Lipcowe wiadomości szkolne

10 Lip

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Picture1

DOŁĄCZ DO GRUPY NASZYCH SPONSORÓW! – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHCĄCYCH OGŁOSIĆ SWOJE USŁUGI LUB BIZNES NA NASZEJ STRONIE, A RÓWNOCZEŚNIE WESPRZEĆ SZKOŁĘ.

ABY ODNOWIĆ SPONSORSTWO Z UBIEGŁEGO ROKU NALEŻY WYSŁAĆ PROŚBĘ MAILEM NA ADRES SZKOLNY: polskaszkolanaperville@gmail.com

NOWA LISTA JUŻ OD WRZEŚNIA!

ZAPISY DO SZKOŁY PODCZAS WAKACJI

ZAPISY DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2016/2017 TRWAJĄ – Rejestracji można dokonać korespondencyjnie – OPŁATA ZA SZKOŁĘ WZRASTA O $20 OD DZIECKA DLA RODZIN, KTÓRE REJESTRACJI DOKONAJĄ PO 30-tym CZERWCA.

zapisz mnie mamo 2016-2017

SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW

Jeżeli jeszcze nie zamówiliście Państwo podręczników dla swoich dzieci, zróbcie to jak najszybciej. W tym roku znowu chcemy usprawnić sprzedaż podręczników w naszej szkole. Zamawiając podręczniki teraz zapewniamy naszym dzieciom możliwość korzystania z nich już od pierwszej lekcji.

Podręczniki zamówione pierwszego dnia szkoły, czy nawet korespondencyjnie końcem wakacji mogą nie być dostępne do odebrania początkiem roku szkolnego, gdyż najpierw muszą być sprowadzone z Polski.

Formy podręcznikowe można znaleźć na naszej stronie i wraz z czekiem wysłać na adres: Polish School in Naperville, P.O BOX 9565, Naperville, IL 60567-9565.

FB_IMG_1468024458548

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI – SPECJALISTÓW NAUCZANIA POCZĄTKOWEGO – NA PRZYSZŁY ROK SZKOLNY. PROSIMY O KONTAKT Z DYREKCJĄ:

• e-mail: polskaszkolanaperville@gmail.com

• telefon: (630) 922-1751

uniesz ozywic lekcje

DYŻURY

Poniżej lista dyżurów z roku minionego. Wymienione rodziny zwolnione są z opłaty za dyżur. Pozostałym powracającym rodzinom doliczamy do opłaty za szkołę sumę w wysokości $40 od rodziny.

Za całokształt pracy na rzecz szkoły szczególnie dziękujemy pani Danucie Slobodnik, panu Jerzemu Korneckiemu, Państwu Monice i Andrzejowi Ślązak, panu Pawłowi Nocoń oraz panu Karolowi Ciechanowiczowi. Bez Waszej bezinteresownej pomocy wiele przedsięwzięć byłoby niemożliwych.

DYŻURY 2015/2016

KLASA POLISH AS A SECOND LANGUAGE

Przy zapisach nie oferowaliśmy klasy PSL więc wielu uczniów, którzy mogliby skorzystać z tego programu została zapisana do klas regularnych czyli dla uczniów bi-lingwistycznych. Drodzy rodzice, prosimy o zgłoszenie się  do dyrekcji z prośbą o przepisanie dziecka do klasy PSL jeżeli uważacie, że Wasze dziecko powinno być przepisane. Również w pierwszym tygodniu szkoły, nauczycielki przetestują swoich uczniów w celu wyłonienia tych najbardziej potrzebujących. Podręczniki do tej klasy zamawiane będą we wrześniu, gdy już na pewno będziemy wiedzieć, że klasa zostanie utworzona. Warunkiem powstania klasy jest zainteresowanie przynajmniej dziesięciu uczniów.

WIĘCEJ NA TEMAT NOWO POWSTAJĄCEJ KLASY PSL

INFORMACJA W SPRAWIE ODBIORU DVD I ZDJĘĆ Z PIERWSZEJ KOMUNII

W niedzielę 17 lipca od godz. 10:00 am do 1:30 pm w salce na chórze w kościele można odebrać płyty DVD z Pierwszej Komunii Św. Osoby, które nie będą mogły odebrać DVD prosimy, aby skontaktowały się bezpośrednio z panem Krzysztofem, tel.: (630) 707-1970. Zdjęcia dostępne są na stronie www.glabphoto.com Kontakt z fotografem panem Tomaszem, tel.: (630) 440-4137.

FB_IMG_1468024445038

KĄCIK SPONSORA, A W NIM – TYM RAZEM – EKOLOGICZNE PRZEDSZKOLE W NAPERVILLE

„Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – Check out this video made with Animoto: The Nest- ekologiczne przedszkole Naperville

FullSizeRender-2 copyO naszym przedszkolu,
Misją naszego małego przedszkola „THE NEST” jest wychowanie mądrego i odpowiedzialnego mieszkańca ziemi, traktującego środowisko z troską i dbałością.
Tu odgłosy natury z pobliskiego Indian Prairie Park oraz naszego obszernego ogrodu tworzą atmosferę tego miejsca.
Piękno czerpiemy z natury: drewniane zabawki, naturalne materiały, owoce drzew dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.
Inspiracją do wielu naszych aktywności jest też filozofia edukacji Emilii Reggio.
Tu dzieci czują się bezpiecznie, swobodnie i radośnie. Rozwijają się w swoim rytmie i bawią się, bawią się, bawią….
Nasze „Gniazdko” to miejsce gdzie dzieci pozostają dziećmi.
Tu dzieci mają jeden główny obowiązek – ZABAWĘ. W zabawie uczą się wszystkich najważniejszych rzeczy.
Kuchnia u nas jest 100% domowa. Organiczne produkty i zbiory z naszego warzywnego ogródka (który każdego roku się powiększa), tradycyjne polskie smaki sprawiają, że dzieci czuja się jak w DOMU.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą, aby ich pociechy były bliżej natury.