RSS

Wiadomości szkolne 9/9/2016

10 Wrz

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Math Kangaroo
 2. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 3. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 4. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 5. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 6. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 7. Garden Fresh Market
 8. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 9. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 10. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 11. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 12. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 13. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 14. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 15. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 16. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 17. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 18. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 19. Dr. Susan Mazzei, DDS

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

LISTA KLAS/ LISTA PEDAGOGÓW/ ROZKŁAD SAL

 •   PRZEDSZKOLE 3 (sala B-111) – Magdalena Wiszniewska
 •   PRZEDSZKOLE 4 (sala B-113) – Katarzyna Williams
 •   ZERÓWKA (sala B-103) – Alina Polak
 •   KLASA 1 (sala B-104) – Iwona Furman (j.polski), Anna Taylor (religia)
 •   KLASA 2 (sala A-115) – Katarzyna Nalaskowska (j.polski), Danuta Kędzierzawska-Gaweł (religia)
 •   KLASA 3A (sala B-119) – Katarzyna Barger (j.polski), Danuta Kędzierzawska-Gaweł (religia)
 •   KLASA 3B (sala A-109) – Agnieszka Bogdan (j.polski), Danuta Kędzierzawska-Gaweł (religia)
 •   KLASA 4 (sala C-114) – Jolanta Kołacz (j.polski), Anna Taylor (religia)
 •   KLASA 5 (sala A-107) – Anna Działa (j.polski), Renata Kądziołka (historia), Danuta Slobodnik (geografia), Roman Majka (religia)
 •   KLASA 6 (sala A-108) – Anna Działa (j.polski), Danuta Slobodnik (geografia), Renata Kądziołka (historia), Roman Majka (religia)
 •   KLASA 7 (sal C-112) – Teresa Czarnecki (j.polski), Renata Kądziołka (historia), Danuta Slobodnik (geografia), Roman Majka (religia )
 •   KLASA 8 (sala C-113) – Teresa Czarnecki (j.polski), Danuta Slobodnik (geografia), Renata Kądziołka (historia), Roman Majka (religia)
 •   KLASA 10 (sala B-112) – Agata Kopacka (j.polski), Renata Kądziołka (historia), Danuta Slobodnik (geografia)
 •   KLASA PSL (sala A-106) – Aleksandra Majkowska-Smith

KONTAKT DO NASZYCH NAUCZYCIELI

KALENDARZ NA ROK 2016/2017

 

kalendarzWRZESIEŃ – 9, 16, 23, 30
PAŹDZIERNIK – 7, 14, 21
LISTOPAD – 4, 11, 18
GRUDZIEŃ – 2, 9, 16
STYCZEŃ – 13, 20, 27
LUTY – 3, 10, 17, 24
MARZEC – 3,17
KWIECIEŃ – 7, 21, 28
MAJ – 5, 12, 19

SYTUACJA Z PODRĘCZNIKAMI

Dziękujemy za cierpliwość.

 1. ROZPROWADZANIE PODRĘCZNIKÓW – Podręczniki na bieżąco rozprowadzane są i będą do klas.
 2. NOWY PODRĘCZNIK DO KLASY CZWARTEJ – Podręcznik/czytanka do klasy 4 został po kolejnej edycji w ubiegłym roku unowocześniony i zmieniony. Prosimy rodziców uczniów klasy czwartej o zakupienie nowych podręczników, gdyż te po starszym rodzeństwie są zupełnie inne i niestety nieaktualne.
 3. ĆWICZENIA DO KALIGRAFII – dostępne są w szkole dla klas zerowych. Kosztują $6. Zachęcamy rodziców o zaopatrzenie w nie swoje dzieci. Mamy również w sprzedaży potrzebne CD Z NAGRANIAMI dla klasy zerowej w cenie $13.
 4. FOLDERY DO RELIGII – rozprowadzamy w klasach 2-4. Wszyscy uczniowie powinni zaopatrzyć się w te foldery. Koszt foldera $1.
 5. Niektóre nie wymienione wyżej podręczniki, które były zamówione we wrześniu, mogą być opóźnione. Zapewniamy państwa, że na bieżąco uzupełniamy podręczniki. Wszystkie podręczniki powinny być dostarczone dzieciom do klas już niedługo.
 6. Gdyby zdarzyła się POMYŁKA, prosimy o zrozumienie oraz o niezwłoczne zgłoszenie się w tej sprawie do dyrekcji.
 7. NOWE CENY PODRĘCZNIKÓW – Rodzice, którzy zamówili podręczniki do końca sierpnia, zamawiali je po starych cenach. Różnice w cenach są nieduże ale są. Informujemy, że różnicę doliczamy do czesnego (tuition) i można ją uregulować do końca listopada.

PODRĘCZNIKI WYMAGANE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZADANIA DOMOWE

zadanie-domowe STRONA Z ZADANIAMI jest z przeznaczeniem dla uczniów nieobecnych w szkole, aby mogli pomimo nieobecności nadrobić zaległości i odrobić konieczną pracę domową. Pozostali uczniowie zobowiązani są do zapisywania w szkole niezbędnych poleceń dotyczących pracy domowej oraz zachęcani są do odwiedzania naszej strony z zadaniami, w celu sprawdzenia czy czegoś nie pominęli.
Zadania tutaj umieszczane publikowane będą w miarę możliwości jak najwcześniej, jakkolwiek szkoła zastrzega sobie prawo do publikacji zadań w terminie dla niej wygodnym. Będziemy starać się publikować zadania nie później jak w sobotę każdego tygodnia, ale zaznaczamy, że nie zawsze będzie to możliwe. Uczniów, którzy nie byli obecni w szkole zachęcamy więc do częstego zaglądania do naszej strony z zadaniami.

Mamy nadzieję, że nasz wysiłek wkładany w cotygodniowe uaktualnianie zadań okazuje się przydatny.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYKażda rodzina rejestrująca dziecko do naszej szkoły ma obowiązek odpracowania dyżuru szkolnego raz w roku. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów. Rodziny, które nie odpracują dyżuru szkolnego będą miały podwyższoną opłatę czesnego za szkołę ‚tuition’ w następnym roku szkolnym o $40.00 od rodziny. W szkole dostępna jest lista dyżurów. Zachęcamy do wybrania sobie wygodnego terminu i zgłoszenia się na dyżur. Lista dyżurnych uaktualniana jest w dziale „DYŻURY”.

Przypominamy, że aby dyżur mógł być uznany, należy przed dyżurem zgłosić się do dyrekcji po plakietkę dyżurnego, a po odpracowaniu dyżuru zgłosić się do dyrekcji w celu podpisania odpowiedniej formy. Rodzice, którzy odpracowują dyżur w klasie P-3 lub P-4 po skończeniu dyżuru również muszą podpisać formę. Brak podpisu będzie podstawą do nieuznania dyżuru.

POWRÓCILIŚMY DO KLASY POLISH AS A SECOND LANGUAGE

Recipe-for-a-Bilingual-ChildPrzy zapisach nie oferowaliśmy klasy PSL więc wielu uczniów, którzy mogliby skorzystać z tego programu została zapisana do klas regularnych czyli dla uczniów bi-lingwistycznych.  Klasa została utworzona dzięki dużemu zapotrzebowaniu. Po kilku tygodniach szkoły, nauczycielki po przetestowaniu swoich uczniów, zasugerują które jeszcze dziecko powinno być przepisane do tej klasy. Podręczniki do tej klasy zamawiane będą we wrześniu, gdy już na pewno będziemy wiedzieć, że klasa zostanie utworzona i będziemy wiedzieć jaki poziom reprezentuje.

WIĘCEJ NA TEMAT KLASY PSL

NIESTETY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 NIE BĘDZIE POWIADOMIEŃ MAILOWYCH DOTYCZĄCYCH NOWYCH WPISÓW NA NASZYM BLOGU SZKOLNYM – ZAPRENUMERUJCIE -SUBSCRIBE- JEŚLI CHCECIE OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA!!!

Kochani rodzice, gorąco zachęcamy do ‘śledzenia’ naszego ‘bloga’. W ten sposób będziecie na bieżąco z wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi szkoły Waszego Dziecka. Prosimy o wciśniecie guzika ‘Follow’ oraz podanie adresu mailowego, na który chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia. Za każdym razem, kiedy na naszej stronie pojawi się nowy biuletyn, otrzymacie Państwo informację o tym. Przypominamy, że w każdej chwili można zakończyć prenumeratę. Zapraszamy więc gorąco do ‘śledzenia nas.’

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10 września, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: