Wiadomości szkolne 10/13/2017

15 Paźdź

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  3. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  4. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  5. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  7. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  8. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  9. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  12. Anna Lebiecka-Helma – Farmers Insurance
  13. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

PRELEKCJA – Nie czekajmy, aż nam wyrosną skrzydła

„Jedni – aby zrealizować marzenia – budują samoloty, inni czekają jednak, aż wyrosną im skrzydła”.

W miniony piątek pan Rafał Muskała gościł w naszej szkole z ciekawą prezentacją. Spinacz biurowy, krótkofalówka, czy makijaż? Polacy w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni lat dokonali odkryć, które pomogły rozwinąć ludzkość. W związku z Miesiącem Dziedzictwa Polskiego pan Rafał przygotował 45 minutową prezentacją, która opowiadała o najważniejszych osiągnięciach Polaków w Ameryce.

Prezentacja przeznaczona była dla uczniów klas podstawowych oraz średnich. W naszej szkole wzięli w niej udział uczniowie klas 5-11. Prezentacja zawierała szereg zdjęć zarówno wynalazców, jak i ich wynalazków. Całość opowiedziana była w przystępniej formie, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rodzicu, zapytaj swoje dziecko, co ciekawego wyniosło z prelekcji.

prelekcja pana Rafala

WYCIECZKA DO MUZEUM

Szkoła kojarzy się przede wszystkim z obowiązkami i pracą, ale chodzenie do niej wiąże się także z przyjemnościami. Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet bycia uczniem jest możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych wycieczkach szkolnych. Wycieczki dają możliwość poznania świata i rozwoju wiedzy, a jednocześnie są doskonałą rozrywką i okazją do spędzenia czasu wspólnie z rówieśnikami.

W minioną sobotę, 14-go października, uczniowie klas 6 i 8 odwiedzili The Polish Museum of America in Chicago. W wycieczce wzięli udział nie tylko uczniowie; poza panią dyrektor, Barbarą Pańczyk, geografem Danutą Slobodnik oraz Ewą Vargyas do wycieczki dołączyli liczni rodzice, za co im ogromnie dziękujemy. Muzeum polskie w Ameryce ma w stałej ekspozycji: polskie i amerykańskie militaria, symbole religijnego dziedzictwa polskiego, galerię sztuki, ‚pokój Paderewskiego’.

Każdy uczeń rozwija się we właściwym dla siebie tempie, a jego rozwój jest ciągłym
procesem. Niezmiernie ważne jest atrakcyjne dostarczanie wiedzy przez nauczycieli, a przez to zbieranie doświadczeń przez uczniów. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym wycieczkom pozaszkolnym wpływamy na rozwój poznawczy naszych uczniów.