Wiadomości szkolne 4/13/2018

15 Kwi

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Kaczor and Assoc. LTD
  3. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  5. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  6. Polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  7. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  10. Anna Lebiecka-Helma – Farmers Insurance
  11. Marek – CarMark – właściciel naszego „rydwanu” na Paradzie ‚3-Maja’
  13. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  14. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  15. „The Nest” – ekologiczne przedszkole Naperville (630) 287-0308 – VIDEO

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

PRZYPOMINAMY, ŻE UPŁYNĄŁ TERMIN OPŁATY ZA SZKOŁĘ. PROSIMY O NIEZWŁOCZNE UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI.

PRZYPOMINAMY PAŃSTWU O DYŻURACH – ZA NIEODPRACOWANY DYŻUR DOLICZANA JEST OPŁATA W WYSOKOŚCI $40 OD RODZINY.

KALENDARZ SZKOLNY

KWIECIEŃ

20 – normalne zajęcia w szkole
27 – zajęcia odwołane – z przyczyn od nas niezależnych

MAJ

4 – normalne zajęcia w szkole – trwa rejestracja na rok szkolny 2018/2019, matura z geografii
5 – SOBOTA – Parada 3-majowa
11 – normalne zajęcia w szkole – trwa rejestracja na rok szkolny 2018/2019, matura z polskiego
18 – normalne zajęcia w szkole – trwa rejestracja na rok szkolne 2018/2019 – zakończenie roku szkolnego – świadectwa będą rozdawane uczniom przez wychowawczynie w klasach

KONKURS RECYTATORSKI

W tym roku z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy dla naszych uczniów konkurs recytatorki.

Do konkursu zgłosiło się prawie 30 uczniów. Dzieci pięknie recytowały patriotyczne wiersze w języku polskim. Jury oceniało znajomość tekstu, dykcję oraz intonację mówiących. Każdy uczestnik dostał drobną niespodziankę. Z trzech grup wyłoniono po trzech zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom oraz nauczycielom, za przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy również naszym sponsorom, którymi byli: państwo Knaga, Kangur Matematyczny oraz szkoła H.Modrzejewskiej.

Propozycja jednego z wierszy:

„Polska” Antoni Słonimski

I cóż powiedzą tomy słowników,
Lekcje historii i geografii,
Gdy tylko o niej mówić potrafi
Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików. (…)
Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.
W szumie gołębi na starym rynku,
W książce poety i na budowie,
W codziennej pracy, w życzliwym słowie,
Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

WYNIKI KONKURSU:

Grupa Pierwsza:

1. Olivia Kamiński
  2. Filip Furman
  3. Łukasz Kulaga

Grupa Druga:

1. Maya Kamiński
  2. Sophie McCaugherty
  3. Alex Woolington

Grupa Trzecia:

1. Sofia Barger
  2. Patrick Kulaga
  3. Nicole Strączyński

GRATULUJEMY!!!

FEED MY STARVING CHILDREN

Szkoła nasza zarejestrowana jest ponownie do wzięcia udziału we wspaniałej akcji Feed My Starving Children na wtorek 1-go maja 2018 roku.

Wspólne wyjście naszej szkoły do FMSC:

MATURA Z GEOGRAFII

Matura z geografii odbędzie się w piątek, 4-go maja 2018 roku pod kierownictwem Danuty Slobodnik.

PARADA 3-MAJA

Wybieramy się po raz kolejny na Paradę 3-majową w sobotę 5-go maja 2018 roku.
Zachęcamy do licznego udziału. Zachęćcie krewnych oraz znajomych. Więcej szczegółowych informacji podamy już wkrótce.

MSZA GRADUACYJNA DLA MATURZYSTÓW

Msza Graduacyjna dla maturzystów odbędzie się w niedzielę, 6-go maja 2018 roku o 2:30 PM w Bazylice Świętego Jacka w Chicago (3636 W. Wolfram Street, Chicago, IL. 60618).

SAKRAMENT PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Do Sakramentu 1-wszej Komunii Świętej przystąpią uczniowie klasy trzeciej w sobotę 12-go maja 2018 roku pod kierownictwem katechetki Elżbiety Skrzyneckiej-Carlos w kościele przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard.

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

Teatrzyk kukiełkowy dla klas młodszych od Przedszkola do klas 4-tych włącznie został przesunięty na piątek 18-go maja 2018 roku, na godz. 6:15 PM w korytarzu „B”.

Teatrzyk kukiełkowy został przygotowany pod kierownictwem wychowawczyni Anny Działa przez klasy 5 i 6. Uczniowie będą przedstawiać polską legendę „Smok wawelski”.

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Rozpoczęły się zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019. Rejestracja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną. Opłatę rejestracyjną można uiścić osobiście podczas zajęć szkolnych do końca roku szkolnego luby wysłać pocztą do końca czerwca na adres:

Polska Szkoła Naperville P.O. Box 9565, Naperville IL 60567-9565

WARUNKI REJESTRACJI

CEGIEŁKA NA MUZEUM POLSKIE W AMERYCE – $1.00

W dalszym ciągu trwa akcja zbierania po $1.00 od każdego ucznia na Polskie Muzeum w Ameryce. W piątek, 20-go kwietnia, w czasie przerwy na posiłek, będą rozdawane cegiełki tym dzieciom, które ofiarują symbolicznego Dolara. Każde dziecko, które wrzuci do koszyczka $1.00 otrzyma cukierek. Do tej pory zebraliśmy około $30.00. Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu przynajmniej $100.00. Wspierajmy zabytki polskiej historii w Chicago.

cegielka

CZYTANIE BAJECZEK PO POLSKU

czytanie bajeczek

WAKACJE W POLSCE

1. Załączamy ciekawą ofertę na pobyt w Polsce naszych uczniów.
  2. Organizator dofinansowuje pobyt i dopłaca do biletu.
  3. Zostało tylko 10 miejsc.
  4. Szczegóły w załącznikach: