RSS

wiadomości szkolne 1/30/2015

01 Lu

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Math Kangaroo
 2. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 3. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 4. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 5. Polish Friends of Naperville
 6. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 7. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 8. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 9. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 10. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 11. Garden Fresh Market
 12. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 13. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 14. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine – Edward Medical Group
 15. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 16. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 17. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
 18. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
 19. Swift Nature Camp – ULOTKA – Lonnie (Jola) Lorenz – (630) 654-8036 – strona internetowa

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

frame

MAMY JUŻ PIERWSZYCH SPONSORÓW KONKURSU TALENTÓW. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Poszukujemy sponsorów naszego konkursu. Osoby/biznesy wspierające nasz konkurs będą miały miejsce na liście naszych sponsorów. Dziękujemy.

frame

kalendarz 2014-2015Rozkład zajęć na luty
2/6/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE
2/13/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE
2/20/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE
2/27/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE – wewnątrzszkolny konkurs talentów

ROZPOCZĘLIŚMY ODLICZANIE. DO WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT” POZOSTAŁY 4 TYGODNIE. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy wyłącznie do 13-go lutego.

mam talent

♪ ♫   27-go lutego odbędzie się w naszej szkole konkurs młodych talentów.

♪ ♫   Utalentowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do wychowawcy. Wydrukowane formularze rejestracyjne będą dostępne dla zainteresowanych uczniów w szkole przy wejściu na głównym stole.

♪ ♫   TEKSTY ŚPIEWANE CZY RECYTOWANE MUSZĄ BYĆ WYŁĄCZNIE W JĘZYKU POLSKIM!  UCZESTNICY NIE PRZESTRZEGAJĄCY TEJ ZASADY BĘDĄ ZDYSKWALIFIKOWANI.

♪ ♫   TERMIN ZGŁOSZENIA DO KONKURSU MIJA W PIĄTEK 13-go LUTEGO!  PRZEPRASZAMY, ALE ZGŁOSZENIA, KTÓRE WPŁYNĄ PO TYM TERMINIE, NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.

♪ ♫   W sytuacji, kiedy będziemy mieć bardzo wielu chętnych, 20-go lutego zorganizowane będą półfinały. Dlatego zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie do dnia 13-go lutego.

♪ ♫   Poszukujemy wśród naszych rodziców jeszcze jednego jurora. Prosimy o kontakt z dyrekcją.

♪ ♫   Dziękujemy!

KARTA REJESTRACYJNA DO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW:

7010Ogłaszamy konkurs na najlepszy plakat reklamujący nasz konkurs młodych talentów. Chętni uczniowie, którzy mają talent artystyczny (w każdym wieku) proszeni są o zaprojektowanie plakatu, który:

✎  umieścimy u nas w biuletynie
✎  wydrukujemy i powiesimy na drzwiach wejściowych do szkoły
✎  uwzględniony będzie w konkursie młodych talentów; wszyscy, którzy wykonają plakat zostaną wynagrodzeni za udział

Plakat należy wykonać dowolną techniką na papierze o rozmiarze nie mniejszym niż A4. Pracę należy podpisać NA ODWROCIE imieniem i nazwiskiem dziecka, dopisać imię i nazwisko wychowawcy oraz klasę. Prace należy składać nie później niż do 13-go lutego.

KONKURS „STAWIAM NA POLSKI”

24 stycznia w Akademii Języka Polskiego i Kultury w Bartlett odbył się konkurs biegłości językowej dla licealistów. Patronem konkursu była Szkoła Językowa Prolog z Krakowa, która zasponsorowała drobne upominki dla wszystkich uczestników. W konkursie wzięło udział 54 uczniów z polskich szkół. Młodzież miała 60 minut na napisanie testu, składającego się ze 120 pytań. Naszą szkołę reprezentowali dwaj chłopcy: Michał i Łukasz, którym bardzo dziękujemy za udział.

stawiam na polski

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE – DZIĘKI WAM NASZA UROCZYSTOŚĆ BYŁA BARDZO POMYŚLNA

W miniony piątek, 30 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Aby uczcić to święto, nasze najmłodsze dzieci, od maluchów po klasę trzecią, przygotowały dla zaproszonych gości dużo piosenek i wierszyków, a klasa czwarta przedstawiła inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt.: „Rzepka”. Następnie, babcie-ochotniczki wzięły udział w konkursie wiązania krawatów, a dziadkowie ścigali się w nawijaniu kłębków wełny. Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy odważnym.  Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami.

Julian Tuwim Rzepka

Serdecznie dziękujemy również:

❤  wychowawczyni klasy 4, pani Kasi Nalaskowskiej za prowadzenie programu z okazji Dnia Babci i Dziadka, oraz za przygotowanie z dziećmi inscenizacji pt.”Rzepka”

❤  wychowawczyniom klas młodszych za przygotowanie z uczniami programu artystycznego

❤  pani Monice Ślązak i dyżurującym rodzicom za przygotowanie przepięknej dekoracji

❤  panu Jerzemu Korneckiemu za przygotowanie podkładu muzycznego.

Mamy nadzieję, że babcie i dziadkowie bawili się z nami dobrze. Dziękujemy za liczne przybycie.

super babcia super dziadek

PRZYPOMINAMY O TYM, ŻE TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ MINĄŁ 31 STYCZNIA

past dueTermin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 stycznia. Rodziny, które nie wywiązały się z z tego obowiązku w terminie będą musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.  Szczegóły dotyczące warunków rejestracji znajdziecie Państwo w dziale Warunki Rejestracji. Prosimy o niezwłoczne zgłoszenie się i uregulowanie opłat.

WYCHOWAWCZYNI „ZERÓWKI” MIAŁA WYPADEK

witamy nowa nauczycielkeNiestety nasza wychowawczyni klasy zerowej miała bardzo poważny wypadek samochodowy i przez nieokreślony czas pozostanie na zwolnieniu lekarskim. Do czasu jej powrotu, pieczę i wychowawstwo nad klasą zerową przejmie pani Renata, która do tej pory współpracowała z panią Alina i zna całą grupę. Pozostanie ona w kontakcie z panią Alina. Prosimy się nie obawiać, dzieci będą miały świetną opiekunkę.

WAŻNA INFORMACJA DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

komunia1Prosimy zajrzeć do działu Sakramenty Święte Pierwsza Komunia Święta

ZDJĘCIA KLASOWE BĘDĄ DO ODEBRANIA W NAJBLIŻSZY PIĄTEK

class-picture-day-color1W miesiącu styczniu rodzice mogli składać zamówienia na zdjęcia klasowe, które nasz szkolny fotograf zrobił dzieciom końcem ubiegłego roku. Zdjęcia będą do odebrania już w najbliższy piątek.

KONKURS PLASTYCZNY SZKOŁY JANA MATEJKI

MatejkoTo już 10 konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę im. Jana Matejki. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału. Prace należy składać w naszej szkole do 6-go lutego. Z każdej grupy wiekowej wyłonimy po 4 prace i wszystkie razem wyślemy by doszły na czas. GORĄCO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO SPRAWDZENIA SWOICH UMIEJĘTNOŚCI. CZĘSTO NIE ZNAMY SWOICH TALENTÓW, A UDZIAŁ W TAKIM KONKURSIE MOŻE POMÓC JE ODKRYĆ.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO KONKURSU

CZTEROLATKI W AKCJI

Przedszkolaki poznają różne kształty i uczą się je nazywać. Dużo radości sprawiło im budowanie przeróżnych ciekawych konstrukcji z użyciem tychże figur.

FIGURY GEOMETRYCZNE

Jednym z tematów w klasie 4-latków były „zabawy karnawałowe.” Aby dzieci lepiej przyswoiły sobie materiał, postanowiliśmy zorganizować taka zabawę w klasie. Dzieci mogły zaprezentować się w swoich kostiumach. Radości było bez końca!

ZABAWA KARNAWALOWA

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 1 lutego, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: