RSS

Wiadomości szkolne 2/3/2017

05 Lu

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 2. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 3. Dr. Susan Mazzei, DDS
 4. Math Kangaroo
 5. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 6. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 7. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 8. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 9. Szela European Deli
 10. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 11. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 12. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 13. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 14. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 15. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 16. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 17. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 18. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 19. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 20. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 21. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 22. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 23. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

SPOTKANIE Z RODZICAMI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

Na spotkanie z dyrektorem szkoły, Barbarą Pańczyk, przybyła spora grupa rodziców. Dziękujemy wszystkim przybyłym oraz dziękujemy za chęć współpracy i cenne sugestie. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na państwa pytania. Dołożymy wszelkich starań, aby Wasze cenne sugestie mogły wejść w życie już wkrótce. Będziemy na bieżąco Was o wszelkich zmianach i unowocześnieniach informować.

Na spotkaniu obecny był jedyny pracujący w Naperville polskojęzyczny policjant, który prosi o kontakt wszelkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w śledztwie. Zapewniał on zupełną anonimowość.

Psycholog, pani Alexandra Tsang miała również krótką prelekcję na temat jak rozpoznać u naszych dzieci oznaki niepokoju czy lęku oraz jak z nimi sobie radzić. Niestety ograniczeni byliśmy czasowo, w związku z tym kilkoro rodziców nawiązało z nią kontakt i będą konsultować się telefonicznie. Pani Alexandrze serdecznie dziękujemy za przybycie na nasze spotkanie.

Spotkanie miało na celu zapewnienie zarówno rodzicom jak i dzieciom poczucia bezpieczeństwa jak również udzielenia rodzicom wskazówek jak radzić sobie ze stresem i obawami po wydarzeniach z minionego tygodnia.

CO SIĘ WYDARZY?

OBECNOŚĆ FUNKCJONARIUSZY W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU

W najbliższym tygodniu będziemy również dla poczucia bezpieczeństwa mieć na terenie szkoły podczas zajęć funkcjonariuszy policji.

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE SZKOLNEGO PARKINGU

*** WCHODZIMY DO SZKOŁY WYŁĄCZNIE WEJŚCIEM NUMER 1 ***

Od najbliższego tygodnia obowiązuje całkowity zakaz parkowania od południowej strony szkoły (parking od frontu szkoły od ulic 59/103). Obowiązuje on wszystkich: nauczycieli, asystentów, wolontariuszy i rodziców. Drzwi frontowe – WEJŚCIE NUMER 16 – będą zamknięte i nie będzie można nimi ani wchodzić, ani wychodzić ze szkoły.

Jedyne dozwolone wejście do szkoły znajduje się od parkingu północnego (Rollingridge/Mistflower) – WEJŚCIE NUMER 1 – Jest to jedyne wejście monitorowane i otwierane automatycznie przez security.

DO TEJ PORY ZDARZAŁO SIĘ, ŻE WCHODZILIŚMY DO SZKOŁY BOCZNYMI DRZWIAMI POMIMO TEGO, ŻE WSZYSTKIE BOCZNE DRZWI BYŁY ZAMKNIĘTE 

Wchodzenie lub wychodzenie jakimkolwiek innym wejściem do szkoły – NIŻ WEJŚCIEM NUMER 1 – jest surowo zakazane. Osoba otwierająca od wewnątrz drzwi w celu wpuszczeniu kogoś z zewnątrz będzie pociągnięta do odpowiedzialności. ZAOSTRZENIA TE WPROWADZONE SĄ DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Dla bezpieczeństwa naszych uczniów również przedłużamy godziny, kiedy drzwi przy wejściu numer 1 będą od zewnątrz zamknięte: 5:45-8:15.

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE ODBIERANIA UCZNIÓW PRZEZ RODZICÓW PO UKOŃCZENIU ZAJĘĆ

Każdy rodzic ma obowiązek osobiście odebrać swoje dziecko ze szkoły:

 • na starszych uczniów rodzice mogą czekać w korytarzu lub przy głównych drzwiach – WEJŚCIE NUMER 1 – rodzice muszą wejść do szkoły
 • młodsi uczniowie odbieranie są jak zwykle w klasie

SPOTKANIE Z DR. ALEXANDRĄ TSANG – KONTYNUACJA

Dla zainteresowanych kontynuujemy dyskusję z psychologiem Alexandrą Tsang na temat jak załagodzić już obecny stres wśród naszych dzieci po ostatnich wydarzeniach w naszej szkole. Spotkanie odbędzie się w kafeterii o 5:30 pm. Zapraszamy.

WAŻNE ZAPOWIEDZI

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ JUŻ MINĄŁ – prosimy o uiszczenie opłaty jak najszybciej – szkoła musi wywiązać się z opłat za wynajem budynku

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa, a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZESUNIĘTE ZOSTAŁO NA 2 CZERWCA – nie będzie zajęć 21-go kwietnia – zajrzyj do szkolnego kalendarza 

POTRZEBNY JEST KOMPLET PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH DO KLASY 2 oraz 10 – jeśli ktoś posiada i chciałby pozbyć się niepotrzebnych książek za drobną opłatą, prosimy o kontakt z dyrekcją. Dziękujemy.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 5 lutego, 2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: