Parada 3-Majowa

03 Maj

Tegoroczna parada odbędzie się w sobotę, 5-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie ulicą Columbus Drive w centrum Chicago od ulicy Balbo St. do Monroe St.. Będzie to już 127-a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu – pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwem polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.

W 2018 roku Polska oraz Polonia świętować będzie 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to bardzo ważna rocznica w historii naszego kraju, którą pragniemy uczcić szczególnie uroczyście. Jednocześnie 3 grudnia 2018 roku Stan Illionis obchodzić będzie 200. rocznicę przyłączenia do Stanów Zjednoczonych, stając się 21 stanem USA. Obydwie te rocznice są ogromnie ważne dla Polonii Amerykańskiej.

• Polska Szkoła Heleny Modrzejewskiej oraz Polski Klub Polish Friends of Naperville wezmą po raz kolejny udział w Paradzie 3 majowej.
  • Będziemy iść z numerem 42.
  • Wszystkie grupy uczestniczące w paradzie spotkają się w Chicago o godz. 11:30.
  • Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
  • Wyjazd z Naperville kolejką Metry
  • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 4th Ave, Naperville.
  • Bilety za przejazd można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
  • Dojeżdżamy do Chicago Union Station, Canal St. miedzy Adams & Jackson Blvd. Na miejsce – skąd ruszy pochód – dochodzimy pieszo.
  • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
  • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
  • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia, ewentualnie kieszonkowe na lunch w McDonald.
  • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się jako prężna grupa z Naperville!
  • Każde dziecko, które weźmie udział w paradzie otrzyma paczkę ze słodyczami.
  • Pani Siemiaszko, będzie sprzedawała koszulki, szaliki, flagi, czapki itp.