wiadomości szkolne 10/16/2015

5. Katherine Rubis – Real Estate Broker
  7. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
  8. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  9. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
  10. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
  11. JM Electronics INC – prywatny sponsor
  12. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
  13. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
  14. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
  16. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
  19. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Młodzi artyści – 28 przedszkolaków w akcji

Na zdjęciach artyści w trakcie pracy. Rączki w górze na znak miłości do mamy i taty.

W miniony piątek witaliśmy lekarza dentystę, panią Irene Hyvel (BONDDS Dental Studio, 202 S. Kirk Rd., St. Charles) z prelekcja u przedszkolaków. Za tydzień o godzinie 8pm odwiedzi ona Zerówkę.

Po spotkaniu autorskim z Wiesławem Adamczykiem

IMG_2750Już po raz drugi nasza szkoła miała przyjemność gościć pana Wiesława Adamczyka, autora 2 książek dotyczących losów dzieci po II wojnie światowej oraz organizatora licznych wystaw pamiętników z wpisami z ubiegłego stulecia (1900-2000). Pan Wiesław poświęcił 9 lat na gromadzenie materiałów od Polaków porozrzucanych po całym świecie. Podczas październikowego spotkania w Naperville mogliśmy cofnąć się do lat 40-tych ubiegłego stulecia i przynajmniej na chwilę oglądając piękne karty ze starych pamiętników, wczuć się w sytuację polskich dzieci na wygnaniu.

To spotkanie, prowadzone przez wspaniałego człowieka, który chce ocalić od zapomnienia pożółkłe kartki, to cenna lekcja historii. Szkoda, że tak mało młodzieży mogło w tym uczestniczyć.

Po pierwszym spotkaniu z panem Adamczykiem i świetnej prezentacji na temat tradycji wpisywania się do pamiętników na przełomie 100 lat (1900-2000), jaką pan Adamczyk zrobił właśnie dla naszych młodszych uczniów, wychowawczyni ówczesnej klasy 3, pani Kasia Nalaskowska, wprowadziła tradycję wpisywania się do pamiętników – czytaj więcej.

Sponsorami tego spotkania byli Dorota i Thaddeus Knaga. Serdecznie dziękujemy.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA

Rodzice uczniów klas maturalnych proszeni są o zgłoszenie się do dyrekcji w sprawie Studniówki.

Więcej informacji na temat ogniska podamy w następnym tygodniu.