RSS

Wiadomości szkolne 2/24/2017

25 Lu

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Math Kangaroo
 2. Private Violin/Piano Lessons – Joanna Majka
 3. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 4. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 5. Shop & Save Market – europejski supermarket – (630) 427-6800
 6. Szela European Deli
 7. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 8. Dr. Martin Karwowski, DDS – Lisle Dental Care – Implant and Cosmetic Dentistry
 9. Mariusz Wartałowicz, CEO – trener piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat –www.playteamhandball.org – tel. (630) 392-9221 –BROCHURE
 10. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 11. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook 
 12. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 13. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 14. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
 15. Kaczor and Assoc. LTD – przy powołaniu się na Polską Szkołę w Naperville 10% zniżki; po 15 kwietnia można przyjść do biura pana Kaczora na tzw. 3 year review (za darmo)
 16. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 17. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 18. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 19. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 20. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
 21. Forever Living Products – lokalny dystrybutor produktów na bazie aloesu  – Joanna (630) 536-6028
 22. Hawk Volkswagen of Joliet – Damian Gabrus, General Manager (815) 741-1100
 23. Dr. Susan Mazzei, DDS

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CO SIĘ WYDARZYŁO?

TRZYLATKI UCZĄ SIĘ JAK UBIERAĆ SIĘ W ZIMIE, A PRZY OKAZJI WALENTYNEK, JAK OKAZYWAĆ UCZUCIA

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

CZTEROLATKI UWIELBIAJĄ ŚPIEWAĆ SWOJE PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PIERWSZY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

W naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Piosenki Religijnej. Właśnie w miniony piątek mieliśmy okazję wysłuchać uczniów klas 2-4 oraz jednego ucznia klasy zerowej. Uczniowie pod okiem katechetki, pani Danuty Kędzierzawskiej-Gaweł przygotowali się znakomicie. Znajomość tekstów i przepiękna dykcja zadziwiały publiczność.

Dziękujemy szanownemu jury w składzie: Ewa Vargyas, Joanna Majka, Bonnie Miga.

 1. pierwsze miejsce otrzymała klasa 2 za wykonanie piosenki „Jesteś radością mojego życia”
 2. drugie miejsce przyznane zostało klasie 3a za piosenkę „Dzięki Jezu”
 3. trzecie miejsce otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu, gościnnie solowo występujący uczeń zerówki za piosenkę „Świeć gwiazdeczko”

OBEJRZYJ ZDJĘCIA – ALBUM Z KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ

Serdecznie dziękujemy sponsorowi Garden Fresh Market za ufundowanie nagród za udział dla wszystkich uczestników konkursu. Szkoła zakupiła nagrody dla nagrodzonych uczniów z dotacji prywatnego sponsora szkoły, Państwa Knaga. Serdecznie dziękujemy.

OSKARY 2017 – w klasie piątej

Oscary 2017 zostaną wręczone w niedzielę, 26 lutego. 89. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej tradycyjnie odbędzie się w Dolby Theatre. Nominacje do Oscarów 2017 zostały zaprezentowane 24 stycznia. Wśród nominowanych nie ma żadnego polskiego tytułu…. ale u nas w szkole w miniony piątek już rozdaliśmy aż pięć Oscarów za bardzo polską „Legendę o Trębaczu z Wieży Mariackiej”.  Zwycięzcom – wspaniałym uczniom klasy piątej – serdecznie gratulujemy tak prestiżowej nagrody!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

CO SIĘ WYDARZY?

KALENDARZ SZKOLNY NA MIESIĄC MARZEC

Przypominamy, że w marcu spotykamy się tylko w dwa piątki. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami, gdyż nastąpiły pewne zmiany w tym miesiącu. Więcej informacji w KALENDARZU SZKOLNYM

3 – normalne zajęcia w szkole
10 – nie ma zajęć szkolnych
17 – nie ma zajęć szkolnych
24 – normalne zajęcia w szkole
31 – nie ma zajęć szkolnych

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

 • Przez następne tygodnie będziemy mieć na terenie szkoły (na początku i pod koniec zajęć) policjanta czuwającego nad nami.
 • Krótko przed zakończeniem roku szkolnego zorganizujemy spotkanie z rodzicami, aby raz jeszcze przedyskutować kwestię zatrudnienia na stałe ochrony w nowym roku szkolnym.
 • Rozważamy również możliwość kontaktowania się z rodzicami w razie nagłego wypadku i potrzeby wysłania masowego maila lub wiadomości telefonicznej. Współpracujemy z jednym z rodziców, który zaoferował swoją pomoc.
 • Wielokrotne negocjacje z Dystryktem Szkolnym 204 w sprawie dostępu do szkolnego internetu legły w gruzach. Musimy szukać innego rozwiązania.
 • O wszystkim będziemy informować Was rodzice na łamach naszego biuletynu. Aby być na bieżąco należy nasz biuletyn zaprenumerować, czyli na głównej stronie wcisnąć FOLLOW US a potem podać adres mailowy, na który życzycie sobie otrzymywać powiadomienia o każdej opublikowanej wiadomości.

WAŻNE ZAPOWIEDZI

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE SZKOLNEGO PARKINGU

*** WCHODZIMY DO SZKOŁY WYŁĄCZNIE WEJŚCIEM NUMER 1 ***

Od końca lutego 2017 obowiązuje całkowity zakaz parkowania od południowej strony szkoły (parking od frontu szkoły od ulic 59/103). Obowiązuje on wszystkich: nauczycieli, asystentów, wolontariuszy i rodziców. Drzwi frontowe – WEJŚCIE NUMER 16 – będą zamknięte i nie będzie można nimi ani wchodzić, ani wychodzić ze szkoły.

Jedyne dozwolone wejście do szkoły znajduje się od parkingu północnego (Rollingridge/Mistflower) – WEJŚCIE NUMER 1 – Jest to jedyne wejście monitorowane i otwierane automatycznie przez security.

DO TEJ PORY ZDARZAŁO SIĘ, ŻE WCHODZILIŚMY DO SZKOŁY BOCZNYMI DRZWIAMI POMIMO TEGO, ŻE WSZYSTKIE BOCZNE DRZWI BYŁY ZAMKNIĘTE

Wchodzenie lub wychodzenie jakimkolwiek innym wejściem do szkoły – NIŻ WEJŚCIEM NUMER 1 – jest surowo zakazane. Osoba otwierająca od wewnątrz drzwi w celu wpuszczeniu kogoś z zewnątrz będzie pociągnięta do odpowiedzialności. ZAOSTRZENIA TE WPROWADZONE SĄ DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Dla bezpieczeństwa naszych uczniów również przedłużamy godziny, kiedy drzwi przy wejściu numer 1 będą od zewnątrz zamknięte: 5:45-8:15.

ZAOSTRZONE PRZEPISY DOTYCZĄCE ODBIERANIA UCZNIÓW PRZEZ RODZICÓW PO UKOŃCZENIU ZAJĘĆ

Każdy rodzic ma obowiązek osobiście odebrać swoje dziecko ze szkoły:

 • na starszych uczniów rodzice mogą czekać w korytarzu lub przy głównych drzwiach – WEJŚCIE NUMER 1 – rodzice muszą wejść do szkoły
 • młodsi uczniowie odbierani są jak zwykle w klasie

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ JUŻ MINĄŁ – prosimy o uiszczenie opłaty jak najszybciej – szkoła musi wywiązać się z opłat za wynajem budynku

Przypominamy, że w tym roku termin opłaty za szkołę (całość czesnego) minął 31 listopada. Na prośbę wielu rodzin termin przesunęliśmy na koniec grudnia.

 • Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka.
 • Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa, a przy rejestracji w przyszłym roku będą musieli uiścić całość opłaty.

DYŻURY

DYZURNY SZKOLNYW każdy piątek musimy mieć co najmniej 2 albo 3 osoby na dyżurach do pilnowania łazienek oraz korytarzy. Jeżeli nie wypełnimy tych warunków Dystrykt Szkolny przydzieli swoich pracowników za wysoką opłatą. Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie się na dyżury.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ PO ODPRACOWANIU DYŻURU DO DYREKCJI ABYŚMY MOGLI UZNAĆ DYŻUR. W PRZECIWNYM RAZIE DYŻUR NIE BĘDZIE UZNANY. Dotyczy to również rodziców odpracowujących dyżur w klasach.

Potrzebujemy Waszej pomocy Rodzice!

 

POTRZEBNY JEST KOMPLET PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH DO KLASY 2 oraz 10 – jeśli ktoś posiada i chciałby pozbyć się niepotrzebnych książek za drobną opłatą, prosimy o kontakt z dyrekcją. Dziękujemy.

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 25 lutego, 2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: