wiadomości szkolne 4/24/2015

9. Swift Nature Camp – Jola  – ULOTKA
  11. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
  12. Shop & Save Market – europejski supermarket
  13. Advanced Laser przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
  14. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  15. Ball Factory – Indoor Play & Café
  16. Paweł Chęciński – pianista
  17. Baltic Network Affordable Wireless Solutions
  18. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
  19. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
  20. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
  21. Monika Radowska – Tailoring by Monica
  22. Agata Nowakowska – Globi Inc.
  24. ‚Funny’ the Easter Bunny
  26. Herbaland
  27. Polonia Bookstore, Inc
  28. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
  29. Creme Cakeshop & Bakery
  30. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
  31. Bohemian Garden Restaurant Banquets Lounge
  32. Beata D. Jankiewicz LCPC CADC ATR – psychoterapeuta
  33. JM Electronics INC
  35. Photomadox – Paweł Nocoń fotograf (773) 663-1776

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Wciąż jeszcze są rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę, pomimo tego, że termin płatności minął 31 stycznia 2015. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją. Zaległe opłaty można uregulować osobiście w szkole. Nieuregulowanie opłaty będzie podstawą do nie wydania dziecku świadectwa ukończenia roku szkolnego.

Jest kilka rodzin, które zalegają jedynie z opłatami:

• za późną rejestrację ($20 od każdego dziecka po 30 czerwca)
  • za uiszczenie opłaty po 31 stycznie ($20 od każdego dziecka)
  • za nieodpracowany dyżur w roku ubiegłym ($10 od rodziny za rok 2013/2014)
  • za podręczniki

Przypominamy, że nieuregulowanie tych dodatkowych opłat będzie również podstawą do wstrzymania świadectwa dziecka.

Bierzmowanie 2015

SPOTKANIE DLA RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM W NASZEJ SZKOLE 1-GO MAJA

Jeden z naszych szkolnych sponsorów – Beata D. Jankiewicz LCPC CADC ATR – psychoterapeuta – gościć będzie w naszej szkole z prezentacja dla rodziców. Spotkanie z panią Beatą odbędzie się w piątek 1-go maja w godzinach 7:45 do 8:30pm w sali B-103. Zapraszamy zainteresowanych.

PARADA TRZECIOMAJOWA JUŻ 2-GO MAJA – MAMY RYDWAN!! – POKAŻMY SIĘ!!

Tegoroczna parada odbędzie się 2-go maja  o godz. 11:30. Parada przejdzie nową trasą – ulicą Dearborn w centrum Chicago od Lake do Van Buren. Będzie to już 124 -a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu – pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwem polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę. W tym roku dwukrotnie: 30 kwietnia 2015 r. o godz. 12 w południe oraz 2 maja 2015 r. o godz. 9 rano zostanie uroczyście podniesiona polska flaga.

• Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
  • Wyjazd z Naperville kolejką Metry – zbiórka na stacji przy 59 (6S310 Rt. 59, Aurora) o godzinie 9:00 rano, wyjazd o godzinie 9:20.
  • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 5th Ave, Naperville.
  • Dzieci do 12 lat przejazd mają za darmo. Bilety można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
  • Dojeżdżamy do Chicago Union Station, Canal St. między Adams & Jackson Blvd. Na miejsce – skąd ruszy pochód – dochodzimy pieszo.
  • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
  • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
  • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia, ewentualnie kieszonkowe na lunch.
  • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się, jako prężna grupa z Naperville!
  • Więcej informacji na temat tegorocznej parady na stronie http://www.may3parade.org

Mar-28-Polvision-pg2

KONSTYTUCJA 3-MAJA W OGRODZIE CHOPINA

chopin-800x500_cChicago Chopin Fundation wspólnie z Grant Park Conservancy zapraszają polonijną młodzież szkolną do Ogrodu Chopina na spotkanie z historią i koncert z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja – w sobotę 2 maja o godz. 14.00. Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” pod kierownictwem Anny Krysińskiej przedstawi krótkie widowisko historyczne w reżyserii Iwony Puc, oparte na słynnym obrazie Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Postacie w strojach z epoki i odczytanie fragmentów uchwalonej konstytucji stworzą żywą i barwną lekcję polskiej historii.
Publiczność zostanie zaproszona do wspólnego odtańczenia poloneza. Głównym punktem uroczystości będzie koncert najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu pianisty i kompozytora Konrada Biniendy z Cleveland, Ohio. Udział w uroczystości jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich.

Chopin Garden znajduje się w Parku Granta przy Michigan Avenue i 11th Street, w pieszej odległości od miejsca zakończenia parady.
Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.chopingarden.com.

WCIĄŻ TRWAJĄ DNI OTWARTE ORAZ ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Dni Otwarte 2015-2016