RSS

wiadomości szkolne 3/6/2015

08 Mar

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Globi Inc. – Agata Nowakowska
 2. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 3. Coldwell Banker Realtor/Broker – Jolanta Kołacz
 4. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 5. Photomadox – Paweł Nocoń fotograf (773) 663-1776
 6. Garden Fresh Market
 7. Forever Living Products
 8. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 9. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine
 10. Joseph Rubis, DDS – General Dentistry
 11. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 12. Raising Sparkles – Family Massage Therapy – Anna Cichoń
 13. POGOTOWIE MATEMATYCZNE – Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski
 14. Swift Nature Camp – Jola  – ULOTKA
 15. Math Kangaroo
 16. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 17. Shop & Save Market – europejski supermarket
 18. Advanced Laser przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 19. Farmers Insurance Group – Beata Nitecki
 20. Ball Factory – Indoor Play & Café
 21. Paweł Chęciński – pianista
 22. Baltic Network Affordable Wireless Solutions
 23. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 24. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Wciąż jeszcze są rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę, pomimo tego, że termin płatności mijał 31 stycznia 2015. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją. Zaległe opłaty można uregulować osobiście w szkole. Nieuregulowanie opłaty będzie podstawą do nie wydania dziecku świadectwa ukończenia roku szkolnego.

Jest kilka rodzin, które zalegają jedynie opłaty za późną rejestrację ($20 od każdego dziecka po 30 czerwca) i/lub opłaty za zwłokę ($20 od każdego dziecka po 31 stycznia) i/lub opłatę za nieodpracowany dyżur w roku ubiegłym ($10 od rodziny za rok 2013/2014). Przypominamy, że nieuregulowanie tych dodatkowych opłat będzie również podstawą do wstrzymania świadectwa dziecka.

Listy rodzin, zalegających opłaty, dostępne są u dyrekcji lub wychowawcy.

Przypominamy, że opłata za nieodpracowany dyżur wzrosła z $10 do $40 od każdej rodziny. Czyli każda rodzina, która w roku szkolnym 2014/2015 nie odpracuje jednego dnia w ciągu roku szkolnego, do opłaty rejestracyjnej za rok szkolny 2015/2016 będzie miała doliczone $40. Przypominamy, że do końca roku pozostało jeszcze 8 piątków, kiedy można zgłosić się i dyżur odpracować. W najbliższy piątek potrzebujemy rodziców do pomocy przy rozstawieniu i pod koniec dnia złożeniu wystawy, o której piszemy poniżej. Prosimy chętnych o zgłoszenie się do nas. Zachęcamy wszystkich, którzy odpracowali już swój dyżur w tym roku szkolnym o sprawdzenie w Dziale Dyżury, czy dyżur państwa został uznany. W razie pomyłek prosimy o kontakt.

Osoby, które zainteresowane są inna formą odpracowania dyżuru zapraszamy do:

– pomocy przy zaprojektowaniu i uszyciu kilku kostiumów na przedstawienie w kwietniu

– pomocy przy dekoracji sceny w jednej ze szkół w Naperville (jeszcze miejsce nie jest potwierdzone) w sobotę 18-go kwietnia rano

W marcu rozpoczynamy rejestrację powracających studentów. Aby zapewnić dziecku miejsce w tej samej klasie, należy jak najwcześniej dokonać rejestracji. Rejestrację dla uczniów powracających planujemy na dwa ostatnie piątki marca (20-go i 27-go). Zapraszamy.

W kwietniu będziemy kontynuować zapisy do szkoły. W tym czasie trwać będą DNI OTWARTE SZKOŁY dla nowych studentów. W kwietniu podczas zajęć (10-go i 24-go) rejestrować będziemy wszystkich, czyli powracających uczniów oraz zupełnie nowych. Zachęcamy powracających uczniów o jak najwcześniejsze zarejestrowanie się, aby zapewnić dziecku miejsce w tej samej klasie. Przypominamy, że aby dokonać rejestracji na rok 2015/2016, opłata za mijający rok musi być wcześniej uregulowana. Przy rejestracji zamawiamy podręczniki, które dzieci będą mogły odebrać pierwszego dnia szkoły.

Dni Otwarte 2015-2016

Jak zwykle przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna po 30 września.

Przypominamy, że za zamówione zdjecia w lutym nie otrzymaliśmy opłaty i nie możemy zrealizować zamówienia. Rodziny, które zamówiły grupowe zdjęcia w lutym, proszeni są o kontakt z dyrekcją.

EKSPOZYCJA W NASZEJ SZKOLE 13-GO MARCA:

54040-663421397232125W tym roku mija 75-ta rocznica Zbrodni Katyńskiej, jednego z największych ludobójstw XX wieku.
Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills wypożycza nam wystawę Zbrodnia Katyńska przygotowaną przez Biuro Edukacji Publicznej IPN.
Ekspozycja złożona z 12 paneli w przystępny sposób ukazuje najważniejsze aspekty sowieckiego mordu na polskich obywatelach, przymierze Hitlera i Stalina przeciw Polsce, tragiczne losy polskich obywateli w sowieckiej niewoli oraz próby zakłamywania prawdy o Mordzie Katyńskim.
Wystawa będzie dostępna dla naszych uczniów i zainteresowanych rodziców w najbliższy piątek, 13 marca.
Poszukujemy chętnych rodziców do pomocy przy rozstawieniu wystawy oraz do jej złożenia pod koniec dnia. Za pomoc uznany będzie dyżur. Prosimy o kontakt z dyrekcją.

PODZIĘKOWANIA ORAZ SERDECZNE GRATULACJE DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ZA WSPANIALE ZDANY TEST. PANI DOROCIE STANEK, NASZEJ KATECHETCE, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE PRZYGOTOWANIE MŁODZIEŻY.

SPOTKANIE AUTORSKIE:

 spotkanie autorskie adres jeszcze nieznany

Więcej informacji na temat spotkania autorskiego znajdziecie państwo w dziale Książki Warte Przeczytania

POSZUKUJEMY RODZICÓW, KTÓRZY POMOGĄ W ZAPROJEKTOWANIU KOSTIUMÓW DO PRZEDSTAWIENIA:

Untitled-6Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców. Poszukujemy osoby lub osób, które potrafią zaprojektować i uszyć kilka kostiumów do przedstawienia, które przygotowujemy na spotkanie autorskie. Scenariusz do tej krótkiej inscenizacji napisała – w oparciu o bajkę pióra Heleny Modrzejewskiej („Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach”) nasza nauczycielka, Teresa Krzyżanowski, za co jej serdecznie dziękujemy. Rodzicom, którzy pomogą wykonać kostiumy dla naszych „młodych” aktorów zaliczymy dyżur szkolny. Koszt za materiały, konieczne do wykonania kostiumów, pokryje szkoła.

Dziękujemy!

W NAJBLIŻSZY PIĄTEK WITAĆ BĘDZIEMY W NASZEJ SZKOLE JEDNEGO Z NASZYCH SPONSORÓW: Globi Inc. – Agata Nowakowska. PANI AGATA ODPOWIE NA PAŃSTWA PYTANIA DOTYCZĄCE USŁUG OFEROWANYCH PRZEZ GLOBI. ZAPRASZAMY PODCZAS ZAJĘĆ.

CZTEROLATKI UCZĄ SIĘ KOLORÓW:

O tym, że nauka to nie tylko siedzenie w ławce przekonały się 4-latki skacząc i ucząc się kolorów. Wszystkie dzieci bawiły się przy tym doskonale.

czterolatki
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 8 marca, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: