RSS

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

12 Czer

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Forever Living Products – Joanna (630) 536-6028
 2. Jerzy Kornecki – IBN Group
 3. Joseph Rubis, DDS – General Dentist
 4. Katherine Rubis – Real Estate Broker
 5. Math Kangaroo
 6. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 7. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 8. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 9. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 10. Hi-Tech Machining Inc. – prywatny sponsor
 11. JM Electronics INC – prywatny sponsor
 12. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 13. Garden Fresh Market
 14. Monika Tkaczyk – 1st Advantage Mortgage
 15. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 16. Ball Factory – Indoor Play & Café – sponsor MAM TALENT
 17. ALL PRO Mechanical Services, Inc. – Jarek Pintatara – sponsor MAM TALENT
 18. Agata Nowakowska Naperville – licencjonowana biegła księgowa, rozliczenia podatkowe – tel. (331) 229-3507
 19. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 20. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 21. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 22. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 23. Dr. Susan Mazzei, DDS
 24. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 25. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 26. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 27. Joanna Siemaszko – sklep z polskimi pamiątkami
 28. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 29. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 30. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO 2016

Matura20-go maja 2016 roku uczniowie klasy 11 przystąpili do matury z języka polskiego. W komisji zasiadła wychowawczyni klasy Anna Peters oraz dyrektor szkoły, pani Barbara Pańczyk. Matura z języka polskiego składała się z czterech części. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą zdobytą w ciągu wieloletniej nauki w szkole polskiej. W pierwszej kolejności maturzyści przystąpili do części gramatycznej. Po niej nastąpiła część testowa polegająca na czytaniu tekstu ze zrozumieniem. Trzecia w kolejności była część pisemna, w której to należało napisać krótką pracę pisemną na wylosowany temat. Matura zakończyła się wypowiedziami ustnymi. Nasi maturzyści dzielnie podjęli się wszystkim postawionym przed nimi zadaniom. Wykazali się szeroką wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy wszystkim zdanej pomyślnie matury. Oficjalne ogłoszenie wyników matury nastąpiło 27 maja, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

ZDJĘCIA Z MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Dziękujemy naszemu sponsorowi, Garden Fresh Market za hojny poczęstunek dla maturzystów (pyszne kanapki, owoce, warzywa i słodki półmisek). WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!

MSZA GRADUACYJNA MATURZYSTÓW

“Był wysiłek i poświęcenie. Teraz jest radość i zadowolenie…” Msza dziękczynna polonijnych maturzystów w bazylice św. Jacka

msza graduacyjna.jpg

Przejściem przez drzwi milenijne bazyliki św. Jacka 499 polonijnych maturzystów zaakcentowało swój udział w obchodach Roku Bożego Miłosierdzia. Absolwenci 35 polskich liceów dziękowali Bogu za dar nauki w polskich szkołach sobotnich. Było błogosławieństwo od papieża Franciszka, sztandary i białe togi. Absolwenci odebrali dyplomy ukończenia szkoły średniej wystawione przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz Konsulat Generalny RP. Gospodarzem uroczystości była szkoła im. Gen. Tadeusza Kościuszki. (ŹRÓDŁO: DZIENNIK ZWIĄZKOWY)

Czytaj cały artykuł w Dzienniku Związkowym

Msza graduacyjna odbyła się 22-go maja 2016 roku. Nasza szkoła żegna w tym roku 5-cioro maturzystów. Jesteśmy z Was dumni.

ZDJĘCIA NASZYCH MATURZYSTÓW

ACH TO JUŻ OSTATNI DZIEŃ U 3-LATKÓW

3-latki są szczęśliwe i pełne energii na nadchodzące wakacje.

ZDJĘCIA 3-LATKÓW – ZAKOŃCZENIE ROKU

Mamo Tato oto czego nauczyliśmy się w polskim przedszkolu

NA WAKACJE Z PANEM JEZUSEM – WSPOMNIENIE KATECHETKI BASI STANO

Ostatnia katecheza w roku szkolnym 2015/16 w klasach:  2 A, 2 B, 3 i 4 B  odbyła się pod hasłem : „Na wakacje z Panem Jezusem”.

Uczniowie nauczyli się piosenki z ruchem „Bóg nie umarł – Jezus żyje!”
Bóg nie umarł – Jezus żyje!
Bóg nie umarł – Jezus żyje!
– daj Mu ręce swe (klap, klap)
– daj Mu nogi swe (tup, tup)
– daj Mu serce swe (bum, bum
– daj Mu duszę swą (uuuu)
On żyje pośród nas!

Było dużo radości, śmiechu a także własnych pomysłów na interpretację treści piosenki. Uczniowie  wykazali swoją kreatywność. Omawialiśmy czas wakacji i sami uczniowie podsumowali, że wakacje zawsze powinny być z Panem Bogiem. Szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

ZDJĘCIA – KATECHEZA: NA WAKACJE Z PANEM JEZUSEM

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w klasie 3 odbyło się w kafeterii z wychowawczynią panią Jolanta Kołacz, panią dyrektor Barbara Pańczyk i z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą dziękczynną za cały rok szkolny. Uczniowie usiedli przy stolikach, podsumowaliśmy bardzo pracowity rok katechetyczny – bo dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Były rozmowy o zbliżających się wakacjach, poczęstunek ciastem „Barankiem” i życzenia dobrze spędzonych wakacji z Panem Jezusem.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASIE 8 i 11

zakonczenie rokuW ostatni dzień roku szkolnego 2015/16 (27-go maja) odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego dla naszych najstarszych uczniów.  Klasy 8-ma oraz 11-ta wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją zebrały się z tej okazji w szkolnej kafeterii.
Uroczystość rozpoczęła się pożegnaniem klasy 8-ej przez panią dyrektor, Barbarę Pańczyk i wychowawczynię, Małgorzatę Kuśnierz, oraz rozdaniem świadectw.
Następnie pani Anna Peters pogratulowała i również rozdała świadectwa swojej klasie maturalnej która dumnie zaprezentowała się w białych togach. Nie zabrakło tradycyjnego podrzucania czapeczek i sesji zdjęciowej.
Przy tej okazji pani dyrektor wyraziła gorące podziękowanie dla pana Jerzego Korneckiego, który niestety zakończył w tym roku wieloletnią współpracę z naszą polską szkołą.
Podziękowania i upominek od szkoły trafiły również w kierunku pani Moniki Ślązak, która także od wielu lat służy niezastąpioną pomocą w przygotowywaniu uroczystości szkolnych.
Na koniec uczniowie klasy 7-ej pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki przestawieniem kukiełkowym „Jaś i Małgosia”. Całą uroczystość zaś uwieńczył pokaz slajdów ze zdjęciami naszych uczniów zrobionymi w czasie minionego roku szkolnego z okazji różnych ważnych momentów, takich jak studniówka czy matura.

ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA ROKU – zdjęcia udostępnione przez Photomadox

ZAPISY DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2016/2017 TRWAJĄ – Rejestracji można dokonać korespondencyjnie – OPŁATA ZA SZKOŁĘ WZRASTA O $20 OD DZIECKA DLA RODZIN, KTÓRE REJESTRACJI DOKONAJĄ PO 30-tym CZERWCA.

rejestracja korespondencyjna

 

POWRACAMY DO KLASY PLS – POLISH AS A SECOND LANGUAGE

polish as a second languageSzkoła nasza jako jedna z nielicznych szkół w aglomeracji chicagowskiej wprowadziła już w roku jej powstania, czyli w roku szkolnym 2008/2009 lekcje dla uczniów, dla których język polski jest zupełnie obcy. W okolicy Naperville pojawiła się taka potrzeba, a nasza szkoła, która uchodzi za bardzo postępową i nietradycyjną, lubiąca przeróżne nowości i urozmaicenia, wyszła temu wyzwaniu naprzeciw. Nie było to łatwe wyzwanie, z racji tego, że podręczniki zalecane do tego programu były bardzo nowe (nieprzetestowane), a dostępny był tylko pierwszy stopień zaawansowania i na dodatek dla dzieci młodszych. Autorka podręczników nie nadążała z wydawaniem kolejnych stopni zaawansowania. Zainteresowanie było, potrzeba była, ale uczniów potrzebujących korzystać z tego programu nauczania było stosunkowo mało, aby można było utworzyć kilka poziomów nauczania. W ubiegłym roku szkolnym przerwaliśmy oferowanie lekcji PSL.

Okazuje się, że zainteresowanie wciąż jest więc postanowiliśmy po raz kolejny na próbę wyjść naprzeciw potrzebom naszych uczniów. Czas na to okazuje się być bardziej sprzyjający: dostępne są inne, lepsze, dostosowane do potrzeb podręczniki i materiały edukacyjne. Mamy również specjalistę w nauczaniu języka jako drugiego, panią która obejmie pieczę nad powstałą klasą.

Przy zapisach nie oferowaliśmy klasy PSL więc wielu uczniów, którzy mogliby skorzystać z tego programu została zapisana do klas regularnych czyli dla uczniów bi-lingwistycznych. Drodzy rodzice, prosimy o zgłoszenie się  do dyrekcji z prośbą o przepisanie dziecka do klasy PSL jeżeli uważacie, że Wasze dziecko powinno być przepisane. Również w pierwszym tygodniu szkoły, nauczycielki przetestują swoich uczniów w celu wyłonienia tych najbardziej potrzebujących. Podręczniki do tej klasy zamawiane będą we wrześniu, gdy już na pewno będziemy wiedzieć, że klasa zostanie utworzona. Warunkiem powstania klasy jest zainteresowanie przynajmniej dziesięciu uczniów.

Recipe-for-a-Bilingual-Child

 

NIESTETY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM NIE BĘDZIE POWIADOMIEŃ MAILOWYCH DOTYCZĄCYCH NOWYCH WPISÓW NA NASZYM BLOGU SZKOLNYM – ZAPRENUMERUJCIE -SUBSCRIBE- JEŚLI CHCECIE OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA!!!

Kochani rodzice, gorąco zachęcamy do ‘śledzenia’ naszego ‘bloga’. W ten sposób będziecie na bieżąco z wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi szkoły Waszego Dziecka. Prosimy o wciśniecie guzika ‘Follow’ oraz podanie adresu mailowego, na który chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia. Za każdym razem, kiedy na naszej stronie pojawi się nowy biuletyn, otrzymacie Państwo informację o tym. Przypominamy, że w każdej chwili można zakończyć prenumeratę. Zapraszamy więc gorąco do ‘śledzenia nas.’

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI – SPECJALISTÓW NAUCZANIA POCZĄTKOWEGO – NA PRZYSZŁY ROK SZKOLNY. PROSIMY O KONTAKT Z DYREKCJĄ:

 • email: polskaszkolanaperville@gmail.com
 • telefon: (630) 922-1751

uniesz ozywic lekcje

MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE W PLAINFIELD

W KOŚCIELE W PLAINFIELD ISTNIEJE POLSKA WSPÓLNOTA

KOSCIOLMsze Święte w języku polskim odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 9:00 rano. W tym samym czasie, w innej sali, organizowane są prace plastyczne dla dzieci.

Adres kościoła: St. Mary, 15629 S. Route 59, Plainfield IL 60544
www.smip.org/polish

 

zyczenia wakacyjne

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 12 czerwca, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: