wiadomości szkolne 1/16/2015

19 Sty

NASI SPONSORZY:Picture1

1. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
  2. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
  4. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  5. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  6. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
  7. Polish Friends of Naperville
  8. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
  12. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  13. Garden Fresh Market
  14. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  15. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
  16. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine – Edward Medical Group

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

W MINIONY PIĄTEK ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW ORAZ UCZNIÓW KLAS 7, 8 I 10 Z PANIĄ BARBARĄ LEWANDOWSKĄ

16 stycznia w naszej szkole gościliśmy panią Barbarę Lewandowska (84 lata), uczestniczkę Powstania Warszawskiego. W prelekcji wzięli udział uczniowie klas 7, 8 i 10-tych oraz zainteresowani tematyką rodzice. To była żywa lekcja historii oparta na wspomnieniach najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. Nasi uczniowie zadawali liczne pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zostało wzbogacone krótkimi filmami pt. „Minuta ciszy” i „City of ruins”. Serdeczne słowo „dziękuję”, w imieniu wszystkich obecnych, pani Barbarze Lewandowskiej przekazała pani dyrektor B. Pańczyk. Ponownie do tamtych chwil przeniosły nas słowa i melodia pieśni „Gdzie Ci chłopcy z tamtych lat” wysłuchane na koniec prelekcji.

Picture1barbara lewandowska2

KONKURS

W listopadzie Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce  rozesłało do szkół materiały konkursowe, aby każda z klas od pierwszej do ósmej mogła sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.  W klasach, które wzięły udział w Konkursie Kompetencji Językowych, wyłoniono po jednym najlepszym uczniu.
Gratulujemy wszystkim naszym Polonijnym Mistrzom Języka Polskiego:

KONKURS ZNAJOMOSCI J.POLSKIEGO

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy od ZNP. Gratulujemy naszym Polonijnym Mistrzom Języka Polskiego!

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH – OD PRZEDSZKOLA DO KLASY 4 oraz klasa PSL – ZAPRASZAJĄ WSZYSTKIE BABCIE I WSZYSTKICH DZIADKÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE, 30-GO STYCZNIA W KAFETERII SZKOLNEJ W GODZINACH 7:45-8:30.

babcia_i_dziadek

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO BIERZMOWANIA link ze szczegółami

class-picture-day-colorMOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA ZDJĘĆ KLASOWYCH: Do końca stycznia zbieramy zamówienia na zdjęcia klasowe. Początkiem lutego zdjęcia będą do odebrania. Lista jest dostępna u dyrekcji. TUTAJ MOŻNA OBEJRZEĆ ZDJĘCIA GRUPOWE KLAS

OPŁATA ZA SZKOŁĘ ZOSTAŁA PRZESUNIĘTA Z KOŃCA GRUDNIA NA KONIEC STYCZNIA. RODZICE, KTÓRZY NIE MOGĄ UIŚCIĆ OPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE PROSZENI SĄ O KONTAKT Z BARBARĄ PAŃCZYK.

DYZURNY SZKOLNYZACHĘCAMY WSZYSTKIE RODZINY DO WPISYWANIA SIĘ NA DYŻUR SZKOLNY. PRZYPOMINAMY, ŻE OPŁATA ZA NIEODPRACOWANY DYŻUR ZOSTAŁA W TYM ROKU PODNIESIONA DO $40, CZYLI RODZINY, KTÓRE W TYM ROKU NIE ODPRACUJĄ DYŻURU BĘDĄ MIAŁY DOLICZONE $40 DO REJESTRACJI W ROKU SZKOLNYM 2015/16 (JEST TO OPŁATA NA CAŁĄ RODZINĘ).

MSZA ŚWIĘTA W MIASTECZKU AURORA

KOSCIOLKsiądz Julian serdecznie zaprasza wszystkich wiernych na polską Mszę Św., która odbędzie się w sobotę 24 stycznia o godz.7PM w kościele Lady of Mercy w Aurorze (kościół znajduje się koło Waubonsie Valley High School). Na pół godziny przed Mszą będzie można wyspowiadać się.
Następna Msza planowana jest na 28 lutego.
Adres kościoła: 701 S Eola Rd, Aurora, IL 60504