RSS

wiadomości szkolne 3/13/2015

14 Mar

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 2. Coldwell Banker Realtor/Broker – Jolanta Kołacz
 3. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 4. Photomadox – Paweł Nocoń fotograf (773) 663-1776
 5. Garden Fresh Market
 6. Forever Living Products
 7. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 8. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine
 9. Joseph Rubis, DDS – General Dentistry
 10. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 11. Raising Sparkles – Family Massage Therapy – Anna Cichoń
 12. POGOTOWIE MATEMATYCZNE – Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski
 13. Swift Nature Camp – Jola  – ULOTKA
 14. Math Kangaroo
 15. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 16. Shop & Save Market – europejski supermarket
 17. Advanced Laser przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 18. Farmers Insurance Group – Beata Nitecki
 19. Ball Factory – Indoor Play & Café
 20. Paweł Chęciński – pianista
 21. Baltic Network Affordable Wireless Solutions
 22. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 23. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
 24. 1st Advantage Mortgage – Monika Tkaczyk
 25. Tailoring by Monica – Monica Radowska
 26. Globi Inc. – Agata Nowakowska

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Wciąż jeszcze są rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę, pomimo tego, że termin płatności mijał 31 stycznia 2015. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją. Zaległe opłaty można uregulować osobiście w szkole. Nieuregulowanie opłaty będzie podstawą do nie wydania dziecku świadectwa ukończenia roku szkolnego.

Jest kilka rodzin, które zalegają jedynie opłaty za późną rejestrację ($20 od każdego dziecka po 30 czerwca) i/lub opłaty za zwłokę ($20 od każdego dziecka po 31 stycznia) i/lub opłatę za nieodpracowany dyżur w roku ubiegłym ($10 od rodziny za rok 2013/2014). Przypominamy, że nieuregulowanie tych dodatkowych opłat będzie również podstawą do wstrzymania świadectwa dziecka.

Listy rodzin, zalegających opłaty, dostępne są u dyrekcji lub wychowawcy.

Przypominamy, że opłata za nieodpracowany dyżur wzrosła z $10 do $40 od każdej rodziny. Czyli każda rodzina, która w roku szkolnym 2014/2015 nie odpracuje jednego dnia w ciągu roku szkolnego, do opłaty rejestracyjnej za rok szkolny 2015/2016 będzie miała doliczone $40. Przypominamy, że do końca roku pozostało jeszcze 8 piątków, kiedy można zgłosić się i dyżur odpracować.  Zachęcamy wszystkich, którzy odpracowali już swój dyżur w tym roku szkolnym o sprawdzenie w Dziale Dyżury, czy dyżur państwa został uznany. W razie pomyłek prosimy o kontakt.

Osoby, które zainteresowane są inna formą odpracowania dyżuru zapraszamy do:

– pomocy przy dekoracji sceny w jednej ze szkół w Naperville (jeszcze miejsce nie jest potwierdzone) w sobotę 18-go kwietnia rano

W marcu rozpoczynamy rejestrację powracających studentów. Aby zapewnić dziecku miejsce w tej samej klasie, należy jak najwcześniej dokonać rejestracji. Rejestrację dla uczniów powracających planujemy na dwa ostatnie piątki marca (20-go i 27-go). Zapraszamy.

zapisy dla powracajacych studentow 2015

W kwietniu będziemy kontynuować zapisy do szkoły. W tym czasie trwać będą DNI OTWARTE SZKOŁY dla nowych studentów. W kwietniu podczas zajęć (10-go i 24-go) rejestrować będziemy wszystkich, czyli powracających uczniów oraz zupełnie nowych. Zachęcamy powracających uczniów o jak najwcześniejsze zarejestrowanie się, aby zapewnić dziecku miejsce w tej samej klasie. Przypominamy, że aby dokonać rejestracji na rok 2015/2016, opłata za mijający rok musi być wcześniej uregulowana. Przy rejestracji zamawiamy podręczniki, które dzieci będą mogły odebrać pierwszego dnia szkoły.

Dni Otwarte 2015-2016

Jak zwykle przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna po 30 września.

MILIONERZY W NASZEJ SZKOLE:

turniej Milionerzy

❋ W piątek 24-go kwietnia, z okazji 106 rocznicy śmierci Heleny Modrzejewskiej, organizujemy konkurs wiedzy o naszej patronce. Konkurs będzie przypominał sławny teleturniej Milionerzy (Who Wants to Be a Millionaire?) i jest przeznaczony dla uczniów klas 7-10.

❋ Turniej odbędzie się w ramach zajęć, na trzeciej godzinie lekcyjnej (7:00-7:45pm)

❋ Kandydatury należy zgłaszać do 20 marca do pan: Pańczyk, Miezin, Peters i Kuśnierz.

❋ Nagrody i przebieg konkursu będą zależeć od tego ilu zgłosi się uczestników.

❋ Dokładne zasady gry podamy w przyszłym tygodniu, gdy będziemy mieć listę uczestników.

❋ Uczestnicy dostaną drogą mailową materiały do przeczytania w domu.

❋ Zachęcamy uczniów klas najstarszych 7, 8 i 10 do zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami i wzięcia udziału w naszym Turnieju Milionerów (MILION PUNKTÓW)

PANI KRAWCOWA, SZYJĄCA ALBY DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH U NAS W SZKOLE:

alba_komunijnaPani Krawcowa szyjąca alby przyjeżdża do naszej szkoły na przymiarkę i w celu zdjęcie miary, 27 marca o godzinie 7pm. Jeśli któreś dziecko nie będzie mogło być tego dnia w szkole, bardzo prosimy o kontakt z dyrekcją, będzie można nawiązać z panią krawcową osobiście kontakt i umówić się w innym terminie.

NOWY PODRĘCZNIK DO KLASY 10 DO NABYCIA W SZKOLE JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK:

Badz na B1 – Zbior zadan z jezyka polskiego oraz przykladowe testy certyfikatowe dla poziomu B1 – A. Madeja, A. Achtelik, M. Swiatek, W. Hajduk-GawronMamy nowy podręcznik dla uczniów klasy 10. Podręcznik ten jest na liście klasy 9, ale nasi uczniowie nigdy tego podręcznika nie zamawiali. Jest to jednak podręcznik, z którego uczniowie bardzo dużo korzystają i wciąż korzystać będą w przyszłym roku. Podręczniki dostępne są w szkole w cenie $33.

EKSPOZYCJA ZBRODNI KATYŃSKIEJ:

75 rocznica Zbrodni Katyńskiej, czyli rozstrzelanie ok. 22 tysięcy polskich obywateli na polecenie najwyższych władz Związku Radzieckiego, została upamiętniona również w naszej szkole. Ekspozycja, zgromadzona na 12  panelach, zawierała piękne ilustracje i najważniejsze informacje dotyczące tej tematyki. Została ona wypożyczona z Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego w Palos Hills, której serdecznie dziękujemy. Uczniowie klasy 8 i 10-tej, na lekcji historii, oraz rodzice mogli dogłębniej zapoznać się z aspektami sowieckiego mordu na polskich obywatelach, tragicznych losach Polaków w sowieckiej niewoli oraz próbach zakłamywania prawdy o mordzie katyńskim.

katyn

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 marca, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: