wiadomości szkolne 3/27/2015

11. Swift Nature Camp – Jola  – ULOTKA
  13. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  14. Shop & Save Market – europejski supermarket
  15. Advanced Laser przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  16. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  17. Ball Factory – Indoor Play & Café
  18. Paweł Chęciński – pianista
  19. Baltic Network Affordable Wireless Solutions
  20. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
  21. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
  22. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
  23. Monika Radowska – Tailoring by Monica
  24. Agata Nowakowska – Globi Inc.
  26. ‚Funny’ the Easter Bunny
  28. Herbaland
  29. Polonia Bookstore, Inc

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

wielkanoc zyczenia

kalendarz-heleny-modrzejewskiej-2014-2015Rozkład zajęć na kwiecień

Przypominamy, że w najbliższy piątek zajęć nie będzie z uwagi na przerwę wiosenną. Natomiast zajęcia w dniu 17-go kwietnia zostały odwołane. W związku z tym zakończenie roku przesunięte jest z 8-go na 15-ty maja.

4/3/2015 – szkoła zamknięta z okazji przerwy wiosennej 4/10/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE 4/17/2015 – BUDYNEK SZKOLNY NIE BĘDZIE DOSTĘPNY DLA NASZEJ SZKOŁY; SZKOŁA ODWOŁANA 4/24/2015 – PLANOWE ZAJĘCIA SZKOLNE

Na prośbę rodziców, drzwi szkoły podczas zajęć (6-8pm) będą zamknięte.

Wciąż jeszcze są rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę, pomimo tego, że termin płatności minął 31 stycznia 2015. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją. Zaległe opłaty można uregulować osobiście w szkole. Nieuregulowanie opłaty będzie podstawą do nie wydania dziecku świadectwa ukończenia roku szkolnego.

Jest kilka rodzin, które zalegają jedynie z opłatami:

• za późną rejestrację ($20 od każdego dziecka po 30 czerwca)
  • za uiszczenie opłaty po 31 stycznie ($20 od każdego dziecka)
  • za nieodpracowany dyżur w roku ubiegłym ($10 od rodziny za rok 2013/2014)

Przypominamy, że nieuregulowanie tych dodatkowych opłat będzie również podstawą do wstrzymania świadectwa dziecka.

Listy rodzin, zalegających z opłatą, dostępne są u dyrekcji lub wychowawcy.

Przypominamy, że opłata za nieodpracowany dyżur wzrosła z $10 do $40 od każdej rodziny. Czyli każda rodzina, która w roku szkolnym 2014/2015 nie odpracuje jednego dnia w ciągu roku szkolnego, do opłaty rejestracyjnej za rok szkolny 2015/2016 będzie miała doliczone $40. Przypominamy, że do końca roku pozostało jeszcze kilka piątków, kiedy można zgłosić się i dyżur odpracować.  Zachęcamy wszystkich, którzy odpracowali już swój dyżur w tym roku szkolnym o sprawdzenie w Dziale Dyżury, czy dyżur państwa został uznany. W razie pomyłek prosimy o kontakt.

Osoby, które zainteresowane są inną formą odpracowania dyżuru zapraszamy do pomocy przy dekoracji sceny przed spotkaniem autorskim (jeszcze miejsce nie jest potwierdzone) w sobotę 18-go kwietnia rano. Uczniowie klas młodszych będą brać udział w inscenizacji książki Heleny Modrzejewskiej, można wiec odbyć dyżur pomagając przy dekoracji sceny bodź przy charakteryzacji naszych małych aktorów.

PATRONAT HONOROWY KONSULATU Więcej informacji na temat spotkania autorskiego znajdziecie państwo w dziale Książki Warte Przeczytania

W kwietniu będziemy kontynuować zapisy do szkoły. W tym czasie trwać będą DNI OTWARTE SZKOŁY dla nowych studentów. W kwietniu podczas zajęć (10-go i 24-go) rejestrować będziemy wszystkich, czyli powracających uczniów oraz zupełnie nowych. Zachęcamy powracających uczniów o jak najwcześniejsze zarejestrowanie się, aby zapewnić dziecku miejsce w tej samej klasie. Przypominamy, że aby dokonać rejestracji na rok 2015/2016, opłata za mijający rok musi być wcześniej uregulowana. Przy rejestracji zamawiamy podręczniki, które dzieci będą mogły odebrać pierwszego dnia szkoły.

Dni Otwarte 2015-2016

Jak zwykle przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna po 30 września.

GEOGRAFIA W KLASIE 6 – EMILKA Z KLASY SZÓSTEJ PREZENTUJE SWÓJ PROJEKT: MIASTO KRAKÓW

unnamed

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY – ‚Funny’ the Easter Bunny – ODWIEDZIŁ NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY:

1A 1B 2 3A 3B P3 P4 PSLKOSZYCZEK

OGŁOSZENIE:

We are looking for a 7-9 year old girl who speaks Polish and is interested in acting. If you know anyone please let us know ASAP.