Wiadomości szkolne 9/22/2017

24 Wrz

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  4. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  6. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  7. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  8. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  10. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  11. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  12. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

SPOTKANIE DYREKCJI Z RODZICAMI

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z dyrekcją. Spotkanie odbędzie się w kafeterii w najbliższy piątek 29-go września o godzinie 7:45 PM. Pani Barbara Pańczyk omówi bieżące sprawy organizacyjne, plany na rok 2017/2018 oraz odpowie na wszelkie pytania. Zapraszamy.

OGNISKO

bonfire

• serwujemy: kiełbasę, chleb, bigos, ogórki kiszone, wodę – $5:00 – dla dzieci: marshmallows-za darmo
  • przynosimy: koce, krzesełka, patyki do pieczenia kiełbasy, latarki, drewno na ognisko, gitarę, ciasto domowego wypieku
  • rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci

WYSTAWA W SZKOLE – CHRZEST POLSKI

W najbliższy piątek w głównym korytarzu w szkole będziemy mieć wystawę pod tytułem „Chrzest Polski”. Historyk Renata Kąziołka będzie oprowadzała uczniów od klasy 5-11.

PIECZĘĆ DWUJĘZYCZNOŚCI – SEAL OF BILITERACY

List do rodziców w sprawie Pieczęci Dwujęzyczności

SAKRAMENTY ŚWIĘTE

Bierzmowanie – 17 marca 2018

• Zebranie informacyjne dla rodziców oraz uczniów, w sobotę 30 września o godz. 4:00 pm po południu w parafii w Lombard dla tych uczniów, którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu – Msza Święta o godz. 6:00 PM – ksiądz Tomasz Pietrzak

Komunia Święta – 12 maja 2018

• Wyjazd na pielgrzymkę do Merrilliville w sobotę 14 października – ksiądz Piotr Janas

LEGITYMACJE SZKOLNE

Z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, w grudniu 2016 r. Sejm RP przyjął zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych oraz osoby uczące się języka polskiego w szkołach obcych systemów oświaty, a także nauczycieli tych szkół, do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

LEGITYMACJE SZKOLNE