RSS

Wiadomości szkolne 2/10/2017

13 Lu

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 2. Dr. Susan Mazzei, DDS
 3. Math Kangaroo
 4. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 5. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 6. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 7. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 8. Szela European Deli
 9. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 10. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 11. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 12. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 13. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 14. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 15. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 16. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 17. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 18. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 19. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 20. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 21. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 22. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 23. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

PODZIĘKOWANIA RODZINY LANGE ZA OBECNOŚĆ DYREKCJI NA POGRZEBIE

lange-thank-you-card

PRACA ZASŁUGUJĄCA NA WYRÓŻNIENIE – ANDY – LEKCJA O SUROWCACH MINERALNYCH – GEOGRAFIA KLASA 7

surowce mineralne Andy.jpg

WSPOMNIENIA W 15-to minutowym SKRÓCIE Z TEGOROCZNEJ STUDNIÓWKI, NA KTÓREJ NAS NIE BYŁO – gospodarzem była Szkoła im. Fryderyka Chopina

STUDNIÓWKA 2017 – kamerzystą na studniówce był Bogdan Kowalewski

CO SIĘ WYDARZY?

KONKURS NA ESEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POLSKICH

Rada Nauczycieli Polonijnych przesyła informację o corocznym konkursie na esej dla uczniów klas podstawowych (7-8 klasa) oraz dla młodzieży licealnej polskich szkół.

Załącznik z informacjami 1

Załącznik z informacjami 2

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ PRZESUNIĘTY Z 17-go lutego na 24-go lutego – JEST TO KONKURS DLA KLAS 1-4 – szczegółowe informacje już za tydzień

FILM ‚WOŁYŃ’ W KINIE – ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW I LICEALISTÓW

Zachęcamy, film pokazuje kawałek naszej historii. Część grona pedagogicznego i dyrekcja wybiera się; może będzie ktoś chętny do wyjazdu grupowego. Prosimy o kontakt z dyrekcją. Bilety można również zakupić we własnym zakresie (w cenie $23.76) na stronie biletyonline.us. Film dozwolony jest od lat 15.

Godziny seansów:

 • sobota 11 marca, godzina: 12, 3, 4, 4:30, 8pm
 • niedziela 12 marca, godzina: 12, 1, 4, 8pm

ZWIASTUN

wolyn

FMSC (Feed My Starving Children) – w kwietniu

FMSC to organizacja zajmująca się zbieraniem pieniędzy oraz pakowaniem woreczków z jedzeniem dla biednych dzieci na całym świecie.

W stanie Illinois znajdują się cztery centra, gdzie, po zarejestrowaniu się, przygotowuje się paczki z suchym prowiantem przez 1.5 lub 2 godziny.  Dzieci muszą mieć przynajmniej 5 lat.

Szkoła ma zrobioną rezerwację do FMSC w Aurorze na 70 miejsc.

Wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na stronie FMSC, po wcześniejszym założeniu tam konta TUTAJ lub można zgłosić swoje uczestnictwo pani dyrektor lub pani Nalaskowskiej (sala A-115).

Nasza grupa nazywa się: polska szkola. Numer grupy: 1061552.

Kiedy – wtorek 4 kwietnia od godz. 6:00 pm do 7:30 pm. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO DOŁĄCZENIA DO NASZEJ GRUPY!

WAŻNE ZAPOWIEDZI

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE SZKOLNEGO PARKINGU

*** WCHODZIMY DO SZKOŁY WYŁĄCZNIE WEJŚCIEM NUMER 1 ***

Od najbliższego tygodnia obowiązuje całkowity zakaz parkowania od południowej strony szkoły (parking od frontu szkoły od ulic 59/103). Obowiązuje on wszystkich: nauczycieli, asystentów, wolontariuszy i rodziców. Drzwi frontowe – WEJŚCIE NUMER 16 – będą zamknięte i nie będzie można nimi ani wchodzić, ani wychodzić ze szkoły.

Jedyne dozwolone wejście do szkoły znajduje się od parkingu północnego (Rollingridge/Mistflower) – WEJŚCIE NUMER 1 – Jest to jedyne wejście monitorowane i otwierane automatycznie przez security.

DO TEJ PORY ZDARZAŁO SIĘ, ŻE WCHODZILIŚMY DO SZKOŁY BOCZNYMI DRZWIAMI POMIMO TEGO, ŻE WSZYSTKIE BOCZNE DRZWI BYŁY ZAMKNIĘTE

Wchodzenie lub wychodzenie jakimkolwiek innym wejściem do szkoły – NIŻ WEJŚCIEM NUMER 1 – jest surowo zakazane. Osoba otwierająca od wewnątrz drzwi w celu wpuszczeniu kogoś z zewnątrz będzie pociągnięta do odpowiedzialności. ZAOSTRZENIA TE WPROWADZONE SĄ DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Dla bezpieczeństwa naszych uczniów również przedłużamy godziny, kiedy drzwi przy wejściu numer 1 będą od zewnątrz zamknięte: 5:45-8:15.

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE ODBIERANIA UCZNIÓW PRZEZ RODZICÓW PO UKOŃCZENIU ZAJĘĆ

Każdy rodzic ma obowiązek osobiście odebrać swoje dziecko ze szkoły:

 • na starszych uczniów rodzice mogą czekać w korytarzu lub przy głównych drzwiach – WEJŚCIE NUMER 1 – rodzice muszą wejść do szkoły
 • młodsi uczniowie odbieranie są jak zwykle w klasie

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ JUŻ MINĄŁ – prosimy o uiszczenie opłaty jak najszybciej – szkoła musi wywiązać się z opłat za wynajem budynku

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa, a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZESUNIĘTE ZOSTAŁO NA 2 CZERWCA – nie będzie zajęć 21-go kwietnia – zajrzyj do szkolnego kalendarza 

POTRZEBNY JEST KOMPLET PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH DO KLASY 2 oraz 10 – jeśli ktoś posiada i chciałby pozbyć się niepotrzebnych książek za drobną opłatą, prosimy o kontakt z dyrekcją. Dziękujemy.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 lutego, 2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: