Wiadomości szkolne 11/30/2018

01 Gru

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  3. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410
  5. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  6. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  10. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KALENDARZ NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

• 7 – normalne zajęcia w szkole – zajęcia odwołane
  • 8 (sobota) – Mikołajki – ulotka poniżej
  • 14 – normalne zajęcia w szkole – Ślubowanie Pierwszoklasistów, zdjęcia klasowe
  • 21 – normalne zajęcia w szkole – Jasełka/Wigilia
  • 28 – nie ma zajęć szkolnych

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 10-CIO LECIA NASZEJ SZKOŁY

„W sobotę 24-go listopada Polska Szkoła im Heleny Modrzejewskiej świętowała swój jubileusz. Na wspólnej zabawie spotkali się nauczyciele, byli uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły. Całość przygotowała i znakomicie poprowadziła pani dyrektor Barbara Pańczyk. Program spotkania był bardzo urozmaicony, był pokarm dla ducha (muzyka, śpiew taniec) i strawa dla ciała (stoły uginały się od pyszności). Dla miłośników tańca przygotowano świetną muzykę i doskonały parkiet. Wszyscy świetnie się bawili. Czekamy na następny jubileusz”. – Janina Szocińska

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI Z UROCZYSTOŚCI 10-CIO LECIA ISTNIENIA SZKOŁY IM. HELENY MODRZEJEWSKIEJ W NAPERVILLE

„Drodzy nauczyciele oraz sympatycy Polskiej Szkoły im Heleny Modrzejewskiej. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkimi za obecność na obchodach 10-cio-lecia powstania naszej szkoły. Obchodach jakże skromnych, ale przyjaznych, bez przesadnego rozgłosu, w kameralnym gronie oraz cieplej atmosferze.
Szczególne podziękowania kieruję do: Jolanty Kołacz, Krystyny Sałabaj, Renaty Kądziołka, Danuty Slobodnik, Janiny Szocińskiej, Barbary Woskowskiej, Agaty Kopackiej, Danuty-Kędzierzawskiej-Gaweł oraz Ewy Vargyas.
Na wyróżnienie zasługuje Wojtek Dubis, nasz fotograf, który zadedykował swój wolny czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć.
Dziękuję również państwu Kołacz za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz pomoc przy sprzątaniu po zakończonej uroczystości.
Seredecznie dziękuję państwu Woskowskim za pomoc przy dekoracji, Danucie Slobodnik, Renacie Kądziołka oraz Bonnie Miga i Danucie Kędzierzawskiej-Gaweł za pomoc i pozostanie a do końca. Dziękuję wszystkim, którzy zaprosili swoje dzieci, znajomych oraz przyjaciół, by razem z nami celebrować rocznicę powstania szkoły. Jakakolwiek pomoc oraz wsparcie znaczy dla mnie bardzo wiele…
Z wyrazami szacunku – Barbara Pańczyk, dyrektor”

OPŁATA ZA SZKOŁĘ

Przypominamy, że mnóstwo rodzin jeszcze nie uregulowało opłaty za szkołę.  Termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija dzisiaj czyli 30-go listopada. Rodziny, które nie wywiązały się z z tego obowiązku finansowego będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $25 od każdego dziecka. Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa.

MIKOŁAJKI JUŻ W SOBOTĘ 8-go GRUDNIA

polski afish 2018english flyer 2018.jpg

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PRZESUNIĘTE ZOSTAŁO NA PIĄTEK 14-go GRUDNIA

• Pasowanie uczniów klasy 1, zostało przesunięte ponownie tym razem na piątek 14-go grudnia
  • W tym samym dniu, nasz szkolny fotograf pan Paweł Nocoń, będzie wykonywał zdjęcia klasowe.
  • Podobnie jak w roku ubiegłym, rodzic dyżurny będzie informował nauczycieli o wyjściu na korytarz i przygotowaniu się do sesji zdjęciowej

KANGUR JUŻ WKRÓTCE

Jak co roku zachęcamy do udziału w konkursie matematycznym „Kangur.” Zapisy do 15 grudnia na stronie:

Należy wybrać stan, centrum i zalogować się. Opłata $21.

Ci, którzy już brali udział w Kangurze logują się ze swoim dawnym e-mailem oraz jako hasło podają: MK2019.

Nowe osoby muszą wybrać: create account.

Co warto mówić do dziecka