RSS

wiadomości szkolne 5/1/2015

03 Maj

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Forever Living Products
 2. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 3. Dr. Edyta Strączyńska – Family Medicine
 4. Dr. Joseph Rubis, DDS – General Dentistry
 5. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 6. Raising Sparkles – Family Massage Therapy – Anna Cichoń
 7. POGOTOWIE MATEMATYCZNE – Prywatny sponsor – Zbigniew Krzyżanowski
 8. Swift Nature Camp – Jola  – ULOTKA
 9. Math Kangaroo
 10. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 11. Shop & Save Market – europejski supermarket
 12. Advanced Laser przy wykupieniu zabiegów powołaj się na polską szkołę, a dostaniesz zniżkę $200
 13. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 14. Ball Factory – Indoor Play & Café
 15. Paweł Chęciński – pianista
 16. Baltic Network Affordable Wireless Solutions
 17. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 18. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
 19. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 20. Monika Radowska – Tailoring by Monica
 21. Agata Nowakowska – Globi Inc.
 22. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 23. ‚Funny’ the Easter Bunny
 24. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 25. Herbaland
 26. Polonia Bookstore, Inc
 27. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 28. Creme Cakeshop & Bakery
 29. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 30. Bohemian Garden Restaurant Banquets Lounge
 31. Beata D. Jankiewicz LCPC CADC ATR – psychoterapeuta
 32. JM Electronics INC
 33. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 34. Photomadox – Paweł Nocoń fotograf (773) 663-1776
 35. Garden Fresh Market
 36. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’

KALENDARZ NA MAJ:
5/8/2015 – planowe zajęcia
5/15/2015 – zakończenie roku szkolnego w godzinach 6-7pm w kafeterii szkolnej – szczegółowe informacje podamy za tydzień

NASI UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU HISTORYCZNYM Z OKAZJI 75-TEJ ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ I ODYSEI SYBERYJSKIEJ – 11-GO KWIETNIA 2015

11 kwietnia 2015 roku w Polskiej Parafialnej Szkole im. Juliusza Słowackiego w Wheeling odbył się międzyszkolny drużynowy turniej wiedzy pt. „75 rocznica Zbrodni Katyńskiej i Odysei Syberyjskiej”. Wzięło w nim udział naszych dwóch uczniów z klasy 10-tej: Michał Kornecki i Adam Tłustochowski. Składamy im serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie naszej szkoły i zdobycie VI miejsca. Życzymy im również dalszych sukcesów w życiu, realizacji planów i spełnienia marzeń!

dyplom zbrodnia katynska

GRATULACJE DLA MICHAŁA I ADAMA!

katyn konkurs

WSPOMNIENIA ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z 18-GO KWIETNIA

spotkanie autorskie.jpg

Wyrzeźbione na trwałe w Panteonie Kultury Polskiej IMIĘ największej aktorki szekspirowskiej, polskiej i amerykańskiej, Heleny Modrzejewskiej, przywrócone zostało w rocznicę  ŚMIERCI (8.IV.1909) patronki naszej szkoły, w dniu 18-go kwietnia 2015. Wtedy to miało miejsce niezwykle uroczyste wydarzenie – spotkanie z autorką książki o Helenie Modrzejewskiej, panią Joanna Sokołowską-Gwizdką.

Uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o cenne informacje o Helenie Modrzejewskiej, a co zasługuje na szczególną uwagę, to występ AKTORÓW naszej szkoły, którzy byli odtwórcami fragmentu baśni napisanej dla swojego wnuka przez sama Helenę Modrzejewską -„Titi,Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków I psa o sześciu nogach”. Wszyscy mogliśmy odczuć, w indywidualnej przestrzeni swojego jestestwa, ile wrażliwości kryje się w naszych sercach….

inscenizacja

Mamy książki do sprzedania w cenie $16. Zapraszamy!

24 KWIETNIA ODBYŁ SIĘ W NASZEJ SZKOLE KONKURS ‚MILIONERZY’

W ubiegły piątek, 24 kwietnia, uczniowie klasy 8 i 10 przystąpili do konkurs pod tytułem „Poznaj Modrzejewską, wygraj milion punktów”. W konkursie wzięli udział: Karolina Kądziołka z klasy 8 oraz Lukasz Nalaskowski, Karolina Kusion i Klaudia Aleszczyk z klasy 10. Zasady konkursu oparte zostały na popularnym telewizyjnym programie „Milionerzy” („Who wants to be a millionaire”). Należało poprawnie odpowiedzieć na piętnaście pytań, aby wygrać milion punktów, wybierając jedną z możliwych czterech odpowiedzi. Pytania zaczęły się od najłatwiejszego, za 100 punktów, a skończyły się na pytaniu najtrudniejszym, za milion punktów. Każdy z uczestników miał trzy kola ratunkowe: telefon do przyjaciela, glosowanie wirtualnej publiczności oraz 50/50.

Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o pierwsze miejsce, popisując się swoją wiedzą na temat życia i twórczości Heleny Modrzejewskiej. Największą ilość punktów – milion, czyli pierwsze miejsce, zajęła Karolina Kusion z klasy 10.  32 tysiące punktów, a zatem drugie miejsce, wywalczył Łukasz Nalaskowski z klasy 10. Trecie miejsce zajęła Karolina Kądziołka z klasy 8.

Wszyscy bawili się świetnie, a publiczność dowiedziała się wielu interesujących faktów z życia patronki naszej szkoły – Heleny Modrzejewskiej.

konkurs Milionerzy

MAJOWA LEKCJA U CZTEROLATKÓW

Korzystając z pięknej pogody 4-latki urządziły piknik przed szkołą. Były też zabawy, a dzieciom bardzo przypadła do gustu zabawa w „wiewiórki” gdzie miały zgromadzić jak najwięcej szyszek i nie dać sobie ich odebrać. Potem ochoczo przygotowywały chorągiewki biało-czerwone na sobotnią paradę w Chicago.

4-latki

LEKCJA GEOGRAFII W KLASIE SIÓDMEJ

Tym razem lekcja przygotowująca do testu z Parków Narodowych w Polsce. Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania. Była prezentacja PowerPoint, były prezentacje plakatów w plenerze oraz pizza party również w plenerze. O tej porze roku mało który uczeń chłonie wiedzę siedząc w klasie. Świeże powietrze wpływa lepiej na dotlenienie zmęczonych całoroczną nauką mózgów.

klasa 7

WSPOMNIENIA Z TEGOROCZNEJ PARADY 3-MAJOWEJ

sluchawkiKONKURS HISTORYCZNY DLA RODZIN PODCZAS PODRÓŻY POCIĄGIEM

Podczas podróży do Chicago wszystkie rodziny – jadące z nami pociągiem – uczestniczyły w konkursie historycznym dotyczącym obchodów Parady 3-Majowej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru (14 pytań). Korzystanie z telefonów podczas rozwiązywania testu było zabronione.

Najwięcej poprawnych odpowiedzi uzyskała Karolinka, uczennica klasy 8, która została zwyciężczynią atrakcyjnej nagrody, słuchawek Ekocycle. Gratulujemy!

rydwanPRZEJAŻDŻKA SZKOLNYM RYDWANEM

 • Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi, panu Markowi za uatrakcyjnienie naszego tegorocznego wyjścia na Paradę Trzeciomajowa. Czerwony ‚Pickup Truck’ z pokaźnych rozmiarów przyczepą przetransformował się – w oka mgnieniu – w nie tylko niezmiernie atrakcyjną ale również w bardzo wygodna platformę dla naszych uczestników.
 • Ogromne podziękowania dla naszego sponsora, pana Ferenczak, za zbudowanie ławek, które wykorzystaliśmy na naszej platformie. Będą służyć nam do tego celu przez długie lata.
 • Stokrotne dzięki również dla naszego sponsora, pana Korneckiego za pomoc w nagłośnieniu. Dzięki niemu mogliśmy mieć własną muzykę podczas przemarszu.

pizzaOBIECANA PIZZA DLA UCZESTNIKÓW PARADY

8-go maja wszyscy uczestnicy parady będą poczęstowani pizzą.

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy uczestniczyli w paradzie o przejście, podczas przerwy międzylekcyjnej, do kafeterii na obiecany poczęstunek. Dziękujemy Wam za wspaniałą frekwencję! Wyjście na tegoroczną paradę było wyjątkowo udane. Mamy nadzieję, że wszyscy spędziliście przyjemnie czas.

ZDJĘCIA Z PARADY – DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PODZIELILI SIĘ SWOIMI ZDJĘCIAMI

ZALEGŁE OPŁATY I DYŻUR W SZKOLE

Wciąż jeszcze są rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę, pomimo tego, że termin płatności minął 31 stycznia 2015. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją. Zaległe opłaty można uregulować osobiście w szkole. Nieuregulowanie opłaty będzie podstawą do nie wydania dziecku świadectwa ukończenia roku szkolnego. Ostateczny termin płatności 8-go maja!!!!

Rodziny, które w bieżącym roku szkolnym nie odpracowały dyżuru będą miały doliczone $40 do opłaty za rejestrację. Można jeszcze zgłosić się do pomocy 8-go maja podczas zajęć w szkole bądź przy dekoracji na zakończenie roku szkolnego.

TRWAJĄ ZAPISY DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Dni Otwarte 2015-2016

ZNALEZIONE BUCIKI DO ODEBRANIA W SZKOLE

buciki

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 3 Maj, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: