Wiadomości szkolne 9/14/2018

22 Wrz

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  3. Polish Friends of Naperville – od 2016 roku spotkania odbywają się nieregularnie; informacje o spotkaniach można odnaleźć na Facebook
  7. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  8. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  9. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410 – powołaj się na polską szkołę

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Ksiądz Tomasz Pietrzak SChr zaprasza na pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, które odbędzie się w kościele w Parafii Miłosierdzia Bożego pod adresem 21W411 Sunset Avenue w Lombard w sobotę 29-go września o godzinie 4:00 PM. Dla tych, którzy nie mogą być obecni, wyznaczony został drugi termin 6 października o godzinie 4:00 PM. Prosimy o wybranie jednego terminu.

ZEBRANIA ORIENTACYJNE

Rozkład zebrań orientacyjnych podaliśmy w zadaniach domowych. Zapraszamy.

PODRĘCZNIKI

Przypominamy, że nastąpił zastój w sprzedaży podręczników z uwagi na nieczynną hurtownię. Zamówione podręczniki powinny być gotowe do przekazania uczniom początkiem października.

LEKCJA GEOGRAFII W KLASIE 8 – Obiekty UNESCO

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – MOTYLE U PRZEDSZKOLAKÓW

Dzięki pani Marcie najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać dzisiaj wspaniałe żywe okazy motyli. Żywe lekcje przyrody są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie! Przedszkolaki zaprosiły starszych kolegów i koleżanki z zerówki oraz klasy pierwszej i wspólnie wypuścili motylki na wolność. Dzieci poznając cykl rozwoju motyla nawiązały do angielskiej książki „The Very Hungry Caterpillar”.

Ciekawostki o motylach:

• Motyle mają różną wielkość, która waha się od 3mm do 30 cm.
  • Motyle widzą tylko trzy kolory: czerwony żółty oraz zielony.
  • Motyle mają cztery skrzydła i sześć nóg.
  • Motyle mogą latać z prędkością 12km/h.
  • Motyle używają swoich czułków do wąchania zapachów.
  • Motyl nie wzbije się w powietrze jeśli temperatura jego ciała jest mniejsza niż 86°C.
  • Pierwsze malowidła motyli odkryto w Egipcie i mają one ponad 3500 lat.
  • Motyl Listkowiec Cytrynek to najdłużej żyjący motyl ze wszystkich, potrafi on przeżyć od 9 do 10 miesięcy.
  • Przeciętny motyl żyje około 2 -3 tygodnie.
  • Afrykańska ćma, żyjąca na Madagaskarze ma trąbkę długości do 35 cm, aby wysysać nektar z podłużnych kwiatów.
  • Niektóre ćmy nie odżywiają się jak motyle, nie mają bowiem ust, aby żyć wykorzystują energię jaką zdobyły jako gąsienice.
  • Motyle jak inne owady mogą unieść 50 krotność masy swojego ciała, to tak jakby człowiek mógł podnieść dwa duże samochody osobowe wypełnione ludźmi.

ZDJĘCIA Z NIETYPOWEJ LEKCJI Z MOTYLKAMI

Właściciel Garden Fresh Market poszukuje pracowników.