Wiadomości szkolne 10/7/2016

09 Paźdź

1. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
  2. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
  3. Garden Fresh Market
  4. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  7. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  9. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  10. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
  11. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  12. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  13. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
  14. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
  15. Dr. Susan Mazzei, DDS
  17. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
  18. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  19. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  20. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
  21. Szela European Deli
  22. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

POJECIE MAPY HIPSOMETRYCZNEJ W KLASIE 6:

(ŹRÓDŁO: Wikipedia)

Mapa hipsometrycznamapa ogólnogeograficzna, na której przy pomocy poziomic i barw między nimi zawartych jest odwzorowane ukształtowanie powierzchni lądu. Mapa hipsometryczna przedstawia wybrane wysokości oraz plastycznie obrazuje układ nizin, wyżyn i gór. Na szczegółowych mapach hipsometrycznych (małych terenów) można odczytać wypukłe formy terenu (pagórki, wzgórza i góry), oraz formy wklęsłe (doliny i nawet małe kotliny).

klasa-6-mapa

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – CZYLI UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ – ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE SAKRAMENTY ŚWIĘTE – BIERZMOWANIE

DZIEŃ NAUCZYCIELA JUŻ W PIĄTEK

(ŹRÓDŁO: Wikipedia)

dzien-nauczycielaUpamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W tym roku Dzień Nauczyciela wypada właśnie w najbliższy piątek i będziemy mogli uczcić ten dzień z naszymi nauczycielami. Dyrekcja zakupi róże i będą one tego dnia dostępne dla uczniów chcących obdarować swoich nauczycieli symbolicznym kwiatkiem. Zapraszamy do udziału w tej tradycji.

KONKURS GEOGRAFICZNY DLA KLAS 6-10

W tym roku wprowadzamy nowy konkurs, tym razem geograficzny. Konkurs odbędzie się w najbliższy piątek na drugiej lekcji (6:15-7:00) w korytarzu miedzy klasami. W konkursie wezmą udział uczniowie z klas 6, 7, 8, 10.

DYŻURY:

dyzurW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY.