RSS

wiadomości szkolne 10/9/2015

11 Paźdź

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 2. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 3. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 4. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup
 5. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 6. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 7. Math Kangaroo
 8. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 9. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 10. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 11. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 12. JM Electronics INC – prywatny sponsor
 13. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 14. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
 15. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 16. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 17. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 18. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WAŻNA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

bierzmowanieSpotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów odbędzie się w Centrum Parafialnym 13, 14 albo 15 października o godzinie 6pm. Prosimy wybrać sobie jeden z dni, który najlepiej pasuje. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

BIERZMOWANIE W TYM ROKU SZKOLNYM USTALONE JEST NA SOBOTĘ 2-GO KWIETNIA O GODZINIE 11:30AM

Divine Mercy Polish Mission  ❇  Address: 21W411 Sunset Ave, Lombard, IL 60148  ❇  Phone: (630) 268-8766

WAŻNA INFORMACJA DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

pierwsza komuniaMsza Święta z poświęceniem różańców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 22-go października o godzinie 7pm. Zapraszamy wszystkie dzieci przystępujące w tym roku szkolnym do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie informacyjne dzieci i rodziców z księdzem.

Divine Mercy Polish Mission  ❇  Address: 21W411 Sunset Ave, Lombard, IL 60148  ❇  Phone: (630) 268-8766

OCTOBER DENTAL HYGIENE MONTH – PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM HIGIENY USTNEJ

Dzieci w młodszym wieku szkolnym są wdzięcznymi i chłonnymi odbiorcami, pozbawionymi utrwalonych złych nawyków w zakresie zachowań zdrowotnych. Wczesna edukacja zdrowotna ma przygotować dziecko do tego, aby stało się niezależną, zdrową i twórczą jednostką. Kształtuje w nim przekonanie o możliwości wpływania na własne zdrowie poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji.

Powszechnie wiadomo, że umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia, kształtują się we wczesnym okresie życia człowieka. Później bardzo trudno je zmienić. Istotne jest, aby w pierwszych latach nauki podjąć efektywne wychowanie zdrowotne. Wiek przedszkolny jest okresem szybkiego rozwoju dziecka. Jego psychika jest wrażliwa na oddziaływania otoczenia. Nabyte w tym wieku umiejętności, nawyki i postawy zachowane zostaną na dalsze lata życia.

Również, wiadomo, że higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na ogólne zdrowie człowieka. W miesiącu październiku, który w Stanach jest miesiącem higieny ustnej, kładzie się wyjątkowy nacisk na edukację w tej dziedzinie. Z uwagi na to, zaprosiliśmy gościa, który odwiedzi naszych najmłodszych z prezentacją na ten temat.

Spotkanie z lekarzem dentystą, Ireną Hyvel (BONDDS Dental Studio, 202 S. Kirk Rd., St. Charles) odbędzie się w naszej szkole, podczas zajęć szkolnych, w piątek, 16-go października. Zapraszamy również zainteresowanych rodziców.

Rozkład prelekcji:

 • klasy P3 i P4 w godzinach 7:45-8:00
 • klasy 0A i 0B w godzinach 8:00-8:25

SPOTKANIA, KTÓRE WZBOGACAJĄ – AUTOR KSIĄŻKI „KWIATY POLSKIE NA WYGNANIU” WIESŁAW ADAMCZYK Z PRELEKCJĄ W NAPERVILLE – ZAPRASZAMY

Zapewne większość z nas pamięta to bardzo edukacyjne spotkanie z Wiesławem Adamczykiem, które miało miejsce w naszej szkole dwa lata temu. Wówczas spotkał on się z młodszymi dziećmi opowiadając im o tradycji wpisywania się do pamiętników oraz ze starszymi uczniami i ich rodzicami odpowiadając swoje wspomnienia z okresu zesłania na Syberię. Zachęcaliśmy wtedy wszystkich do nabycia lub przeczytania jego książki „Kiedy Bóg odwrócił wzrok”, która opowiadała jego bolesne wspomnienia z dzieciństwa. Książka ta cieszyła się ogromnym powodzeniem.

W tym roku wyszła jego kolejna książka poświęcona zsyłce na Syberię, „Kwiaty polskie na wygnaniu”. Z uwagi na to zaprosiliśmy pana Adamczyka do nas na sobotę, 17-go października. Spotkanie z autorem odbędzie się w bibliotece przy skrzyżowaniu ulic 95/59 w Naperville (3015 Cedar Glade Rd., Naperville) w sali C o godzinie 10:00 rano.

Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych do przybycia na to interesujące spotkanie. Będzie możliwość zakupienia jego najnowszej książki z autografem. Dla przybyłych będzie serwowany poczęstunek.

Poszukujemy sponsorów tego spotkania autorskiego. Zainteresowane biznesy lub osoby prywatne prosimy o kontakt mailowy pod adresem polskaszkolanaperville@gmail.com.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowanie Pierwszoklasistów odbędzie się w naszej szkole 6-go listopada. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.

PICTURE DAY – SESJA ZDJĘCIOWA W SZKOLE Z PHOTOMADOX

W piątek, 6-go listopada, w dniu Pasowania Pierwszoklasistów, nasz szkolny fotograf, Paweł Nocoń, będzie robił zdjęcia.

 • klasowe grupowe zdjęcia we wszystkich klasach
 • indywidualne (do dyplomów) i grupowe zdjęcia pierwszoklasistów
 • indywidualne zdjęcia tegorocznym maturzystom do pamiętnika studniówkowego
 • nauczycielom

Przypominamy, że maturzystów będzie tego dnia obowiązywał elegancki ubiór. Detale odnośnie wymaganego ubioru poda w klasie wychowawczyni.

DZIECI DZIECIOM

W tym roku Ogólnokształcąca Szkoła nr. 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie obchodzi 200 rocznice istnienia.

Szkoła zwraca się do Polonii na całym świecie o finansowe wsparcie  przeznaczone na wykonanie nowego sztandaru szkoły i ogólne potrzeby jej utrzymania.

Kongres Polonii Kanadyjskiej zwraca się do wszystkich dzieci w szkołach o przekazanie jednego dolara od każdego dziecka na ten cel.

Pamiętajmy, że dzieci na całym świecie są naszą przyszłością!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 11 października, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: