RSS

wiadomości szkolne 1/16/2015

19 Sty

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
 2. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
 3. Math Kangaroo
 4. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 5. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 6. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 7. Polish Friends of Naperville
 8. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 9. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 10. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 11. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 12. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 13. Garden Fresh Market
 14. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 15. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 16. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine – Edward Medical Group

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

W MINIONY PIĄTEK ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW ORAZ UCZNIÓW KLAS 7, 8 I 10 Z PANIĄ BARBARĄ LEWANDOWSKĄ

16 stycznia w naszej szkole gościliśmy panią Barbarę Lewandowska (84 lata), uczestniczkę Powstania Warszawskiego. W prelekcji wzięli udział uczniowie klas 7, 8 i 10-tych oraz zainteresowani tematyką rodzice. To była żywa lekcja historii oparta na wspomnieniach najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. Nasi uczniowie zadawali liczne pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zostało wzbogacone krótkimi filmami pt. „Minuta ciszy” i „City of ruins”. Serdeczne słowo „dziękuję”, w imieniu wszystkich obecnych, pani Barbarze Lewandowskiej przekazała pani dyrektor B. Pańczyk. Ponownie do tamtych chwil przeniosły nas słowa i melodia pieśni „Gdzie Ci chłopcy z tamtych lat” wysłuchane na koniec prelekcji.

Picture1barbara lewandowska2

KONKURS

W listopadzie Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce  rozesłało do szkół materiały konkursowe, aby każda z klas od pierwszej do ósmej mogła sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.  W klasach, które wzięły udział w Konkursie Kompetencji Językowych, wyłoniono po jednym najlepszym uczniu.
Gratulujemy wszystkim naszym Polonijnym Mistrzom Języka Polskiego:

KONKURS ZNAJOMOSCI J.POLSKIEGO

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy od ZNP. Gratulujemy naszym Polonijnym Mistrzom Języka Polskiego!

 

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH – OD PRZEDSZKOLA DO KLASY 4 oraz klasa PSL – ZAPRASZAJĄ WSZYSTKIE BABCIE I WSZYSTKICH DZIADKÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE, 30-GO STYCZNIA W KAFETERII SZKOLNEJ W GODZINACH 7:45-8:30.

babcia_i_dziadek

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO BIERZMOWANIA link ze szczegółami

class-picture-day-colorMOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA ZDJĘĆ KLASOWYCH: Do końca stycznia zbieramy zamówienia na zdjęcia klasowe. Początkiem lutego zdjęcia będą do odebrania. Lista jest dostępna u dyrekcji. TUTAJ MOŻNA OBEJRZEĆ ZDJĘCIA GRUPOWE KLAS

OPŁATA ZA SZKOŁĘ ZOSTAŁA PRZESUNIĘTA Z KOŃCA GRUDNIA NA KONIEC STYCZNIA. RODZICE, KTÓRZY NIE MOGĄ UIŚCIĆ OPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE PROSZENI SĄ O KONTAKT Z BARBARĄ PAŃCZYK.

DYZURNY SZKOLNYZACHĘCAMY WSZYSTKIE RODZINY DO WPISYWANIA SIĘ NA DYŻUR SZKOLNY. PRZYPOMINAMY, ŻE OPŁATA ZA NIEODPRACOWANY DYŻUR ZOSTAŁA W TYM ROKU PODNIESIONA DO $40, CZYLI RODZINY, KTÓRE W TYM ROKU NIE ODPRACUJĄ DYŻURU BĘDĄ MIAŁY DOLICZONE $40 DO REJESTRACJI W ROKU SZKOLNYM 2015/16 (JEST TO OPŁATA NA CAŁĄ RODZINĘ).

MSZA ŚWIĘTA W MIASTECZKU AURORA

KOSCIOLKsiądz Julian serdecznie zaprasza wszystkich wiernych na polską Mszę Św., która odbędzie się w sobotę 24 stycznia o godz.7PM w kościele Lady of Mercy w Aurorze (kościół znajduje się koło Waubonsie Valley High School). Na pół godziny przed Mszą będzie można wyspowiadać się.
Następna Msza planowana jest na 28 lutego.
Adres kościoła: 701 S Eola Rd, Aurora, IL 60504

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 19 stycznia, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: