RSS

Wiadomości szkolne 4/22/2016

22 Kwi

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 2. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 3. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 4. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 5. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 6. Jerzy Kornecki – IBN Group
 7. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 8. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 9. Math Kangaroo
 10. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 11. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 12. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 13. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 14. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 15. JM Electronics INC – prywatny sponsor
 16. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 – BROCHURE
 17. Garden Fresh Market
 18. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 19. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 20. Ball Factory – Indoor Play & Café – sponsor MAM TALENT
 21. ALL PRO Mechanical Services, Inc. – Jarek Pintatara – sponsor MAM TALENT
 22. Agata Nowakowska Naperville – licencjonowana biegła księgowa, rozliczenia podatkowe – tel. (331) 229-3507
 23. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 24. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 25. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 26. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 27. Dr. Susan Mazzei, DDS
 28. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

SPOTKANIA KTÓRE WZBOGACAJĄ

Walerian Domanski spotkanie„Spotkanie, które wzbogaca” miało miejsce w naszej szkole 8 kwietnia. W tym dniu, z bardzo interesującą prelekcją, przyjechał do nas z Michigan pan Walerian Domański: pisarz, poeta, prozaik i rysownik satyryczny.  Tematem przewodnim była polska „droga do wolności”.  Poprzez historyczny rys uczniowie mogli odbyć „wędrówkę” od czasów rozbiorów Polski poprzez powstania narodowe, czasy Napoleona, zniewolenie kraju, aż do wybuchu I Wojny Światowej, której rezultatem było odzyskanie niepodległości przez Polskę.  Panu Walerianowi składamy serdeczne podziękowania, życząc dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

KONKURS RECYTATORSKI

konkurs recytatorskiMotto: „Człowiekowi współczesnemu zagraża duchowe znieczulenie, a nawet śmierć sumienia.  POEZJA jest lekiem na duchową pustkę” – z ubolewaniem powtarzał nasz duchowy narodowy przywódca, Papież Jan Paweł II.

A, że na pewno POEZJA zachowuje od zniszczenia Tchnienie Boskości w człowieku, potwierdzili to uczniowie naszej szkoły w hołdzie dla wielkiej Polki – naszej Patronki, Heleny Modrzejewskiej w dniu kiedy obchodziliśmy 107 rocznicę jej śmierci.

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy KONKURS RECYTATORSKI z udziałem aktorów-amatorów naszej SZKOŁY.  Tematyka wierszy dowolna, od Abecadła -Brzechwy po Gawędę o miłości do ziemi ojczystej, Wisławy Szymborskiej.

Wystrój miejsca od biało-czerwonych barw ojczystych poprzez kalifornijskie epizody z życia Modrzejewskiej uzupełniony o muzyczne tło „Jak Wielki Jesteś Boże” nadał niezwykle uroczysty ton wieczornemu SPOTKANIU.  Zarówno uczestnicy jak i goście zostali zaproszeni do pięknego świata poezji, do przezywania estetycznego odbioru i zrozumienia sensu słów ukrytych w słowach.

Wrażeniom odbiorców towarzyszyły duże oklaski.  Wkład pracy aktorów-amatorów okazał się niesamowity!  Oprócz pamięciowej techniki na najwyższym poziomie opanowana została kultura słowa wypowiadanego z zachowaniem wszystkich zasad prezentacji akcji zawartej w tekście utworu.

Konkurs recytatorski był prawdziwym HOŁDEM oddanym Patronce naszej Szkoły, której marzeniem było uczenie młodego pokolenia wrażliwości, jak również przy każdej sposobności potwierdzać swoją autentyczność.  I, wzrastać w duchowej mądrości.

ZDJĘCIA Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Niedawno odbyło się  u nas w szkole bardzo ważne spotkanie dla rodziców klas 7-11 w sprawie wycieczki do Polski

A oto podsumowanie programu obydwu wycieczek:

KLASA 4A UCZCIŁA DZIEŃ TEATRU

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, klasa 4A przygotowała cztery sceny baśni pt. „Kopciuszek”. Wystąpili: Król, Królowa, Królewicz, Wróżka, Kopciuszek, Macocha, Siostra 1 i Siostra 2.

kopciuszek4a

29-go KWIETNIA NASI MATURZYŚCI PODEJDĄ DO MATURY Z GEOGRAFII

OSTATECZNY TERMIN PŁATNOŚCI ZA SZKOLE – 13 maja

Przypominamy, ze w tym roku ostateczny termin uiszczenia opłaty za rok szkolny 2015/2016 mija 13-go maja. Dzieciom, których rodzice nie uregulują należności, nie zostaną wypisane świadectwa.  

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

zapisy do szkoly 2016-2017Rozpoczęliśmy już zapisy do szkoły na kolejny rok.

 • WARUNKI REJESTRACJI pozostają bez zmian.

 • FORMULARZ REJESTRACYJNY można nabyć i wypełnić w szkole lub wydrukować w domu i przynieść wypełniony.

 • Przy rejestracji należy wpłacić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od dziecka

 • Rodziny, które zalegają z opłatami za rok bieżący muszą wcześniej uregulować zaległości.

 • Przy rejestracji należy również zamówić PODRĘCZNIKI, aby dziecko mogło z nich korzystać już od pierwszego dnia szkoły. We wrześniu są zwykle braki w podręcznikach i trudno je wtedy zdobyć. W czasie wakacji szkoła sprowadza tylko podręczniki zamówione przez rodziców. Podręczniki z niewielkimi wyjątkami pozostaną te same. Ceny podręczników mogą ulec zmianie, ale tę wiadomość potwierdzimy w późniejszym terminie. Póki co opłaty za podręczniki będziemy pobierać według ubiegłorocznego cennika, a poprawki naniesiemy już po zmianie cen. 

DYŻURY

dyzurKażda rodzina rejestrująca dziecko do naszej szkoły ma obowiązek odpracowania dyżuru szkolnego raz w roku. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów.

Rodziny, które nie odpracują dyżuru szkolnego będą miały podwyższoną opłatę czesnego za szkołę ‚tuition’ w następnym roku szkolnym o $40.00 od rodziny.
W szkole dostępna jest lista dyżurów.

Zachęcamy do wybrania sobie wygodnego terminu i zgłoszenia się na dyżur. Lista dyżurnych uaktualniana jest w dziale „Dyżury”.

FEED MY STARVING CHILDREN – wspólne wyjście: poniedziałek 2 maja, godz. 6:00 – 7:30 pm

feed my starving childrenFeed My Starving Children – jest to chrześcijańska organizacja charytatywna, która pomaga biednym dzieciom z ponad 70 krajów na całym świecie. Ich działalność polega na zbieraniu funduszy, pakowaniu oraz rozsyłaniu jedzenia tzwanna pack potrzebującym. W następny piątek 4/29 będziemy zbierać pieniądze na wsparcie FMSC.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, rodziców i dzieci z naszej szkoły do wspólnego wyjścia i poświęcenia 1.5 godziny na prace społeczne. Praca polega na odmierzaniu i pakowaniu suchego prowiantu do woreczków. Wszystko jest odmierzane miarkami lub kubeczkami, a potem ważone i zamykane. Nie można przyprowadzić dzieci z przedszkola. Dzieci muszą być w zerówce lub starsze.

WSPÓLNE WYJŚCIE: poniedziałek 2 maja, godz. 6:00 – 7:30 pm

Jak się zarejestrować w FMSC?

 1. należy wpisać adres strony:  http://www.fmsc.org/
 2. trzeba wejść w:  Volunteer Registration
 3. poniżej nacisnąć na: Join a Group
 4. tutaj w prawym górnym rogu trzeba wejść w Log in I zalogować się (ci, którzy mają już konto), albo założyć sobie konto ( Create An Account) 
 5. po zalogowaniu się można wpisać numer 842314 w Join Code
 6. (albo wpisać „polska szkoła”  w Group Name)
 7. po wpisaniu numeru 842314 trzeba potwierdzić (odznaczyć kwadrat) I agree to follow FMSC’s volunteer age and other guidelines, a następnie kliknąć na Confirm.
 8. Po zarejestrowaniu się powinien przyjść email potwierdzający, jeżeli nie przyjdzie, tzn. że nie jesteśmy zarejestrowani. W każdej chwili można się wycofać rejestrację.

MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE W AURORZE

KOSCIOL23 kwietnia w sobotę o godz. 7pm odbędzie się Msza św. w języku polskim, kościół Lady of Mercy (701 S. Eola Rd, Aurora IL 60504).  

PARADA 3-go MAJA

paradaprzedfontannaW tym roku Parada 3-maja zaplanowana jest na sobotę, 7-go maja. Więcej informacji podamy za tydzień.  Każdy uczeń, który weźmie udział w paradzie otrzyma paczkę ze słodyczami ufundowaną przez Garden Fresh Market.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 22 kwietnia, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: