RSS

wiadomości szkolne 2/6/2015

08 Lu

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 2. Advanced Laser – toll free (855) 313-1165 – przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 3. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo).
 4. Polish Friends of Naperville
 5. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 6. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 7. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 8. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 9. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 10. Garden Fresh Market
 11. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 12. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 13. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine – Edward Medical Group
 14. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 15. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 16. Raising Sparkles – Family Massage Therapy (prenatal/infant/pediatric massage, sport/rehabilitation/relaxation massage, cranial/sacral massage) – Anna (630) 797-8321
 17. Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski – POGOTOWIE MATEMATYCZNE
 18. Swift Nature Camp – ULOTKA – Lonnie (Jola) Lorenz – (630) 654-8036 – strona internetowa
 19. Math Kangaroo

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

FRAME

MAMY JUŻ PIERWSZYCH SPONSORÓW KONKURSU TALENTÓW. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Poszukujemy sponsorów naszego konkursu. Osoby/biznesy wspierające nasz konkurs będą miały miejsce na liście naszych sponsorów. Dziękujemy.

FRAME

WPŁYNĘŁO PARĘ PRAC DO KONKURSU O KOPERNIKU

Mistrz Kopernik zaprasza do wzięcia udziału w konkursie mu poświęconym! Pragniemy przypomnieć, że termin przyjmowania prac w trzech kategoriach konkursowych (praca plastyczna, wiersz, projekt przestrzenny) w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Mistrz Kopernik i Jego dzieło” organizowanym przez Polską Szkołę im. Mikołaja Kopernika w Niles upłynął dnia 31 stycznia 2015 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Z naszej szkoły wpłynęła jedna praca plastyczna oraz 11 prac w formie wiersza. Załączamy prace poniżej a uczestnikom życzymy powodzenia.

KOPERNIK

Martynka Woźnica , klasa 3A

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię” – Mikołaj Kopernik – wielki Polak – Wkrótce obchodzimy jego urodziny, gdyż urodził się 19-go lutego 1473, czyli 542 lata temu.

Poniżej kilka prac poetyckich, które wpłynęły do konkursu o Mikołaju Koperniku. Autorami są uczniowie klasy czwartej – kliknij na zdjęcie aby powiększyć i odczytać tekst.

Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 1Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 2Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 3Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 4Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 5Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 6Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 7Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 8Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 9Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 10Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 11Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 12Mikolaj Kopernik w czwartej klasie 14

ROZPOCZĘLIŚMY ODLICZANIE. DO WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT” POZOSTAŁY 4 TYGODNIE. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy wyłącznie do 13-go lutego.

mam talent

♪ ♫   27-go lutego odbędzie się w naszej szkole konkurs młodych talentów.

♪ ♫   Utalentowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do wychowawcy. Wydrukowane formularze rejestracyjne będą dostępne dla zainteresowanych uczniów w szkole przy wejściu na głównym stole.

♪ ♫   TEKSTY ŚPIEWANE CZY RECYTOWANE MUSZĄ BYĆ WYŁĄCZNIE W JĘZYKU POLSKIM!  UCZESTNICY NIE PRZESTRZEGAJĄCY TEJ ZASADY BĘDĄ ZDYSKWALIFIKOWANI.

♪ ♫   TERMIN ZGŁOSZENIA DO KONKURSU MIJA W PIĄTEK 13-go LUTEGO!  PRZEPRASZAMY, ALE ZGŁOSZENIA, KTÓRE WPŁYNĄ PO TYM TERMINIE, NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.

♪ ♫   W sytuacji, kiedy będziemy mieć bardzo wielu chętnych, 20-go lutego zorganizowane będą półfinały. Dlatego zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie do dnia 13-go lutego.

♪ ♫   Uczniowie śpiewający lub tańczący, którzy potrzebują podkład muzyczny, koniecznie muszą przynieść swoje materiały muzyczne nie później jak tydzień przed konkursem, czyli 20-go lutego.

♪ ♫   Poszukujemy jeszcze jednego jurora. Prosimy o kontakt z dyrekcją. Przypominamy, że juror nie może być spokrewniony z żadnym uczestnikiem konkursu.

♪ ♫   Podczas konkursu powinna panować idealna cisza; osoby/klasy przeszkadzające w prowadzeniu konkursu, zostaną poproszone o opuszczenie sali

♪ ♫   Dziękujemy!

KARTA REJESTRACYJNA DO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW – prosimy wydrukować, wypełnić i oddać swojemu wychowawcy

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW:

7010Ogłaszamy konkurs na najlepszy plakat reklamujący nasz konkurs młodych talentów. Chętni uczniowie, którzy mają talent artystyczny (w każdym wieku) proszeni są o zaprojektowanie plakatu, który:

✎  umieścimy u nas w biuletynie
✎  wydrukujemy i powiesimy na drzwiach wejściowych do szkoły
✎  uwzględniony będzie w konkursie młodych talentów; wszyscy, którzy wykonają plakat zostaną wynagrodzeni za udział

Plakat należy wykonać dowolną techniką na papierze o rozmiarze nie mniejszym niż A4. Pracę należy podpisać NA ODWROCIE imieniem i nazwiskiem dziecka, dopisać imię i nazwisko wychowawcy oraz klasę. Prace należy składać nie później niż do 13-go lutego.

sakramentyWAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE ‚SAKRAMENTY ŚWIĘTE’:

PRZYPOMINAMY O TYM, ŻE TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ MINĄŁ 31 STYCZNIA

past dueTermin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 stycznia. Rodziny, które nie wywiązały się z z tego obowiązku w terminie będą musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.  Szczegóły dotyczące warunków rejestracji znajdziecie Państwo w dziale Warunki Rejestracji. Prosimy o niezwłoczne zgłoszenie się i uregulowanie opłat.

 

 

WYCHOWAWCZYNI „ZERÓWKI” WRACA DO ZDROWIA

witamy nowa nauczycielkeWychowawczyni klasy zerowej po bardzo poważnym wypadku samochodowym, czuje się lepiej i pomału wraca do zdrowia. Pozostanie jednak jakiś czas na zwolnieniu lekarskim. Do czasu jej powrotu, pieczę i wychowawstwo nad klasą zerową przejęła pani Renata. Pani Alina już wkrótce, najpóźniej za dwa tygodnie, chciałaby złożyć wizytę w szkole, aby spotkać się ze swoimi wychowankami, za którymi bardzo tęskni. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

 

ZDJĘCIA KLASOWE

class-picture-day-color1W miesiącu styczniu rodzice mogli składać zamówienia na zdjęcia klasowe, które nasz szkolny fotograf zrobił dzieciom końcem ubiegłego roku. Zdjęcia były do odebrania w miniony piątek. Nie odebrane zdjecia będą rozdane dzieciom w klasie podczas najbliższych zajęć.

Z uwagi na duże zainteresowanie zdjęciami klasowymi, przedłużyliśmy zamawianie zdjęć. Można je zamawiać u dyrekcji do końca lutego. Zamówione w lutym zdjecia będą gotowe do odebrania dopiero w pierwszym tygodniu marca. Prosimy o zapłacenie za zdjęcia przed ich odbiorem.

 

DYŻUR W SZKOLE

DYZURNY SZKOLNYZACHĘCAMY WSZYSTKIE RODZINY DO WPISYWANIA SIĘ NA DYŻUR SZKOLNY. PRZYPOMINAMY, ŻE OPŁATA ZA NIEODPRACOWANY DYŻUR ZOSTAŁA W TYM ROKU PODNIESIONA DO $40, CZYLI RODZINY, KTÓRE W TYM ROKU NIE ODPRACUJĄ DYŻURU BĘDĄ MIAŁY DOLICZONE $40 DO REJESTRACJI W ROKU SZKOLNYM 2015/16 (JEST TO OPŁATA NA CAŁĄ RODZINĘ).

KONKURS DLA UCZNIÓW POLONIJNYCH, W JĘZYKU ANGIELSKIM:

KĄCIK SPONSORA

Zapraszamy do lektury na temat jak nauczyć nasze dzieci wdzięczności.

Czy nasze dzieci wiedza co to jest wdzięczność? – Autor artykułu: Jola (Lonnie) Lorenz www.SwiftNatureCamp.com

thank-you-note-boyNie wszystkie cechy charakteru i osobowości są wpisane w nasze geny. Przychodzimy na świat jako „tabula rasa”, która powoli jest zapisywana doświadczeniami życiowymi. Te najwcześniejsze, z dzieciństwa mają kluczowe znaczenie w późniejszych etapach rozwoju dziecka. Dziś szczególną uwagę chciałam poświęcić rodzicielskiej odpowiedzialności za kształtowanie w naszych dzieciach postawy wdzięczności. Świadomy swej mocy sprawczej i odpowiedzialny za rozwój dziecka rodzic wie, że wdzięczność to cecha, którą w dzieciach musi wypracować… CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

OGŁOSZENIE

Poszukujemy zaginionego Elementarza. Uczeń pierwszej klasy zgubił Elementarz. Prosimy o kontakt z dyrekcją:

 • jeśli ktoś z państwa znalazł podręcznik do klasy 1 (często dzieci, pakując swoje podręczniki i zeszyty, niechcący zabierają czyjeś rzeczy) – liczymy, że może książka się jeszcze znajdzie
 • jeśli mają państwo do odstąpienia lub pożyczenia do końca roku używany Elementarz

Będziemy ogromnie wdzięczni!

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 8 lutego, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: