RSS

Najważniejsze lipcowe zapowiedzi szkolne

13 Lip

TRWAJĄ ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2015/2016

zapisy

Przypominamy, że kontynuujemy napisy do naszej szkoły podczas miesięcy wakacyjnych. Ogromną zaletą rejestracji korespondencyjnej jest możliwość wypełnienia potrzebnych dokumentów w domu i bezy wychodzenia z domu możliwość dokonania tego, co większość rodziców robi po ‚odstaniu swojego w kolejce’. Z doświadczenia wiemy, że pierwszy dzień szkoły jest dniem bardzo chaotycznym z uwagi na ogrom obowiązków, jakim dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym stara się sprostać. Rejestracja wakacyjna ma na celu zaoszczędzenie Wam rodzice stresu, jaki niesie ze sobą pierwszy dzień szkoły.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego działu, który jest poświęcony rejestracji internetowej. Znajdziecie tutaj państwo nie tylko wszystko czego potrzebujecie, aby jeszcze w lecie dokonać rejestracji dziecka do szkoły, ale również będziecie mogli zamówić podręczniki, które dziecko otrzyma w pierwszym dniu nauki.

Przypominamy, że opłata rejestracyjna dla nowych uczniów wynosi $100, dla powracających uczniów $120. Powracający uczniowie mieli możliwość dokonania wczesnej, tańszej rejestracji do końca czerwca.

WCIĄŻ POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI

nauczyciel

Z uwagi na to, że szkoła nasza się rozrasta i jest potrzeba otworzenia nowych oddziałów klasowych, wciąż poszukujemy nowych nauczycieli. Prosimy o przekazanie tej informacji znajomym, którzy mają kwalifikacje pedagogiczne i chcieliby podjąć pracę w naszej szkole.

CV należy wysyłać na adres szklony polskaszkolanaperville@gmail.com.

OBÓZ DLA MŁODZIEŻY W SIERPNIU

oboz

Stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska” wraz ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce, zaprasza mówiącą po polsku młodzież w wieku od 15 do 18 lat, na  obozy edukacyjne. Uczestnicy obozów edukacyjnych będą poszerzać swoją wiedzę o Polsce i języku polskim, uczestnicząc w ciekawych i praktycznych zajęciach. Będą między innymi angażowani w działania wolontariackie. Ich trenerzy będą pracować z nimi nad wzmocnieniem ich umiejętności liderskich, aby uczestnicy mogli w przyszłości wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę w swoich środowiskach. Na zakończenie uczestnictwa w obozie, każdy biorący udział otrzyma ,,Certyfikat Akademii Liderów”.

Koszty pobytu (zakwaterowania, wyżywienia oraz zajęć trenerskich i innych atrakcji) dla uczestników są pokrywane przez organizatorów czyli Stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska”, natomiast koszty podróży dla uczestników są pokrywane przez organizatorów SWP w kwocie zryczałtowanej – 800 PLN na osobę (około $200).

Obóz odbędzie się w terminie od 3 do 16 sierpnia 2015 roku w Pułtusku.

W ramach zajęć uczestnicy będa doskonalić swoje umiejętności językowe, trenerskie oraz poznawać kulturę Polski. Program zajęć przewiduje poszerzanie umiejętności liderskich takich jak: przywództwo, budowanie wizerunku, nowoczesnej  współpracy i partnerstwa, a także doskonalenie umiejętności i wiedzy z zakresu tematyki muzyczno-artystycznej. Zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowanych nauczycieli-trenerów w salach multimedialnych oraz poza obiektem, podczas wycieczek, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz spotkań z ludźmi kultury.

Nauczycieli i młodzież chętną do udziału w obozie prosimy o przesyłanie zgłoszeń na e-mail: prezesznpwusa@gmail.com. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (312) 520-6019.

KONCERT FORTEPIANOWY – MARCIN PARYS – KTÓRY ODBYŁ SIĘ W CZERWCU

koncertParys

SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKOWY UŻYWANYCH

podreczniki uzywane

Przypominamy, że na naszej szkolnej stronie internetowej można odsprzedać lub odkupić podręczniki używane. Zachęcamy do tej bardzo opłacalnej i bardzo ekologicznej akcji. Mamy już pierwsze ogłoszenie. Wejdź do Działu Podręczniki Używane po więcej szczegółów.

OGŁOSZENIA NASZYCH CZYTELNIKÓW

OGLOSZENIA

POTRZEBNA OPIEKUNKA

Potrzebna opiekunka do 2 dzieci na poniedziałki, czwartki i piątki od 15 lipca w Naperville. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: (630) 853-2940. Może być mama z dzieckiem:)

UŻYWANE MEBLE DLA WIELODZIETNEJ RODZINY

Wielodzietna rodzina z naszej szkoły potrzebuje kanapy do pokoju. Jeżeli ktoś jest na etapie pozbywania się używanych mebli to bardzo proszę o kontakt na e-mail szkoły: POLSKASZKOLANAPERVILLE@GMAIL.COM

W TYM MIESIĄCU POLECAMY CIEKAWY ARTYKUŁ

dwujezycznosc

Zanim zaleje je fala angielskiego czyli kiedy najlepiej zacząć naukę drugiego języka?

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 lipca, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: