RSS

Wiadomości szkolne 1/20/2017

23 Sty

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 2. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 3. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 4. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 5. Dr. Susan Mazzei, DDS
 6. Math Kangaroo
 7. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 8. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 9. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 10. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 11. Szela European Deli
 12. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 13. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 14. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 15. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 16. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 17. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 18. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 19. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 20. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 21. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 22. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 23. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

EMILKA W ROLI ŚNIEŻYNKI

fullsizerenderUczennica naszej „zerówki” – po przedstawieniu Moskiewskiego Baletu „Dziadek do orzechów” 4-go grudnia 2016 w Teatrze w Rosemont – JESTEŚMY BARDZO DUMNI

„Jest mi naprawdę miło, że tyle serdecznych słów usłyszałam od Pani Ali pod adresem Emilki, i że cieszy się wspólnie z nami jej malutkim talentem i sukcesem. Z góry też dziękuję pięknie Pani – Pani Joasiu i Pani Dyrektor Barbarze Pańczyk i całej dyrekcji Polskiej Szkoły w Naperville za to miłe wyróżnienie.
Serdecznie pozdrawiam, Mama Emilki”

OBEJRZYJ FILM: Emilka jako Śnieżynka w sztuce „Dziadek do orzechów”

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ ROZSTRZYGNIĘTY

choinki-2017

CO SIĘ WYDARZY?

FMSC (Feed My Starving Children) – ale to dopiero w kwietniu

FMSC to organizacja zajmująca się zbieraniem pieniędzy oraz pakowaniem woreczków z jedzeniem dla biednych dzieci na całym świecie.

W stanie Illinois znajdują się cztery centra, gdzie, po zarejestrowaniu się, przygotowuje się paczki z suchym prowiantem przez 1.5 lub 2 godziny.  Dzieci muszą mieć przynajmniej 5 lat.

Szkoła ma zrobioną rezerwację do FMSC w Aurorze na 70 miejsc.

Wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na stronie FMSC, po wcześniejszym założeniu tam konta TUTAJ lub można zgłosić swoje uczestnictwo pani dyrektor lub pani Nalaskowskiej (sala A-115).

Nasza grupa nazywa się: polska szkola. Numer grupy: 1061552.

Kiedy – wtorek 4 kwietnia od godz. 6:00 pm do 7:30 pm. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO DOŁĄCZENIA DO NASZEJ GRUPY!

ZAPRASZAMY BABCIE I DZIADKÓW DO SZKOŁY NA SPEKTAKL „KRÓLOWA ŚNIEGU” – już w najbliższy piątek

 • kto? – Kinga Modjeska z Teatrem Scena Polonia oraz ze Studiem Teatralnym Modjeska – do szkoły przyjeżdża 28 osobowa grupa aktorów
 • kiedy? – 27-go stycznia o godzinie 7:30 pm
 • gdzie? – w naszej szkole, w kafeterii
 • cena biletów – $10 od każdej osoby (uczniowie oraz rodzice), Babcie i Dziadkowie wchodzą za darmo – nauczyciele będą zbierać opłatę za bilety uczniów w klasach, rodzice mogą wykupić bilet przy wejściu na salę

 

Musical ,,Królowa Śniegu” wg baśni H. Ch. Andersena

Kiedy po latach sięgamy po baśnie Jana Christiana Andersena, ze wzruszeniem przypominamy sobie czasy swojego dzieciństwa i odkrywamy, że nie straciły one nic ze swojego klimatu. Nadal, już jako dorośli czytelnicy, przejmujemy się smutną historią „dziewczynki z zapałkami” i stwierdzamy, że morał z baśni o „ślimaku i róży” zachowuje swoją piękną wymowę.
Podobne wrażenie odnosimy, obserwując jak żywo i z przejęciem reagują nasze dzieci, kiedy czytamy im te przepiękne, a pochodzące przecież z dziewiętnastego stulecia opowieści. Nieodzownie zadajemy sobie pytanie, co takiego jest w tych baśniach, że mimo upływu czasu, z niesłabnącą siłą oddziałują one na wyobraźnię coraz to nowych pokoleń.
,,Królowa Śniegu” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni Hansa Christiana Andersena. Ta piękna, i pouczająca opowieść o tym, czym są miłość, tolerancja, i przyjaźń, jest jednocześnie podróżą w głąb mroźnej krainy zła,  w której dobro zwycięży! Musical ,,Królowa Śniegu” jest spektaklem pełnym przygód, fantazji, magii, ze świetnymi piosenkami, ciekawymi układami choreograficznymi, barwnymi  kostiumami, oraz SPECJALNYMI EFEKTAMI MULTIMEDIALNYMI! 
Przedstawieniem, które koniecznie należy zobaczyć! 
Scenariusz & Reżyseria: Kinga Modjeska Scenografia: Joanna Kapuścieńska, Muzyka: Wojciech Zmuda Kostiumy: Joanna Kapuścieńska, Nevena Todorovic  

WAŻNE ZAPOWIEDZI

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ JUŻ MINĄŁ – prosimy o uiszczenie opłaty jak najszybciej – szkoła musi wywiązać się z opłat za wynajem budynku

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa, a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZESUNIĘTE ZOSTAŁO NA 2 CZERWCA – nie będzie zajęć 21-go kwietnia

POTRZEBNY JEST KOMPLET PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH DO KLASY 2 – jeśli ktoś posiada i chciałby pozbyć się niepotrzebnych książek za drobną opłatą, prosimy o kontakt z dyrekcją. Dziękujemy.

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 23 stycznia, 2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: