Wiadomości szkolne 10/5/2018

07 Paźdź

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  5. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  6. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  7. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410 – powołaj się na polską szkołę
  9. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  10. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KALENDARZ NA PAŹDZIERNIK

5 – normalne zajęcia w szkole
12 – normalne zajęcia w szkole – Dzień Nauczyciela
19 – normalne zajęcia w szkole
26 – nie ma zajęć szkolnych

Książki zamówione a niezapłacone są do odebrania u dyrekcji

Rodzice, którzy zarejestrowali dzieci a nie zapłacili opłaty rejestracyjnej, proszeni są o kontakt z dyrekcją

KWIATY DLA NAUCZYCIELI

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami.

Przypominamy, że jak co roku w naszej szkole w piątek 12-go października sprzedawane będą róże. Zapraszamy.

SPOTKANIE RODZICÓW Z DYREKTOREM SZKOŁY

Szkoła i rodzina to naturalne środowisko każdego dziecka. Oba w szczególny sposób kształtują młodego człowieka. Prawidłowe oddziaływanie tych środowisk jest uwarunkowane wzajemną współpracą. Chcemy odpowiedzieć na wszelkie pytania rodziców.
Zapraszamy w związku z tym na spotkanie z panią dyrektor, Barbarą Pańczyk.
  • Kiedy? – w piątek, 12-go października o godzinie 7:45
  • Gdzie? – w kafeterii szkolnej

POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI – AKCJA WYMIANY KSIĄŻEK

Od kilku lat w październiku jest obchodzony Dzień Dwujęzyczności i w związku z tym proponujemy akcję wymiany książek.

• Każde dziecko, które przyniesie jakąś książkę, będzie mogło wybrać sobie inną książkę i zabrać ją do domu (na zawsze).
  • Udział w akcji mogą wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy również rodziców do wymiany książek przeznaczonych
  • dla dorosłych czytelników.
  • Książki można przynosić do 12 października, wymiana – 19 października.

PRACE PLASTYCZNE ZWIĄZANE Z ODZYSKANIEM PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy uczniów do wykonania prac plastycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Technika dowolna. Prace będą wyeksponowane w szkole w piątek 9-go listopada w dwa dni przed rocznicą (11-go listopada). Prace umieszczone również będą w szkolnym biuletynie. Zapraszamy do wzięcia udziału.

POLONIJNA DĘBOWA ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI – CERTYFIKAT DLA NASZEJ SZKOŁY ZA UCZESTNICTWO

20181007-172421_p0

20181007-172206_p0

Serdecznie dziękujemy państwu Knaga ze wsparcie finansowe.