RSS

Wiadomości szkolne 2/17/2017

19 Lu

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Dr. Susan Mazzei, DDS
 2. Math Kangaroo
 3. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 4. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 5. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 6. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 7. Szela European Deli
 8. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 9. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 10. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 11. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 12. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 13. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 14. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 15. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 16. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 17. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 18. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 19. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 20. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 21. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 22. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 23. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

𝕵𝖆𝖐 𝖙𝖔 𝖒𝖎ł𝖔ś𝖈𝖎𝖜𝖎𝖊 𝖓𝖆𝖒 𝖕𝖆𝖓𝖚𝖏ą𝖈𝖞 𝕶𝖆𝖟𝖎𝖒𝖎𝖊𝖗𝖟 𝕵𝖆𝖌𝖎𝖊𝖑𝖑𝖔ń𝖈𝖟𝖞𝖐 𝖗𝖔𝖟𝖒𝖔𝖜𝖞 𝖟 𝖒𝖎𝖘𝖙𝖗𝖟𝖊𝖒 𝕾𝖙𝖜𝖔𝖘𝖟𝖊𝖒 𝖕𝖗𝖔𝖜𝖆𝖉𝖟𝖎𝖑𝖎.

Uczniowie klasy VI byli świadkami wielkiego wydarzenia, otwarcia Ołtarza w Kościele Mariackim. Podziwialiśmy dzieło wielkiego mistrza i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów na temat jego powstania.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

DRUGOKLASIŚCI SZCZERZE SZCZERZĄ, OCZSZĘDZAJĄ I SZLIFUJĄ CZYLI O TYM JAK UCZNIOWIE KLASY DRUGIEJ RADZĄ SOBIE Z JEDNĄ Z WIELU PUŁAPEK JĘZYKOWYCH – DWUZNAKAMI

W klasie drugiej „szlifujemy” czytanie, ale mamy trochę przeszkód do pokonania. Jedną z nich są dwuznaki. Nie wszyscy „widzą” dwuznaki jako jedną głoskę, więc nie ustajemy w ćwiczeniach i utrwalamy to np. szukamy w tekście dwuznaków i obrysowujemy je kółeczkami. Ostatnio dzieci wspólnie zrobiły piękne listy wyrazów na każdy dwuznak. Kolejno podchodziły do kartek i zapisywały zebrane wcześniej wyrazy.

dwuznaki w klasie 2.jpg

CO SIĘ WYDARZY?

ZMIANA W KALENDARZU SZKOLNYM

17-go marca zajęcia szkolne zostały odwołane. Regularne zajęcia odbędą się w piątek 24-go marca.Po więcej informacji odnośnie zmian w szkolnym kalendarzu, prosimy zajrzeć TUTAJ.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZESUNIĘTE ZOSTAŁO NA 2 CZERWCA – nie będzie zajęć 21-go kwietnia.

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ JUŻ W PIĄTEK

 • Po raz pierwszy w naszej szkole odbędzie się konkurs piosenki religijnej.
 • Koordynatorem konkursu jest pani katecheta Danuta Kędzierzawska-Gaweł.
 • Udział w konkursie biorą uczniowie klas: 2-4 oraz gościnnie wystąpi jeden uczeń klasy zerowej.
 • Zaczynamy w kafeterii o godzinie 7:45pm.
 • Zapraszamy zainteresowanych rodziców uczniów biorących udział w konkursie.
 • Każdy z uczestników otrzyma słodycze ufundowane przez naszego sponsora Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 • Oprócz tego wyłonione będą 3 główne miejsca dla najlepszych, które zostaną odpowiednio nagrodzone.

WAŻNE ZAPOWIEDZI

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE SZKOLNEGO PARKINGU

*** WCHODZIMY DO SZKOŁY WYŁĄCZNIE WEJŚCIEM NUMER 1 ***

Od najbliższego tygodnia obowiązuje całkowity zakaz parkowania od południowej strony szkoły (parking od frontu szkoły od ulic 59/103). Obowiązuje on wszystkich: nauczycieli, asystentów, wolontariuszy i rodziców. Drzwi frontowe – WEJŚCIE NUMER 16 – będą zamknięte i nie będzie można nimi ani wchodzić, ani wychodzić ze szkoły.

Jedyne dozwolone wejście do szkoły znajduje się od parkingu północnego (Rollingridge/Mistflower) – WEJŚCIE NUMER 1 – Jest to jedyne wejście monitorowane i otwierane automatycznie przez security.

DO TEJ PORY ZDARZAŁO SIĘ, ŻE WCHODZILIŚMY DO SZKOŁY BOCZNYMI DRZWIAMI POMIMO TEGO, ŻE WSZYSTKIE BOCZNE DRZWI BYŁY ZAMKNIĘTE

Wchodzenie lub wychodzenie jakimkolwiek innym wejściem do szkoły – NIŻ WEJŚCIEM NUMER 1 – jest surowo zakazane. Osoba otwierająca od wewnątrz drzwi w celu wpuszczeniu kogoś z zewnątrz będzie pociągnięta do odpowiedzialności. ZAOSTRZENIA TE WPROWADZONE SĄ DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Dla bezpieczeństwa naszych uczniów również przedłużamy godziny, kiedy drzwi przy wejściu numer 1 będą od zewnątrz zamknięte: 5:45-8:15.

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE ODBIERANIA UCZNIÓW PRZEZ RODZICÓW PO UKOŃCZENIU ZAJĘĆ

Każdy rodzic ma obowiązek osobiście odebrać swoje dziecko ze szkoły:

 • na starszych uczniów rodzice mogą czekać w korytarzu lub przy głównych drzwiach – WEJŚCIE NUMER 1 – rodzice muszą wejść do szkoły
 • młodsi uczniowie odbieranie są jak zwykle w klasie

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ JUŻ MINĄŁ – prosimy o uiszczenie opłaty jak najszybciej – szkoła musi wywiązać się z opłat za wynajem budynku

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa, a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

POTRZEBNY JEST KOMPLET PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH DO KLASY 2 oraz 10 – jeśli ktoś posiada i chciałby pozbyć się niepotrzebnych książek za drobną opłatą, prosimy o kontakt z dyrekcją. Dziękujemy.

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 19 lutego, 2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: