RSS

Wspomnienia ze Studniówki 1/30/2016

12 Lu

TAJEMNICA CHWILI…

„Znam taką melodię duszy, która na pokolenia całe pozostanie metaforą piękna i dobra…”

Dzień 30 stycznia 2016 roku wzbogacił serca i umysły naszych MATURZYSTÓW o Nową JAKOŚĆ SPOTKANIA!

Co za niepowtarzalna chwila, która przejdzie do historii naszej Szkoły jako 100 dni do zakończenia tak ważnego etapu bliższego obcowania z językiem ojczystym poza granicami kraju.

W rytmie naszej codzienności była to prawdziwie piękne, niezapomniane spotkanie dające przede wszystkim świadectwo pracy pedagogów, którzy rozpalają płomień piękna i wrażliwości w młodych duszach.

A Alfred Delp miał zwyczaj powtarzać: „Jeśli przez jednego człowieka na świecie było nieco więcej miłości i dobroci, światła i prawdy – wtedy jego życie miało sens.”

Piątka naszych maturzystów bawiła się świetnie w swoim towarzystwie. Studniówka odbyła się tradycyjnie w nobliwej sali bankietowej w Oakbrook Terrace. Wzięło w niej udział ponad pięciuset uczniów z trzydziestu pięciu szkół działających w metropolii Chicago. Młodzi przedstawiciele naszej chicagowskiej Polonii, galowo ubrani, przybyli wraz z dyrektorami i wychowawcami oraz przedstawicielami rodziców, aby wspólnie przeżyć „tajemnicę chwili” na sto dni przed maturą.

Pomimo tego, że w Polsce dawna tradycja dotycząca obowiązującego biało-czarno-granatowego stroju przeszła swoją ewolucję i kolorowe suknie dziewcząt stały się nową tradycją studniówkową, nasza chicagowska studniówka trzyma się dawnej tradycji i kolorowe kreacje należą do rzadkości. Obie uczennice naszej szkoły w tym roku wystąpiły w odważnych kolorowych sukniach. Gratulujemy odwagi, mając nadzieję, że zapoczątkuje to okres poważnych zmian wśród organizatorów oraz uczestników przyszłych studniówek.

STUDNIOWKA_KADRA_2016STUDNIOWKA_MATURZYSCI_2016

ALBUM ZE STUDNIÓWKI

 

large old paper or parchment background texture

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 12 lutego, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: