szkoła w piątek została odwołana z powodu niesprzyjającej aury.

zyczenia.jpg

KALENDARZ STYCZNIOWY:

KALENDARZ1/2/2015 – szkoła zamknięta z okazji Nowego Roku (ferie zimowe)
1/9/2015 – WZNAWIAMY ZAJĘCIA SZKOLNE
1/16/2015 – wywiadówki z rodzicami – WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASTĘPNYM TYGODNIU
1/23/2015 – Dzień Babci i Dzień Dziadka, przedstawienie
1/30/2015

PODZIĘKOWANIA ZA JASEŁKA:

9N7A0286

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje:

• Państwu Ślązak za przygotowanie dekoracji na szkolne Jasełka,
  • Renacie Parys-Lara i jej rodzinie za pomoc przy dekoracji
  • oraz wszystkim rodzicom, którzy zgłosili się do pomocy przy dekoracji
  • wychowawczyni klasy 4 p. Katarzynie Nalaskowskiej i jej uczniom za przygotowanie Jasełek
  • rodzicom za piękną dekorację stołów wigilijnych i przygotowanie poczęstunku dla uczniów
  • wszystkim wychowawczyniom i uczniom za prezentacje polskich kolęd
  • Pawłowi Nocoń (PHOTOMADOX) za sfotografowanie uroczystości
  • Szczególne podziękowania kierujemy do ks.Tomasza z Parafii w Lombard za wizytę w szkole, modlitwę i błogosławieństwo.

TUTAJ MOŻECIE PAŃSTWO OBEJRZEĆ ZDJĘCIA Z JASEŁEK ORAZ SZKOLNEJ WIGILII – fot. PHOTOMADOX

ZIMA W PEŁNI – PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ NA PARKINGU SZKOLNYM, SZCZEGÓLNIE PODCZAS TRUDNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH:

Windshield-Show-Art-resizecrop--Otrzymaliśmy informacje z Dystryktu, że w przypadku gdy spadnie dużo śniegu, oraz gdy będzie padał marznący deszcz ze śniegiem w czasie trwania naszych zajęć, Dystrykt nie będzie odpowiedzialny za odśnieżanie parkingów,
oraz chodników. Woźni, którzy pracują w szkole, będą odśnieżać, tylko chodniki prowadzące do głównych wejść oraz miejsca przy głównych wejściach. Prosimy wiec o zachowanie szczególnej ostrożności na parkingach i chodnikach podczas trudnych warunków pogodowych (śnieg, oblodzenia).

SPOTKANIE DLA RODZICÓW ORAZ UCZNIÓW STARSZYCH KLAS Z PANIĄ BARBARĄ LEWANDOWSKĄ

historiaCO? – spotkanie z panią Barbarą Lewandowską (mieszkanka Chicago od 1979 roku, urodzona w Warszawie, uczestniczka Powstania Warszawskiego) – pogadanka na temat Powstania Warszawskiego – LEKCJA HISTORII
GDZIE? – w sali B-104
KIEDY? – w piątek 16 stycznia o godzinie 7:45
DLA KOGO? – dla klas 7, 8, 10 oraz zainteresowanych tematem rodziców

SPOTKANIE Z PANIĄ STASIĄ W DOMU STARCÓW

Samotni Polacy, którym możemy sprezentować trochę swojego czasu.

W Naperville, w St. Patric Nursing Home, mieszka pani Stasia. Jest to bardzo sympatyczna, starsza pani, która nigdy nie miała własnych dzieci, a jej mąż zmarł kilka lat temu. Pani Stasia nie mówi biegle po angielsku, dlatego nie ma ona zbyt dużo okazji do rozmów, natomiast jest bardzo wdzięczna każdemu, kto do niej przyjdzie i porozmawia z nią po polsku.
Może ktoś z rodziców naszych uczniów chciałby odwiedzić panią Stasię? Nie trzeba z nikim się umawiać, nie trzeba nic specjalnego przynosić, po prostu można ją odwiedzić. Po wejściu do budynku trzeba wpisać siebie oraz podać imię odwiedzanej osoby – Stella M.

Adres: St.Patric Nursing Home, 1400 Brookdale Rd., Naperville IL 60565

W okresie świątecznym delegacja z naszej szkoły odwiedziła panią Stasię. Oto kilka zdjęć z tamtej wizyty:

20141221_153553        20141221_160023        IMGP8385        DSC05983        IMGP8387

OPŁATA ZA SZKOŁĘ ZOSTAŁA PRZESUNIĘTA Z KOŃCA GRUDNIA NA KONIEC STYCZNIA. RODZICE, KTÓRZY NIE MOGĄ UIŚCIĆ OPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE PROSZENI SĄ O KONTAKT Z BARBARĄ PAŃCZYK.

KANGUR

kangurRejestracja dzieci (klasy 1-12) do konkursu matematycznego, odbywającego się corocznie w Stanach Zjednoczonych, została zakończona 31 grudnia. Ci, którzy zagapili się i nie zdążyli, mogą jeszcze zapisać swoje dzieci do 10 stycznia, płacąc $30 (informacje na stronie: http://www.mathkangaroo.org ).

Z naszej szkoły zgłosiło się co najmniej 9 dzieci, chociaż na pewno wśród naszych uczniów mamy o wiele więcej miłośników matematyki.

ANONIMOWA ANKIETA

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania.  Ankieta jest anonimowa – liczymy wiec na szczere odpowiedzi.

class-picture-day-colorMOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA ZDJĘĆ KLASOWYCH: do końca stycznia zbieramy zamówienia na zdjecia klasowe, poczatkiem lutego będą do odebrania. Lista jest dostępna u dyrekcji.

TUTAJ MOŻNA OBEJRZEĆ ZDJĘCIA GRUPOWE KLAS