Wiadomości szkolne 9/29/2017

01 Paźdź

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  3. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  5. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  6. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  7. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  9. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  10. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  11. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WYSTAWA „CHRZEST 966 – U ŹRÓDEŁ POLSKI” ODWIEDZIŁA NASZĄ SZKOŁĘ

Dzięki uprzejmości Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w naszej szkole „gościła” wystawa zatytułowana „Chrzest 966. U źródeł Polski”. Uczniowie klas 5-11 mogli przenieść się w czasie o ponad 1000 lat i śladami Mieszka l i jego syna Bolesława Chrobrego zrozumieć przyczyny, przebieg i znaczenie chrztu Polski. Była to kolejna, piękna lekcja historii, w której uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział . Dziękujemy!

ZDJĘCIA Z WYSTAWY

WSPOMNIENIA Z OGNISKA SZKOLNEGO

W minioną sobotę społeczność szkolna spotkała się w kameralnej i sympatycznej atmosferze przy ognisku. Muzyka biesiadna oraz pyszne biwakowe jedzenie (kiełbasa, parówki, kapusta, leczo oraz pyszne ciasta i pączki) uprzyjemniło nam pobyt. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi Garden Fresh Market za wsparcie naszego eventu oraz rodzicom za pomoc w organizacji oraz przyniesienie wspaniałych wypieków.

ZDJĘCIA Z OGNISKA

WIADOMOŚCI OD KSIĘDZA  KOORDYNATORA DO SPRAW PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Szczęść Boże!
Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (ITASCA-ADDISON, NEPERVILLE, SCHAUMBURG)
14 października jest organizowana pielgrzymka do Merrillville. Tam też zawierzymy Matce Boże cały rok formacyjny przygotowania do I Komunii Świętej.
Wyjazd o godz. 8:30 AM z (330 E. Fullerton Ave, Addison IL 60101) – kościół św. Józefa.
Koszt wyjazdu: $20 (w tym jest dojazd i lunch). Jeżeli ktoś jedzie na własną rękę to koszt wynosi: $5.
Pieniądze proszę, żeby zebrały trójki klasowe. Zgodę na wyjazd do Merrillville rodzice podpiszą na spotkaniu 11 października w kościele.
Na pierwsze spotkanie w sprawie I Komunii Świętej zapraszam samych rodziców 11 października (środa) o 7:30 PM do Kościoła Bożego Miłosierdzia w Lombard, 21W411 Sunset Ave.
Proszę o przekazanie tej informacji rodzicom.
Z poważaniem
ks. Piotr Janas SChr – koordynator ds I Komunii Świętej, Wikariusz Parafii Bożego Miłosierdzia

PRZYPOMINAMY

✎ Zamówione podręczniki są do odebrania po wcześniejszym uregulowaniu opłaty – szczególnie klasa 9