Wiadomości szkolne 11/3/2017

05 List

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  3. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO
  5. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  6. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  7. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  10. Anna Lebiecka-Helma – Farmers Insurance
  11. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  13. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KALENDARZ NA MIESIĄC LISTOPAD

3 – normalne zajęcia w szkole
10 – normalne zajęcia w szkole
17 – normalne zajęcia w szkole – Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów
24 – Święto Dziękczynienia – nie ma zajęć szkolnych

TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ

Przypominamy, że termin opłaty za szkołę mija 30-go listopada. Po tym terminie doliczona będzie opłata $20 od dziecka. Rodziny, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie mają możliwość rozłożenia płatności na raty po wcześniejszym skontaktowaniu się z dyrekcją. Dziękujemy za współpracę.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

Przypominamy, że Ślubowanie Pierwszoklasistów odbędzie się za dwa tygodnie w piątek 17-go listopada. Tego dnia będą również robione zdjęcia klasowe. Więcej informacji podamy za tydzień.

INFORMACJA DLA BIERZMOWANYCH

Przypominamy, że:

• wymagane dokumenty oraz
  • opłatę za bierzmowanie

zbiera pani Monika Ślązak z trójki klasowej. Bardzo prosimy o niezwłoczny kontakt z nią w szkole podczas zajęć w dwa kolejne piątki (10-go i 17-go listopada). Termin składania dokumentów i uiszczenia opłaty mija 25-go listopada (w ten piątek szkoła nasza będzie zamknięta).

DYPLOM OD KONGRESU POLONII AMERYKAŃSKIEJ

Mamy zaszczyt pochwalić się, że decyzją Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej, Wydziału na Stan Illinois, znaleźliśmy się wśród szkół języka polskiego w aglomeracji Chicago, które zostały uhonorowane za wieloletnią działalność oświatową dla dobra Polonii. Szkoły języka polskiego wychowują już trzecie pokolenie, poprzez nauczanie języka polskiego, krzewienie wiedzy o Polsce, jej historii, geografii, kultury, literatury i polskich tradycji. Polonia miała okazję podziękować oraz wyrazić swoje uznanie szkołom za ich osiągnięcia na dorocznym Bankiecie Dziedzictwa Kongresu, który miał miejsce w niedzielę 22-go października b.r. w Sali Chateau Titz, w Niles, Illinois.

Album z Bankietu Dziedzictwa Polonii Amerykańskiej

Dyplom Uznania 2017

POMOC DLA POLSKIEGO MUZEUM W AMERYCE

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc wesprzeć Muzeum Polskie w Ameryce. Zbieramy w szkole od chętnych symbolicznego dolara.