RSS

Wiadomości szkolne 3/4/2016

08 Mar

 

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 2. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 3. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 4. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 5. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 6. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 7. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 8. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 9. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 10. Jerzy Kornecki – IBN Group
 11. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 12. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 13. Math Kangaroo
 14. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 15. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 16. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 17. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 18. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 19. JM Electronics INC – prywatny sponsor
 20. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 – BROCHURE
 21. Garden Fresh Market
 22. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 23. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 24. Ball Factory – Indoor Play & Café – sponsor MAM TALENT
 25. ALL PRO Mechanical Services, Inc. – Jarek Pintatara – sponsor MAM TALENT
 26. Globi Inc. – Agata Nowakowska Naperville – Polamer, US Money Express, 24-godzinna wysyłka kwiatów, licencjonowana biegła księgowa, obsługa firm i inne usługi – Globi Inc. 1163 E Ogden Ave., Suite 718, Naperville, IL 60563, tel. (331) 229-3507

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

OSKAR DLA KLASY SIÓDMEJ ZA TEATRZYK KUKIEŁKOWY – THE MUPPET SHOW!

Teatr w zyciu dziecka

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, podobnie jak zabawa, książki czy film. Kontaktu z teatrem nie należałoby ograniczać wyłącznie do roli widza. To również, a może przede wszystkim zabawy w teatr, które można rozpocząć z dzieckiem już bardzo wcześnie, w wieku przedszkolnym. My bawimy się w teatr z dziećmi w każdym wieku.

Tym razem uczniowie klasy siódmej mieli przyjemność zaprezentowania swoim młodszym kolegom i koleżankom (od przedszkola do klasy trzeciej) przedstawienia kukiełkowego pt. „Jaś i Małgosia”. Kolorowe dekoracje i piękne kukiełki przeniosły nasze maluchy w magiczną krainę bajek, i stanowiły ciekawe urozmaicenie ich dnia w polskiej szkole.

Dla nas – dorosłych – było to również przeniesienie w czasie. Muppety, trupa zwariowanych artystów z pluszu i gąbki, wróciła w klasycznym wcieleniu w postacie z bajki naszego dzieciństwa. Wszyscy! Dosłownie WSZYSCY bawili się świetnie. Klasa siódma zasługuje na Oskara!

oskar dla klasy 7

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PRZEDSTAWIENIA KUKIEŁKOWEGO „JAŚ I MAŁGOSIA”

SESJA ZDJĘCIOWA DLA BIERZMOWANYCH

W najbliższy piątek będą robione zdjęcia naszym kandydatom przystępującym do bierzmowania, które potrzebne są do biuletynu bierzmowanych. Prosimy aby uczniowie byli schludnie ubrani i uczesani, gotowi do zdjęcia portretowego.

Bierzmowanie już 2-go kwietnia!

ZDJĘCIA KLASOWE DO ODEBRANIA W SZKOLE

Zdjęcia klasowe, które można było zamówić w szkole są już do odebrania.

3-TYGODNIOWA PRZERWA W ZAJĘCIACH

kalendarzPrzypominamy, że zbliża się wyjątkowo długa przerwa w zajęciach w naszej szkole. Ostatnie zajęcia przed przerwą wiosenną odbędą się w najbliższy piątek, 11-go marca.

Powracamy po 3-tygodniowej przerwie (ferie wiosenne i Święta Wielkanocne) w piątek, 8-go kwietnia. W kwietniu, 22-go, szkoła również będzie zamknięta.

Marzec
3/4/2016
3/11/2016
3/18/2016 – szkoła zamknięta
3/25/2016 – szkoła zamknięta, Święta Wielkanocne
Kwiecień
4/1/2016 – szkoła zamknięta z okazji przerwy wiosennej
4/8/2016 – konkurs recytatorski
4/15/2016
4/22/2016 – szkoła zamknięta
4/29/2016

TRZYLATKI ZATRUDNIĄ ASYSTENTKĘ

Ulubiona asystentka 3-latków, pani Kinga, musiała wyjechać i zostawić zrozpaczoną grupę słodkich 3-latków bez pomocy nauczyciela. Jeśli rodzice, znacie kogoś, kto świetnie spełnił by się w roli pomocy w tej grupie prosimy o kontakt z dyrekcją.

pomoc do 3latkow

KONKURS RECYTATORSKI – UCZNIOWIE ZAPREZENTUJĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ORATORSKIE I SCENICZNE

konkurs recytatorskiW piątek 8-go kwietnia w naszej szkole odbędzie się konkurs recytatorski. Uczniowie otrzymali wiersze do wyboru (wszystkie teksty można również znaleźć w biuletynie z dnia 26-go lutego). Każda nauczycielka wyłoni dwóch faworytów, którzy zadeklamują wiersze przed szkolną komisją w dniu 8-go kwietnia.

Celem konkursu jest dostarczenie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci.

Wszystkim życzymy powodzenia!

DO NABYCIA W SZKOLE

OPŁATA ZA SZKOŁĘ

overdue1Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za szkołę. Nie mamy dotacji ze stanu czy ambasady. Nie mamy więc dodatkowych źródeł. Jeśli Państwo nie płacicie w terminie, szkoła nie ma pieniędzy na opłatę za wynajem budynku ani wypłatę dla nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego nie podnosimy czesnego i dajemy tym rodzinom, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie do końca roku kalendarzowego, możliwość rozłożenia należnej opłaty na raty.

Wciąż jednak mamy rodziny, które nie uiściły opłaty za szkołę. Przypominamy, że termin płatności minął 31-go stycznia. Prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrekcją.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYKażda rodzina rejestrująca dziecko do naszej szkoły ma obowiązek odpracowania dyżuru szkolnego raz w roku. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów.

Rodziny, które nie odpracują dyżuru szkolnego będą miały podwyższoną opłatę czesnego za szkołę ‚tuition’ w następnym roku szkolnym o $40.00 od rodziny.
W szkole dostępna jest lista dyżurów.

Zachęcamy do wybrania sobie wygodnego terminu i zgłoszenia się na dyżur. Lista dyżurnych uaktualniana jest w dziale „Dyżury”.

ZAPROSZENIE DLA ZAINTERESOWANYCH SZTUKĄ – TYM RAZEM ZAPRASZA NASZA POLONIJNA LOKALNA ARTYSTKA, KASIA SZCZEŚNIEWSKI

DuPage Art League organizuje solową wystawę Kasi Szcześniewski. Kasia wszystkich bardzo serdecznie zaprasza na wernisaż 11 marca, w piątek, od 6:30 do 9 wieczorem. Kasia pokaże tam prace z cyklu „Białe Ogrody” oraz „Faktura Kosmosu”, wiele z nich nie było nigdzie wcześniej prezentowanych.
18 marca będzie otwarcie wystawy w Morpho Gallery (5216 N. Damen Ave, 6pm-9pm), gdzie można będzie obejrzeć 2 obrazy Kasi.

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 8 marca, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: