Wiadomości szkolne 3/11/2016

1. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
  4. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  5. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  6. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
  7. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  8. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  9. Jerzy Kornecki – IBN Group
  10. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
  11. Katherine Rubis – Real Estate Broker
  13. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
  14. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
  15. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  16. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
  17. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
  18. JM Electronics INC – prywatny sponsor
  19. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 – BROCHURE
  20. Garden Fresh Market
  21. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
  22. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  23. Ball Factory – Indoor Play & Café – sponsor MAM TALENT
  24. ALL PRO Mechanical Services, Inc. – Jarek Pintatara – sponsor MAM TALENT
  25. Agata Nowakowska Naperville – licencjonowana biegła księgowa, rozliczenia podatkowe – tel. (331) 229-3507

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

3-TYGODNIOWA PRZERWA W ZAJĘCIACH

kalendarzPrzypominamy, że zbliża się wyjątkowo długa przerwa w zajęciach w naszej szkole. Ostatnie zajęcia przed przerwą wiosenną odbędą się w najbliższy piątek, 11-go marca.

Powracamy po 3-tygodniowej przerwie (ferie wiosenne i Święta Wielkanocne) w piątek, 8-go kwietnia. W kwietniu, 22-go, szkoła również będzie zamknięta.

3/18/2016 – szkoła zamknięta
3/25/2016 – szkoła zamknięta, Święta Wielkanocne
4/1/2016 – szkoła zamknięta z okazji przerwy wiosennej
4/8/2016 – konkurs recytatorski
4/15/2016
4/22/2016 – szkoła zamknięta
4/29/2016

CIEKAWA LEKCJA HISTORII DLA KLAS 6-11

W ostatni piątek, tj. 12 marca, w naszej szkole miała miejsce bardzo interesująca prelekcja pani Małgorzaty Guzek, której rodzice byli polskimi emigrantami. Pani Małgorzata urodziła się i wychowała w Stanach, ale całe życie interesowała się swoimi korzeniami i stąd jej ogromna wiedza na temat historii Polski z okresu Drugiej Wojny Światowej. Mama Małgorzaty była Żydówką, więc w prelekcji często nawiązywała do problemu Holocaust w czasie wojny.

Tematem przewodnim była Warszawa – „Powstała z popiołów.” Najazd hitlerowskich Niemiec na Polskę, działania wojenne i upadek powstania warszawskiego zrównały to miasto z ziemią. Po wojnie, z upływem czasu, Warszawa została odbudowana i dzisiaj jest piękną stolicą, tętniącą życiem i centrum kultury europejskiej.

Uczniowie naszej szkoły, z wielkim zainteresowaniem, wsłuchiwali się w ciekawą opowieść, którą roztoczyła przed nimi pani M. Guzek. Składamy jej więc gorące podziękowania życząc samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

KONKURS RECYTATORSKI – UCZNIOWIE ZAPREZENTUJĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ORATORSKIE I SCENICZNE

konkurs recytatorskiW piątek 8-go kwietnia w naszej szkole odbędzie się konkurs recytatorski. Uczniowie otrzymali wiersze do wyboru (wszystkie teksty można również znaleźć w biuletynie z dnia 26-go lutego). Każda nauczycielka wyłoni dwóch faworytów, którzy zadeklamują wiersze przed szkolną komisją w dniu 8-go kwietnia.

Celem konkursu jest dostarczenie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci.

Wszystkim życzymy powodzenia!

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW KLAS 4A I 4B, KTÓRZY W UBIEGŁYM ROKU SZKOLNYM PRZYSTĄPILI DO SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

WAŻNA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, ZNAJDUJE SIĘ W DZIALE: SAKRAMENTY ŚWIĘTE BIERZMOWANIE

ZACZYNAMY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Zaraz po przerwie świątecznej rozpoczynamy zapisy do szkoły na kolejny rok.

• WARUNKI REJESTRACJI pozostają bez zmian.
  • FORMULARZ REJESTRACYJNY można nabyć i wypełnić w szkole lub wydrukować w domu i przynieść wypełniony.
  • Przy rejestracji należy wpłacić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od dziecka
  • Rodziny, które zalegają z opłatami za rok bieżący muszą wcześniej uregulować zaległości.
  • Przy rejestracji należy również zamówić PODRĘCZNIKI, aby dziecko mogło z nich korzystać już od pierwszego dnia szkoły. We wrześniu są zwykle braki w podręcznikach i trudno je wtedy zdobyć. W czasie wakacji szkoła sprowadza tylko podręczniki zamówione przez rodziców. Podręczniki z niewielkimi wyjątkami pozostaną te same. Ceny podręczników mogą ulec zmianie, ale tę wiadomość potwierdzimy w późniejszym terminie. Póki co opłaty za podręczniki będziemy pobierać według ubiegłorocznego cennika, a poprawki naniesiemy już po zmianie cen.

NA PROŚBĘ RODZICÓW PRZEDŁUŻYLIŚMY ZAMAWIANIE ZDJĘĆ KLASOWYCH DO 8-go kwietnia

Prosimy o kontakt z dyrekcją, jeśli ktoś chciałby jeszcze zamówić zdjęcie klasowe. W piątek po przerwie świątecznej, 8-go kwietnia, macie rodzice ostatnią szansę zamówienia zdjęcia klasowego. Będą one do odebrania 15-go kwietnia.

MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE W AURORZE

Następna Msza św. w języku polskim w kościele Lady of Mercy  w Aurorze odbędzie się 23 kwietnia o godz. 7:00pm.

KĄCIK SPONSORA

Nowy artykuł w dziale KĄCIK SPONSORA: Piłka ręczna to jeden z najlepszych sportów rozwijających cały organizm. – Autor artykułu: Mariusz Wartałowicz PlayTeamHandball