Wiadomości szkolne 5/7/2016

09 Maj

1. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  2. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
  3. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  4. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
  5. Jerzy Kornecki – IBN Group
  6. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
  7. Katherine Rubis – Real Estate Broker
  9. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
  10. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
  11. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  12. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
  13. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
  14. JM Electronics INC – prywatny sponsor
  15. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 – BROCHURE
  16. Garden Fresh Market
  17. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
  18. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  19. Ball Factory – Indoor Play & Café – sponsor MAM TALENT
  20. ALL PRO Mechanical Services, Inc. – Jarek Pintatara – sponsor MAM TALENT
  21. Agata Nowakowska Naperville – licencjonowana biegła księgowa, rozliczenia podatkowe – tel. (331) 229-3507
  23. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
  25. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  26. Dr. Susan Mazzei, DDS
  28. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  29. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
  30. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

MATURA Z GEOGRAFII W NASZEJ SZKOLE

Pan Józef Ryba z „Dziennika Związkowego” był naszym gościem w miniony piątek w czasie, kiedy trwała w naszej szkole matura z geografii. Oto co napisał: ”

„Poszukując najbardziej inspirujących PATRONÓW Szkół Polonijnych w aglomeracji chicagowskiej, trafiłem do jednej z najmłodszych placówek – Polskiej Szkoły im. Heleny Modrzejewskiej w Naperville, Ilinois. Barbara Pańczyk jest dyrektorem i organizatorem tej szkoły od 2008 roku i jest to jedyna placówka w największych miastach aglomeracji – Naperville i Aurora. Klasy licealne kończy matura z jęz. polskiego, historii i geografii Polski. W dniu 29 kwietnia 2016 z Geografii Polski dominował temat : „Poznaj swój kraj”. Uczniowie : Łukasz Nalaskowski, Caroline Kusion, Aneta Dąbek zdali z wynikiem „bardzo dobry”. Gratulujemy.” – Józef Ryba

matura z geografii

MSZA GRADUACYJNA DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

1. Mapa parkingu
  2. Poczet sztandarowy
  3. Zadania dla szkół
  4. Kolejność wchodzenia do kościoła
  5. Pieśni na mszę graduacyjną

msza graduacyjna 2016

AKCJA CHARYTATYWNA

2 maja reprezentacja naszej szkoły wybrała się do Aurory, żeby wspomóc jedną z charytatywnych organizacji działających na rzecz głodujących dzieci, żyjących w różnych zakątkach świata.
W naszej grupce znaleźli się przedstawiciele dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli łącznie z panią dyrektor. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączy więcej ochotników.

fmsc

KWIATY DLA UKOCHANEJ MAMUSI OD TRZYLATKÓW

kwiaty dla ukochanej mamusi

HISTORIA DLA DZIECI

Pragniemy zainteresować Państwa nową serią bezpłatnych słuchowisk radiowych o tematyce historycznej.

W 2015 r. podczas II Kongresu Oświaty Polonijnej prezentowaliśmy 8 słuchowisk radiowych z serii „Historia dla dzieci”. Na przełomie 2015 / 2016 r. wydaliśmy kolejne 6 słuchowisk.

„Historia dla dzieci” to słuchowiska zrealizowane w formie teatru radiowego z autorskimi tekstami, muzyką i bogatą oprawą dźwiękową. W słuchowiskach dwoje wnucząt, poprzez barwne opowieści dziadka, poznaje najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Dzieci biorą czynny udział w opowiadaniu historii. Na przykład dziewczynka wciela się w rolę królowej Kingi lub Bony, a chłopiec w króla Zygmunta Starego, Jana III Sobieskiego lub Kościuszkę. Każdej bajce towarzyszy piosenka związana tematycznie z opowieścią oraz oprawa graficzna.

Na stronie internetowej http://historiadladzieci.pl , bezpłatnie można posłuchać i pobrać wszystkie słuchowiska, teksty oraz nagrane piosenki.

KĄCIK SPONSORA

Oferta na najbliższy tydzień – Garden Fresh Market