Wiadomości szkolne 10/6/2017

10 Paźdź

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  4. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  5. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  6. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  8. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  9. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  10. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  13. Anna Lebiecka-Helma – Farmers Insurance

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

JESIEŃ U 3-LATKÓW – szybka i efektywna nauka za pomocą zmysłów

Badania wskazują, że zapamiętujemy 20% tego, co czytamy, 30% tego, co słyszymy, 40% tego, co widzimy, 50% tego, co mówimy i 60% tego, co robimy. W szkole naszej dzieci uczą się przy użyciu wielu zmysłów. Wielozmysłowa nauka stymuluje mózg do pracy twórczej ucznia.

W miniony piątek grupę 3-latków odwiedziła Pani Jesień. Przyniosła ze sobą mnóstwo uroczych, kolorowych oraz przepięknie pachnących darów jesieni. Na lekcji dzieci miały okazję pobawić się kolorowymi liśćmi, kasztanami i szyszkami. Mogły je dotknąć i powąchać … mogły doświadczyć uroku przepięknej jesieni przy użyciu swoich zmysłów – wzroku, węchu i dotyku.

jesien u 3-latkow

PIECZĘĆ DWUJĘZYCZNOŚCI

Pani Marzena Owiński, z której inicjatywy prowadzone są działania na rzecz PIECZĘCI DWUJĘZYCZNOŚCI – SEAL OF BILITERACY, zwróciła się z prośbą do polskich szkół o wsparcie tej akcji. Zachęcamy rodziców do przeczytania informacji na temat Seal of Biliteracy (poniżej pod linkiem) oraz do przekazania symbolicznego $1 na ten cel. Zarówno rodzice jak i dzieci, mogą wrzucać pieniądze do świnki-skarbonki na stole pani dyrektor.

List do rodziców w sprawie Pieczęci Dwujęzyczności