RSS

wiadomości szkolne 11/20/2015

22 List

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 2. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 3. Math Kangaroo
 4. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 5. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 6. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 7. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 8. JM Electronics INC – prywatny sponsor
 9. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 10. Polish Friends of Napervillespotkania w każdą drugą środę miesiąca w City Hall w Naperville w godz. 7-9pm
 11. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507
 12. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 13. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 14. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 15. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 16. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 17. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 18. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 19. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 20. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 21. Jerzy Kornecki – PowerTechGroup

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

MŁODZI ARTYŚCI W KLASIE 4A – Z OKAZJI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – RYSOWALI SWOICH WYBRANYCH ŚWIĘTYCH (KLIKNIJ NA RYSUNEK, ABY POWIĘKSZYĆ):

SWIETA ALEXANDRASWIETY JAN CHRZCICIELSWIETA MARTYNA

JAK DOBRZE PRZYGOTOWAC DZIECKOPANI KATECHETKA KLAS MŁODSZYCH ZACHĘCA DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KSIĄŻKĄ (Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej) WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ (CZYLI KLASY DRUGIE I KLASĘ TRZECIĄ) – kliknij na zdjęcie obok, aby powiększyć i obejrzeć okładkę książki.

Na lekcjach katechezy w klasie 3, w klasach 2A i 2B uczniowie wykonali „adwentowe lampiony”, które uczniowie mogą przynosić na Roraty.

 • Co? – Roraty dla dzieci
 • Gdzie? – w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Lombard
 • Kiedy? – w każdą środę ADWENTU o godz. 6:00 pm

RORATY W ADWENCIE DLA DZIECI

GRAFIK CZYTAŃ NIEDZIELNYCH DLA KLASY 3:

Ksiądz Sergiusz z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard gdzie uczniowie z naszej szkoły przystępują do sakramentów świętych – zaprasza uczniów i rodziny do czynnego uczestnictwa we Mszy Świętej – odprawianej z myślą o dzieciach – w każdą niedzielę o godzinie 11:00am. Przydzielone zostały daty niedzielnych „czytań”. Uczniowie naszej szkoły (uczniowie klasy 3) rozpoczynają czytania już 13-go grudnia. OTO GRAFIK DLA NASZEJ SZKOŁY. Zapraszam wszystkie Rodziny od uczestniczenia w Eucharystii w Lombard. – katechetka, B. Stano.

PARKING POD SZKOŁĄ:

parkingPrawie jak z naszego szkolnego parkingu 🙂 Chcielibyśmy uczulić wszystkich rodziców, żeby przestrzegać wszystkich reguł na parkingu szkolnym. Zaczyna się robić bardzo ciasno, gdyż zaczynamy parkować w miejscach niedozwolonych. Często przejazd jest niemożliwy. Nie chcielibyśmy, aby ktoś komuś niechcący zarysował czy nawet stuknął samochód tylko dlatego, że zabrakło kilku milimetrów. Zaznaczamy, że mamy do dyspozycji parking za szkołą, z którego jest również bliskie dojście do wejścia od tylu. Zachęcamy wszystkich do wypróbowania parkingu za szkołą dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ NA PARKINGU SZKOLNYM, SZCZEGÓLNIE PODCZAS TRUDNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH:

Windshield-Show-Art-resizecrop--Otrzymaliśmy informacje z Dystryktu, że w przypadku gdy spadnie dużo śniegu, oraz gdy będzie padał marznący deszcz ze śniegiem w czasie trwania naszych zajęć, Dystrykt nie będzie odpowiedzialny za odśnieżanie parkingów,
oraz chodników. Woźni, którzy pracują w szkole, będą odśnieżać, tylko chodniki prowadzące do głównych wejść oraz miejsca przy głównych wejściach. Prosimy wiec o zachowanie szczególnej ostrożności na parkingach i chodnikach podczas trudnych warunków pogodowych (śnieg, oblodzenia).

POMOC DLA DZIECI NA UKRAINIE:

piggy_bank1

W związku z trudną sytuacją ekonomiczną na Ukrainie, w tym roku na prośbę nauczycielki, Wiktorii Zubarewy, wyślemy dzieciom na Ukrainie paczkę żywnościową. Pani Wiktoria jest nauczycielką w zaprzyjaźnionej nam szkole na Ukrainie. Co roku w tym okresie organizujemy akcję zbierania pieniążków na pomoc.

Na pewno pamiętacie Państwo naszą akcję sprzed roku oraz sprzed dwóch lat.  Wtedy wysyłaliśmy (z uzbieranych datków od naszych uczniów) tornistry, słodycze i koszulki, szaliki lub inne elementy ubrań z symbolami Polski. Wiktoria co roku jest nam niezmiernie wdzięczna za pomoc, gdyż sytuacja wielu tamtejszych dzieci i ich rodzin jest bardzo dramatyczna. Nasza pomoc jest im bardzo potrzebna i utwierdza ich w przekonaniu, że rodacy pamiętają o tych, których powojenne losy pozostawiły poza granicami Polski.

Będziemy zbierać od dzieci drobne datki. Dziękujemy za pomoc.

MSZA ŚWIĘTA W AURORA:

28 listopada  w kościele Lady of Mercy w Aurora odbędzie się Msza święta w języku polskim. Ksiądz Julian zaprasza na godzinę 7:00pm.
Adres: 701 S Eola Rd, Aurora, IL 60504.

KLUB POLSKI W NAPERVILLE ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI szkoły w Naperville NA MIKOŁAJKI:

PDF AFISZ W JĘZYKU ANGIELSKIM

PDF AFISZ W JĘZYKU POLSKIM

Mikolajki 2015

Przypominamy, że następne zajęcia w naszej szkole odbędą się w piątek 4-go grudnia. Piątek po Święcie Dziękczynienia jest dniem wolnym od zajęć. Wszystkim rodzinom naszej społeczności szkolnej życzymy udanego wypoczynku.

GRUDZIEN

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 22 listopada, 2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: