RSS

Wiadomości szkolne 11/18/2016

28 List

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 2. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 3. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 4. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 5. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 6. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 7. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 8. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 9. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 10. Dr. Susan Mazzei, DDS
 11. Math Kangaroo
 12. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 13. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 14. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 15. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 16. Szela European Deli
 17. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 18. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 19. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 20. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW 
 21. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 22. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

A CO NOWEGO U TRZYLATKÓW? – OBEJRZYJMY FILMIKI ‚ANIMOTO’ Z CIEKAWYCH LEKCJI NADESŁANE PRZEZ WYCHOWAWCĘ MAGDALENĘ WISZNIEWSKĄ

swieto-niepodleglosci-p3-2016

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

kochani-rodzice

18 listopada to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie na uczniów. O godzinie 7:45pm Pani Dyrektor Barbara Pańczyk przywitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości, uczniów klasy 1A i 1B, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny.
Pod bacznym okiem wychowawców – pań Iwony Furman i Teresy Krzyżanowski – uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i w ten sposób udowodnili, że są gotowi do złożenia ślubowania.

Ukoronowaniem było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane od młodszych kolegów z klasy zerowej.
Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz głowni bohaterowie spędzili czas przy przygotowanym poczęstunku. Poczęstunek oraz słodycze dla pierwszoklasistów zostały ufundowane przez lokalny sklep Garden Fresh Market. Serdecznie dziękujemy, a rodziców zachęcany do zakupów u naszego sponsora.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów na drodze do polskiej matury.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

DRZEWA RODZINNE W KLASIE 4

Katecheta klasy 4, Anna Taylor dziękuje rodzicom za pomoc w utworzeniu drzewa genealogicznego. Miło było zobaczyć jak podekscytowani uczniowie chcieli podzielić się swoimi pracami i tym czego nauczyli się o swojej rodzinie.

drzewa-genealogiczne

CO SIĘ WYDARZY?

MIKOŁAJ W KONSULACIE 10-go GRUDNIA

Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki zaprasza najmłodszych uczniów szkół polonijnych na Spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się w sobotę, 10 grudnia 2015 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Konsulatu w Chicago.

Pomimo tego, że co roku dostajemy jako szkoła zaproszenie do Konsulatu, w tym roku będziemy brali w tym wydarzeniu udział po raz pierwszy.

Z naszej szkoły zgłosiły się już 3 rodziny i czwórka dzieci będzie reprezentować naszą szkołę. Życzymy im udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Czekamy na relację z wyjazdu, aby podzielić się na łamach naszego biuletynu.

KONKURS MATEMATYCZNY – KANGUR

Uwaga, uczniowie klas 1-12!

kangur1Jeżeli matematyka jest waszą pasją i z przyjemnością rozwiązujecie trudne zadania matematyczne, to będziecie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności.

Zapiszcie się na konkurs. Czekamy na was.  Zadania są po angielsku w formie testu wyboru. Zapisy odbywają się przez stronę internetową Kangurawww.mathkangaroo.org   i kończą się 15 grudnia.

WAŻNE ZAPOWIEDZI

Następne zajęcia w naszej szkole odbędą się w pierwszy piątek grudnia. Mamy nadzieję, że Święto Dziękczynienia upłynęło wszystkim w przyjaznej rodzinnej atmosferze.

Najserdeczniejsze choć trochę spóźnione życzenia wszystkim rodzinom naszej społeczności szkolnej z okazji Święta Dziękczynienia składa dyrekcja naszej szkoły.

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ PRZESUNIĘTY NA KONIEC GRUDNIA

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie, aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.
 • Można jeszcze wysłać czek na adres naszej skrzynki pocztowej: Polish School in Naperville, P.O. Box 9565, Naperville IL 60567-9565. Aby dowiedzieć się jaka została suma do zapłacenia prosimy o kontakt mailowy polskaszkolanaperville@gmail.com.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

POTRZEBNE KOBIETY DO SERWISU SPRZĄTAJĄCEGO na cały tydzień z samochodem – kontakt (630) 205-3580.

POSZUKUJECIE DOBREGO ORTODONTY DLA SWOJEGO DZIECKA LUB DLA SIEBIE?

img_20161119_192440Bardzo często rodzice nie wiedzą kiedy jest najlepszy czas, by wybrać się na pierwszą konsultację do ortodonty, aby zapewnić dziecku zdrowy i piękny uśmiech. Wielu rodziców ma mnóstwo pytań w tej dziedzinie i nie bardzo wie gdzie szukać odpowiedzi. Często odpowiedzi na pytania otrzymują od znajomych, którzy nie są specjalistami w tej dziedzinie, a jedynie mają doświadczenie ze swoim dzieckiem, które ma już założony aparacik na zęby.  Wielu rodziców również chciałoby poprawić czy „wyprostować” swój uśmiech, a nie wiedzą do kogo wybrać się po poradę. Zachęcam do przeczytania książki, która rozwiewa wszelkie wątpliwości i odpowiada na wszystkie pytania. Odpowiedzi pochodzą prosto od specjalisty, lokalnego lekarza ortodonty, który jest jej autorem. Książka napisana jest w języku angielskim, ale bardzo prosto i przystępnie, aby mogła dotrzeć do każdego czytelnika. Aby odebrać swoją darmową kopię prosimy o kontakt z dyrekcją.

Tytuł „Closing the gap” to nie tylko zamykanie szparki pomiędzy dwoma przednimi ząbkami w uśmiechu naszego dziecka, ale również, a może przede wszystkim zmniejszenie odległości pomiędzy lekarzem a rodzicem/pacjentem czyli pomoc w podjęciu właściwej, dobrze przemyślanej decyzji.

W gabinecie można otrzymać pomoc i poradę w języku polskim. Więcej informacji otrzymanie państwo u dyrekcji szkoły.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 28 listopada, 2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: